Reklama

Reklama

Africké královny - Královna Kleopatra

(série)
  • Velká Británie Queen Cleopatra
všechny plakáty
Trailer
Velká Británie, 2023, 3 h 1 min (Minutáž: 42–48 min)

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Dokumentární drama, které se prostřednictvím rekonstrukcí a rozhovorů s odborníky zabývá poslední egyptskou panovnicí Kleopatrou a jejím bojem o trůn, rodinu i odkaz. (Netflix)

Diskuze

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

"Já bych při pohledu na tuhle fotku nevěděl, zda jde o černošku, nebo bělošku odněkud z Libanonu."

Prikladáš sem štúdiové fotky herečky, kde vyzerá oveľa bledšie než v skutočnosti s tým, že nevieš naisto či je černoška. Tak načo to potom robíš ak nechceš spochybiť to, že vyzerá ako černoška?

na příspěvěk reagoval Castrator

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Porovnávať nepodarenosť s hypoteticky väčšou nepodarenosťou je trochu nešťastné. Keď spadne 20 metrový most v Prahe, tak argument statika, že to je v pohode, veď to nie je Golden Gate v San Francsiscu asi nebude úplne ok.

na příspěvěk reagoval Castrator

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Štúdiové fotky nie sú ani civilné a ani prirodzené. Neviem, ktorý normálny človek by povedal, že Adele James nie je černoška.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Ale pak AJ není až tak moc daleko k některým ženám toho východomediteriálního typu. Nesedí to, ale není to jako by Serena Williams hrála tu blonďatou zpěvačku Abby. 

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

99% ľuďom vadí, že "herečka kvůli barvě pleti asi nevypadá jako Kleopatra" a nájde sa aj zopár takých, čo by pre tak významnú rolu chceli "originál" Egypťanku.

na příspěvěk reagoval Castrator

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Opálený človek vyzerá inak ako černoch. V auguste u nás a ani v Egypte nepobehujú ľudia ako puky. Inak tá fotka Adele James je asi tá najsvetlejšie osvetlená akú si mohol nájsť. V seriáli aj na iných fotkách je jasne vidieť, že to je "normálna" černoška.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Takže na moje komentáře, které byly o vzhledu (tu bělošku a východomed. typ jsem použil v tom kontextu), jsi reagoval tím hlavně fyziognomickým dělením. 

Tak dobře, vrátíme to někam na začátek. Co na obsazení A. James do role Kleopatry vadí, nebo by asi mělo vadit? Že černoška (ať už fyziognomicky nebo podle barvy pleti) hraje někoho, kdo byl max. míšenkou, ale nejspíš běloškou? Nebo že herečka kvůli barvě pleti asi nevypadá jako Kleopatra? Nebo něco dalšího? 

V čem je ten zásadní problém v obsazení?

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

No keď si preskrolujem tú diskusiu tak to bol argument na to, že "Kleopatra nebola beloškou čo neznamená že bola černoškou, neeexistuje buď alebo"..Jedine, čo tak ostáva, že bola mongoloidná čiže červená alebo žltá....Ale neskôr už táto debata nabrala iný smer.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Ad Ne, pravděpodobně byla, 100% se to neví a asi nikdy vědět nebude. 

Vycházím z toho, co píšou a říkají historici a beru to jako závazné. To pro upřesnění.

na příspěvěk reagoval movemat

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Ne, pravděpodobně byla, 100% se to neví a asi nikdy vědět nebude. 

 

A co když se Kleopatra během svého života hodně opálila? Pak by jako A. James i vypadat mohla, nebo ne?

na příspěvěk reagoval movemat

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Já tam žádný rozpor nevidím. Kromě toho záleží na těch pohnutkách těch lidí, proč mají rasistické postoje, kdy mohou za negry označovat i ty bělochy Indy. Ale i kdyby to bylo tak, jak píšeš, tak tenhle argument používáš v naší diskuzi, kdy já zrovna nejsem ten, který by někoho označoval za rasisty. Já vždy psal jen o tom, že je něco rasistické, ne že by někdo byl rasista. 

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Veď tá debata o troch rasách aj úplne zbytočná je. Rozpútavajú ju len tí, ktorí zakaždým ľahkovážne vypustia z úst slovo rasizmus.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Nejde o další Indy, ale o to, že i běloch může mít pleť tmavší než někteří černoši (negroidní rasa). 

 

Píšu o tom proto, že podle dělení na ty tři rasy, kde nerozhoduje barva pleti, by se neměla posuzovat barva pleti. Což se u herečky, která hraje Kleopatru, děje. Buď je nevhodná pro svou barvu pleti (pak ale celá debata o těch třech rasách je zbytečná, protože jde čistě o pigment), nebo pro svou rasu (pak by ale neměl vadit "černý běloch" a bude vadit vždy i "světlý černoch", což nedává smysl v kontextu těch nářků na barvu pleti). 

na příspěvěk reagoval movemat, movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Toto konštatovanie v podstate rozporuje tomu, že ľudia,.ktorým sa Adele James v tejto roli Kleopatry kvôli jej farbe pleti nepáči sú rasisti. Keďže existujú aj mnohí belosi, ktorí vyzerajú fafebne rovnako.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

https://pbs.twimg.com/media/DbO7LHfW0AAJtpu?format=jpg&name=small

Někdo se možná podívá a vidí přislušníka negroidní rasy, aniž by měřil velikost brady, nosu nebo vzdálenost očí, ale já bych při pohledu na tuhle fotku nevěděl, zda jde o černošku, nebo bělošku odněkud z Libanonu. Bylo by mi to samozřejmě jedno, ale kdybych hodnotil, zda se někdo takový hodí na roli někoho s trošku tmavší pletí (teď nemyslím Kleopatru), tak bych řekl, že je, bez ohledu na to, jestli je z europoidní nebo negroidní rasy, vhodná. Proto mi to vychází tak, že je jedno, jestli je někdo v kontextu těch rolí běloch/černoch podle těch základních definic, ale je běloch nebo černoch podle toho, co vidím. 

 

Jinak docela pěkná ženská. Byla by ozdobou mé plantáže. (Vtípek rasistický, ale už jsem byl některými jistě zařazen mezi wokisty, takže dost dilema, na kterou stranu barikády vlastně patřím.)

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

O čom sa vy bavíte, to netuším, takže sa k tomu ani nemôžem vyjadriť.

India má takmer 1 a pol miliardy obyvateľov, takže nepochybne si schopný nájsť fotku Inda, ktorý bude tmavší než Adele James. A ani neviem načo by to bolo potrebné, keďže India nemá s problémom obsadenia tejto herečky v tomto takzvanom dokumente nič spoločné. Jej farba pleti jednoducho nezodpovedá skutočnosti. Je to jednoduchý fakt, na ktorý nie je potrebné žiadne siahodlhé diskusie. A sú tu buď ľudia, ktorým je to jedno a ktorým to jedno nie je. To je celé.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Já jednoho černocha znám a bavíme se u fórcích s negrama náramně. Což neznamená, že ty narážky nebo vtipy nejsou rasistické. Jsou. 

 

Tady je obrázek té herečky, která hraje Kleopatru:

https://pbs.twimg.com/media/DbO7LHfW0AAJtpu?format=jpg&name=small

Má světlejší pleť než někteří Arabové nebo Indové. Pokud by do role Kleopatry byla obsazená Indka nebo Arabka, které by měly pleť tmavší, tak by to problém nebyl? Když to jsou bělošky? Nebo by stále byl?

Pokud nebyl, pak to znamená, že nejde o historickou přesnost (protože tam záleží na tom, jak Kleopatra vypadá a tmavá přece nebyla), kterou se téměř všichni ohánějí, pokud by to problém byl, pak to znamená, že i někdo, kdo je podle definice běloch, není vyhovující. 

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Čo je viem....tá fotka to je priemerný Gejza Holub z Jarovnic. Označeniu za belocha by som sa vóbec nebránil

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Ano, patří mezi europoidy, bělošskou rasu. Z tohoto pohledu běloši jsou. Pro mě ale třeba tohle odkaz na Inda běloch z pohledu barvy pleti není. 

V případě herečky, která hraje Kleopatru, se řeší právě ta pleť. Ne nadočnicové oblouky, brada, vzdálenost očí od sebe atd. Tak pokud je bělochem ten, kdo spadá do definice, takže i Indové nebo Arabové, kteří jsou tmavší a vlivem opalování pak někdy černí jako bota, a takoví by v roli bělocha teda asi nevadili, tak pak se v případě té herečky nemá řešit barva pleti, protože na ní nezáleží, ne? 

na příspěvěk reagoval movemat, movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Všetky určite nie sú a myslím, že ani väčsina. Máme vtipy a svokrách, blondínkach, škótoch atď a to neznamená, že niekoho z nich považujem za menejcenného alebo ho niekde plánujem nenávistne dokopať. Urážlivosť čiernych je tu mnohokrát váčším problémom než samotný biely rasizmus.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Já se snažím konstatovat fakta, aniž bych do toho cpal svůj názor, tak si myslím, že tak určitě nepíšu. Ale jestli to tak působí, tak se nedá nic dělat.

Fórky o negrech mám třeba rád, ale nebudu proto tvrdit, že většina nebo všechny nejsou rasistické, když jsou.

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Byť Ind nie je rasa. Indovia sú jednoznačne belosi. Nechápem čo tu riešiš. Tak ako sú škandinávci "belší" než my, tak sme my belší než Indovia. Ale všetci sme belosi. Nie na biológii, nie na geografii....ale v každom okamihu života.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

V hodině biologie, kde by platilo, že europoidní rasa je bělošská, ano, protože to běloši podle té definice jsou, ale jinak nikoliv. Jsou Indové, kteří mají tmavší kůžu než nebělošská herečka, která hraje Kleopatru v tom seriálu. 

na příspěvěk reagoval movemat

Reklama

Reklama