Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

plakát

Fenomén 21 (2021) (TV pořad)

Svojim charakterom je to určite unikátna súťaž, keďže sa primárne zameriava na inteligenciu súťažiacich a nie na ich vedomosti či schopnosti zabaviť. Nikodým je ako moderátor samozrejme skvelý. No ide tak trochu o premárnený potenciál. Samotný priebeh hry by sa žiadalo trochu zdynamizovať a zatraktívniť. Teraz je to príliš jednoduché a nie dosť zaujímavé - dám vám otázku a kto skôr odpovie. Možno by to chcelo dať súťažiacim častejšie možnosť vybrať si spomedzi rôznych tém, než len raz vo finále alebo využiť video animácie aj na tvorbu samotných otázok. Proste dať tomu viac šťavy. Výčitku mám jednoznačne aj k dĺžke samotného programu - 30 minút raz do týždňa - to akoby sa tvorcom nechcelo vymýšľať otázky. Buď by to chcelo predĺžiť jednotlivé diely alebo ich dávať častejšie ako napríklad funguje Duel. Takto si to človek ani poriadne neužije. Taktiež mi zakaždým prekáža úloha s padajúcou loptičkou, ktorá je podľa mňa skôr o sústredení a zručnosti než o inteligencii. Aj totálny blbec s IQ pod 50 by si to za krátky čas nacvičil a porazil aj najväčšieho inteligenta, čím sa trochu míňa cieľ súťaže.

plakát

Dom snov (2021) (TV pořad)

Zmŕtvychvstanie Vilomenín v trošičku odlišnom šate. Na zahnanie nudného večera to bohate stačí.

plakát

Televízne noviny 25 (2021) (TV pořad)

Až prekvapivo pútavé, miestami zábavné a miestami dokonca napínavé pozretie sa do spravodajskej minulosti Markízy. Vizuálne prepracované.

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ako je známe, pre Tarantina boli vždy typické 2 veci: nekonečné famózne napísané dialógy a hektolitre krvi. V jeho predchádzajúcich 8 hrozných a v tomto filme zásadne otočil kohútik a z hektolitrov krvi sa stali decilitre, čo mne osobne až tak nevadí, keďže som ho mal rád najmä pre tie dialógy. Ale kým v 8 hrozných ma takmer 3 hodinové pozorovanie partičky uzimených ukecancov parádne bavilo, tak tu si moju pozornosť žiaľ až tak nezískal. Väčšina dialógov nemá drive, dej sa ťahá a mnohokrát nudí. DiCapriov rozhovor s dievčaťom a posledná polhodina sú typické tarantinovské a z filmu bavia najviac, ale zvyšok ide do stratena. Milosrdné 3 hviezdičky.

Uteč (2017)

Od hororu to malo síce ďaleko ako Los Angeles od Sydney, ale osobne mi to vôbec nevadilo. Malo to decentne tajomnú atmosféru, sympatický casting a celkom zaujímavé vyvrcholenie. A po Djangovi ďalší pozitívny dôkaz toho, že téma rasizmu sa nemusí podávať len cez sociálno-psychologické drámy, ktoré si mnohí ani len nezapnú. Takýto mainstreamovejší šat tejto téme mimoriadne sluší a rád takýchto filmov uvidím viac.

Neviditelný (2020)

Atmosférická, plíživá chuťovečka s fantastickou hudbou, ktorá si vás od úplného začiatku pekne pomaly obaľuje do psychologicko-mrazivej pavučiny. Niekde v druhej tretine vás začne rozkladať trilerovými, efektnými enzýmami a pred koncom vás vcucne svojou akčnou, kameramansky vypiplanou papuľou. A na koniec si vás pekne natrávi v scenáristicky parádne urobenom črievku. Tak sa má loviť!

Švec (2014)

Niekedy dobrý nápad nestačí...bohužiaľ.

plakát

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Milá, láskavá, príjemná komédia, akých sa už dnes točí len veľmi málo. Prvá tretina filmu bola absolútne perfektná - jeden podarený fór striedal druhý a film mal našliapnuté na to, aby som mu dal plných 5 hviezd. No potom to trošku stratilo šťavu a vtipov akosi ubudlo, no rozhodne som sa nenudil a celkovo to hodnotím ako príjemný filmový zážitok, ku ktorému sa pravdepodobne budem vracať.

Třináct dní (2000)

Chcelo by to minimálne 30 minút kecania vymeniť za scény z miesta diania na Kube a bol by to skvelý historický politický triler.

Jurský svět (2015)

Dejovo takmer to isté ako Jurský park, len v modernejšom habite - namiesto vysielačiek máme mobily a namiesto tereňákov akési sklenené gule. No zároveň menej sympatické postavy a menej vtipné hlášky. Pre mňa mierne sklamanie.

Ovládací panel
3 body