The Outwaters

• Velká Británie The Outwaters
Trailer 1

Čtyři cestovatelé se při kempování v odlehlé části Mohavské pouště setkávají s hrozivými jevy. (JasonCZ)

Trailer 1

Vančura

Prvních 35 minut je extrémně, ale FAKT extrémně nudných/nezáživných (takže i kdyby po tom přišlo už cokoli, tomu filmu bych to neodpustil), načež po této přepálené expozici následuje pár minut, kdy se tam konečně děje něco zneklidňujícího/strašidelného, ale člověk pořád neví, co si o tom myslet, a někdy od 51. minuty (tedy od části filmu označené jako "CARD 3") se to zvrhne v nesnesitelný audiovizuální bordel, kdy jsem na ten film začínal být čím dál víc nasraný, jak na sebe kupí tu hromadu neidentifikovatelných záběrů/zvuků a nechává mě tápat, co vlastně sleduji, aby to nakonec celé vyústilo v směšně nechutný závěr jako facka za to, že to člověk vydržel do konce. Pro found footage horory jsem měl vždy slabost, ale tento mi přišel vyloženě jako nefér tortura na divákovi a naprostá ztráta času. ()

dr.horrible

Svojim spôsobom nesmierne zaujímavý film. Tu skrátka bola vízia a tvorcovia si za ňou šli, úplne napriek diváckym očakávaniam, alebo pôžitku.  Hodnotenie o rozpoložení a pocitoch. Väčšinu spomenutých negatív beriem (ten s nedejovým úvodom nie, v kontexte diela tam presne takýto úvod pasoval), ale bol to skrátka originálny trip.  Ps: Pôvodne som chcel dať 4*, len sa mi nepáčilo to záverečné gore. Prišlo mi zbytočné. ()

Alfréda odpad!

Prvních 50 minut se bez nadsázky neděje nic. A po nich se to příliš nezmění. Teprve díky The Outwaters jeden vidí, jak skvělou mají jiné FF kameru, protože tady nevidíte zhola nic - jen kužel světla a červenou barvu. Zajímavých posledních 8 minut filmu. Srovnání s Vesmírnou Odysseou je jen hodně špatný vtip. 10% ()

MichelSmith

Atmosferická psychotrona zvukovo vizuálna krvavá miestami až zvrátená vnemová brutalita,ktorá šokuje,diváka doslova  surovo mrazí a nedáva mu šancu brať čo vidí ide skôr o klip ktorý vnímate až katakonicky čisto a neprebudí vás z traumy hrôzy,naberá intuitívnu šialenosť a vy sa stále nemáte kde prebudiť klinicky zomriete vystriknuto povstanete a až po titulkách vo vás zostane chvílu ticho a podvedome sa ulaví,no dentálnú hygienu by som si robil klasickou kefkou,akýkolvek hlasnejší zvuk svami ešte zatrase!Pochopia určite všetci levelovanejší hororový diváci nehladajúci logiku dej to sa nevyžaduje ale vnímajúc strach a umenie ho vyvolat,lebo toto je masterpiece! ()

oveckaoa odpad!

Z filmu odcházely někteří lidi zděšení nedaly to a někteří tam i brečely  realita je to sračka https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/the-outwaters-horor-zahada-blair-witch-zvracejici-divaci.A230303_105143_filmvideo_jgo . Na začátku někdo zavolá na tísňovou linku operátorka se jich ptá co potřebují neslyšíme nic jen zvuky jako by si ho tam někdo honil (možná to i dělá nevíme) pak máme fotky 4 lidí co se tam ztratily (2 muži 2 ženy)  s tím, že všichni  naposledy byly vidění ten a ten den a pak máme zjištění, že se našly 3 kamerové záznamy, které si nyní pustíme. Tak, že 4 lidi jdou do mohavské pouště točit nějaký retro film nebo co to mělo být zhruba tak 50 minut se nic neděje pak začne na obloze jako by něco vybuchovat a jednou natočí někoho/něco se sekyrkou následně máme záběr jak jeden z nich najde jednu ženskou zkrvavenou pak odejde a ze 4 lidí všichni kromě něho umřou (jak na co nevíme). Pak chodí po poušti střídavě v noci a střídavě přes den v noci objeví toho se sekyrkou co mu nic neudělá ačkoliv před tím asi všechny 3 zabil jak nic (proč nevíme) a přes den objeví nějaké větší červy.  Pak začne zvracet krev a zavolá své matce , že se s ní loučí (když měl signál proč nezavolal už tehdy tísňovou linku nevíme a nezjistíme) pak se nějakým způsobem dostane v minulosti před scénu kdy přicházely do té pouště (nevysvětleno) pak se dostane ke své matce (nevysvětleno) pak je v letadle (asi v tom co jich tam dovezlo nevysvětleno) pak objeví nějakého umírajícího tvora a ty červy ho začnou omotávat pak jedna z těch mrtvých ukazuje prsa smůla bohužel je to ta tlustá (proč nevíme)  pak se objeví světýlka pak objeví cedulu kde je napsané, že to je zakázaná oblast a oni tam asi byli (proto se jim to asi stalo) a pak objeví 3 hlavy napíchnuté na tyčkách (první zajímavá scéna)  . Na konci si uřízne penis a vytáhne z těla vnitřnosti (druhá zajímavá scéna)  a vydá se vstříc poušti. 0 procent ()

• Během natáčení se na herce a štáb vrhly včely. Část incidentu zůstala ve filmu zachována. (JasonCZ)
  • Osudy postav předpovídají mnohé písně ze soundtracku. (mikki089)
  • Jako součást marketingu byl vytvořen realistický blog na sociální síti Tumblr zvaný „AliveintheDark“. (mikki089)