Reklama

Reklama

Návrat do vesmíru

  • USA Return to Space
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Elon Musk a inženýři ze SpaceX mají za úkol dostat astronauty NASA zpátky na Mezinárodní vesmírnou stanici. Revoluce v cestování do vesmíru je tady! (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Elonova revoluční myšlenka nevyhazovat zlomy je hlavním ekonomickým důvodem proč předat zkoumání vesmíru ziskuchtivým korporacím. Musí se to začít vyplácet. Jinak tam nebudeme létat vůbec. Vzít jako konstruktéry lidi, kterým při nevydařeným letům někdo umřel je taky nápad za milión. Tyhle drobnosti ve finále rozhodují o úspěších mise. Pro lidi co to sledují Live není ten dokument nic tak převratného, ale Netflix všechno servíruje ve 4K pěkně sestříhané, s hudbou ala Interstellar a za to má plusové body. ()

scroochy 

všechny recenze uživatele

Dokument o testovací misi DM-2, při které v lodi Crew Dragon od SpaceX poprvé letěli astronauté. Dokument shrne historii SpaceX a vznik programu Commercial Crew a dále se primárně věnuje přípravám a průběhu mise DM-2, při které dva astronauti NASA otestovali Crew Dragon a strávili dva měsíce na ISS. Přiznám se, že jsem se trochu nudil, ale to bylo asi tím, že jsem se jako velký fanda SpaceX nedozvěděl skoro nic nového. Laik si to asi užije víc. ()

Reklama

PaTeXx 

všechny recenze uživatele

Máme tu další Elonův dokument a ani tenhle mě ze židle neodpálil. Nebylo to zlé, ale poprvé se začalo něco dít až zhruba po hodině filmu, do té doby to byl jen souhrn letů SpaceX a NASA z let minulých. Druhá polovina už byla o dost kvalitnější. "I believe luck is the best superpower. If you can have any superpower, luck is the one you'd want." ()

Tomas_PO 

všechny recenze uživatele

Najprv som sa pozretiu zdráhal, keďže nie som aktívny sledovateľ Muska. No hodnotenia a ľahká prístupnosť (Netflix) ma nakoniec prikovala k telke počas dlhých 128 minút. Elon je zjavne zjav, či až blázon, v pozitívnom slova zmysle. Je vôbec možné, že jeden jediný človek (samozrejme má obrovský tím) vie dať 'dole' aj taký kolos, akým je kozmický program USA? A od piky postaviť spoločnosť, ktorá do vesmíru vzlietne a aj sa vráti, možno dokonca už so železnou pravdepodobnosťou? Človek, ktorý si rád 'zahulí' a má rád Star Wars, vedie kozmický program, na ktorom stojí celý západný svet. Je to o to viac absurdné, že práve kozmické programy sú tie najkonzervatívnejšie. A je zrejme aj EGO, ktoré už dosiahlo na zemi všetko, a tak sa proste pustil do vesmíru. Ale aj takých zjavne potrebujeme. Holt, technologický mág, veď koniec koncov, všetko je o peniazoch. A zostrojiť raketu, ktorá sa vráti, sama pristane a tým znížiť náklady na prevádzku tak, že sú lety udržateľné, to je základ budúcnosti. Aj by som už začal veriť, že sa mu skutočne podarí pristáť aj na Mars. Výborné spracovanie. ()

Exanys 

všechny recenze uživatele

Na tento dokument jsem se těšil již ode dne, kdy jsem spatřil datum jeho vydání na Netflixu. A splnilo se mé očekávání? Pro ty, co nechtějí číst tuto recenzi celou, jen použiju větu internetového potrálu elonx.cz: "Pokud se více zajímate o SpaceX, nic nového se nedozvíte.". Snímek vám krásně podá informace o vývoji raket SpaceX a čím to mění naši budoucnost. Musím pochválit, že i naprostý lajk všemu porozumí bez jakýchkoli znalostí. Pokud jste však fanoušek SpaceX a Elona, pusťte si raději Countdown. Já osobně jsem dokument z půlky nevnímal. Jsem rád, že někteří astronauti, zaměstanci firmy SpaceX čí NASA a dalších společností a hlavně sám velký Elon Musk, přispěli tomuto filmu rozhovorem. Je mnohem zajímavější poslouchat názor přímo Elona, než nějakého mluvčího. Takže jo, pokud se chcete o této firmě dozvědět více, či vůbec něco, určitě si to pusťte. Já dávám 8/10 a přirazuji snímek do sbírku dobrých dokuměntů. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama