Reklama

Reklama

Africké královny - Královna Kleopatra

(série)
  • Velká Británie Queen Cleopatra
všechny plakáty
Trailer
Velká Británie, 2023, 3 h 1 min (Minutáž: 42–48 min)

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Dokumentární drama, které se prostřednictvím rekonstrukcí a rozhovorů s odborníky zabývá poslední egyptskou panovnicí Kleopatrou a jejím bojem o trůn, rodinu i odkaz. (Netflix)

Diskuze

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Ak sú vo filme 2 žánre, tak to znamená, že sú tam oba. Takže dokumentárna dráma JE dokument.

Ak budú vo filme 4 žánre tak tam budú všetky 4, nie len ten posledný.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Jde o dokumentární drama, kde tam, kde chybí informace, můžou tvůrci fabulovat. Protože se neví, kdo byla Kleopatřina matka, a nevylučuje se, i kvůli některým malbám, že šlo o míšenku, tvůrci toho využili a obsadili do role Kleopatry míšenku. 

Mně to dává smysl. 

Sice mi přijde logičtější vycházet z toho, co je více pravděpodobné, a tudíž bych jako Kleopatru raději viděl bělošku, ne míšenku, ale tvůrci se rozhodli jinak, mají na to právo. U dokudramatu si to mohou dovolit. A dokud nebudou tvrdit, že Kleopatra byla jistě černoška, což na 99,99999 % nebyla, tak s tím nemám problém. Žádné překrucování historie se tady nekoná. Protože jde o dokudrama.

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Sci-fi komédia znamená, že to nie je sci-fi? Romantická komédia znamená, že to nie je romantický film? Hororové fantasy znamená, že to nie je horor? Veď to už je na hlavu tento argument. Akoby si v živote nevidel žiaden film.

na příspěvěk reagoval Castrator

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

A čo by sa mi malo nehodiť? Všetko z tej definície sa mi krásne hodí. Tou definíciou si si len sám podpílil pod sebou konár. Vieme toho dosť o jej otcovi aj o tom ako si strážil rod, takže táto "medzera" je opäť opakujem na úrovni matematicky možných. Ale to už sme opäť pri trojnohej konštruktérke lietadiel. Keby to bola komédia ok. Ako dokument to neobstojí.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Jako že si vybereš jenom ty pasáže, které se ti hodí, a to, co se nehodí, zpochybníš? To jako fakt?

Najdi si definice jinde. Jsou mimochodem mnohem volnější, tahle je asi ta nejvíce striktní. A je tam jasně uvedeno, že kde chybí data, informace, může nastoupit fikce. A že se o Kleopatřině matce nic neví, je fakt. Neznamená to, že musela být míšenkou (ani to snad nikdo netvrdí), ale nelze to vyloučit (jsou i nějaké malby, na kterých je K. tmavá). Dokudrama ale tyhle mezery může využít. A tady to dělá. V rámci dokudramatu to je přípustné. 

na příspěvěk reagoval movemat

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Obsahy(1)
Dokumentární drama, které se prostřednictvím rekonstrukcí a rozhovorů s odborníky zabývá poslední egyptskou panovnicí Kleopatrou a jejím bojem o trůn, rodinu i odkaz. (Netflix)

 

Já vidím dokumentární drama.

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Je pre ňu typická historická vernosť.....Nemá sa zamieňať s historickými drámami....Kde tam čítaš o miešaní reality a fikcie?  Tebou zvýraznený text hovorí akurát o doplnení  okrajových detailoch (čo sa rozhodne netýka rasy) vo veciach v ktorých sú historické medzery (čo sa opäť netýka rasy kleopatry)........A navyše v tejto definícii sa píše, čo je pre ňu typické a nie za akým účelom vznikla, takže si stále stojim za tým, že je to kvôli oživeniu klasického dokumentárneho žanru a na jeho lepšie pochopenie.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

 To znamená, že matematicky možná ale nikto racionálne uvažujúci tomu nebude veriť a už vôbec nie o tom točiť dokument. A ak bude, tak dopadne tak ako tento.

 

Kdo tomu věří? A kdo točí nebo natočil dokument? 

na příspěvěk reagoval movemat, movemat

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Ano, šance, že tak vypadala, je nízká, ale o tom se nebavíme, ne? Vždyť jsem to sám napsal asi desetkrát, že to podle všeho byla žena východomed. typu. Spíš běloška než černoška, spíš běloška než míšsenka. Kleopatra jako historická postava je vyřešená. Dávno.

 

My se tu bavíme o tomto dokudramatu a dostali jsme se do fáze, kdy ty jsi obsazení Kleopatry označil jako chybu. A já se furt ptám, jak jsi k tomu došel. Jak posuzuješ chybu v rámci dokudramatu, který může tam, kde jsou nejasnosti, přijít s něčím svým. Nebavíme se o dokumentu, kde by to podle všeho prostě chyba byla, ale o dokudramatu. OK? 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Kdy ten konec přesně sedí na to, že se o matce Kleopatry moc/nic neví, takže se nastupuje dramatická licence a ztvárnění Kleopatry ne jako bělošky. Dokudrama to umožňuje. 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Jestli to budeš chápat jako míchání nebo ne, je celkem jedno. Důležité je, že dokudrama vychází z reálných skutečností a přidává něco svého. Tedy ne to, co si představuješ ty: V dokudrámach sa dramatizujú veci o ktorých sa hovorí pre lepšie pochopenie a väčšiu živosť.....

Ten odkaz jsem tam dal schválně. Tak já to teda zkopíruju celý:

Docudrama (or documentary drama) is a genre of television and film, which features dramatized re-enactments of actual events. It is described as a hybrid of documentary and drama and "a fact-based representation of real event". Docudramas typically strive to adhere to known historical facts, while allowing some degree of dramatic license in peripheral details, such as when there are gaps in the historical record. Dialogue may, or may not, include the actual words of real-life people, as recorded in historical documents. Docudrama producers sometimes choose to film their reconstructed events in the actual locations in which the historical events occurred. A docudrama, in which historical fidelity is the keynote, is generally distinguished from a film merely "based on true events", a term which implies a greater degree of dramatic license; and from the concept of "historical drama", a broader category which may also encompass entirely fictionalized action taking place in historical settings or against the backdrop of historical events. As a portmanteau, docudrama is sometimes confused with docufiction. However, unlike docufiction—which is essentially a documentary filmed in real time, incorporating some fictional elements—docudrama is filmed at a time subsequent to the events portrayed. (en)

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

AJ je černoška ako farbou pleti tak aj svojimi rysmi tváre. To nekorešponduje s nálezmi vypovedajúcom a kleopatrinom výzore. Šanca, že tak vyzerala, je na minimálne možnej úrovni, tak asi ako, že mala tri nohy alebo, že vynašla lietadlo. To znamená, že matematicky možná ale nikto racionálne uvažujúci tomu nebude veriť a už vôbec nie o tom točiť dokument. A ak bude, tak dopadne tak ako tento.

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator, Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Já vím. Vývojové vady, včetně třeba nadměrné pigmentace, fakt existují. Co když takovou vadou trpěla zrovna Kleopatra? 

Nejsem si vůbec jistý, že nikdo něco nenašel, nikde to ani netvrdím. Píšu, že to nevíme. Pokud je tomu naopak, pošli ty odkaz na nějaké info z historie, že tomu tak je, a já to rád vezmu zpět. 

Ale stáčíš opakovaně debatu jinam. Já see dokola ptám na totéž. Můžeš na to odpovědět? 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Ne, nebudeme nic házet za hlavu a já nic takového ani nechci a nenapsal jsem nic, abys s tím vůbec přišel. Ale pokud víš 100%, že herečka, která hraje Kleopatru, byla obsazena chybně, tak se ptám, jak jsi k tomu došel. Protože k takovému závěru prostě potřebuješ vědět, jak Kleopatra vypadala.

A ti historici a egyptologové si jisti nejsou. Protože se neví, kdo byla její matka. Proto tvrdit to, co tvrdíš ty, je nad rámec toho, co se ví. Včetně toho, co vědí egyptologové, historici. 

Ne, fotka může dokázat, jak vypadala. 

A co furt máš s tou černoškou? Serena Williams je asi černoška, AJ má světlejší pleť, proto to může být míšenka. 

Správnost v rámci dokudramatu posuzuješ jak?

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Ľudia s tromi nohami sa rodia. Je to vývojová chyba, pri ktorej jedno embryo neúplne vrastie do druhého....A odkiaĺ si môžeš byť takí istý, že bratia wrightovci nenašli staré kleopatrine zvitky o zostrojení lietadla. Pošli mi video z ich života.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Docudrama (or documentary drama) is a genre of television and film, which features dramatized re-enactments of actual events. It is described as a hybrid of documentary and drama and "a fact-based representation of real event". As a portmanteau, docudrama is sometimes confused with docufiction. However, unlike docufiction—which is essentially a documentary filmed in real time, incorporating some fictional elements—docudrama is filmed at a time subsequent to the events portrayed.

https://dbpedia.org/page/Docudrama

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

To mi pripomínaš jedného nášho politika, ktorého sa raz pýtali, či bol holokaust a on odpovedal, že nevie, veď on vtedy nežil.....Takže super, namáme fotky kleopatry, takže stáročia výskumov archeológov a egyptológov môžme hodiť za hlavu. Lebo jedine fotka kleopatry by nám mohla dokázať či bola čierna. Chudák veda - kedysi tak rešpektovaná.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

Dokudrama je dílo, které je založené na skutečných událostech. Umožňuje a předpokládá uměleckou licenci. 

Tři nohy nejsou umělecká licence, to je blbost v rozporu s fyzikální realitou a letadla podle toho, co víme, v té době neexistovala, ale samozřejmě by obojí tam být mohlo, pokud se tak autor rozhodne. 

Kleopatru černoška nehraje. Já vidím míšenku, ne černošku. 

Jde o dokudrama, proto ji klidně černoška hrát může. 

 

Otázka zůstává. Kde jsi sebral, že když Kleopatru hraje černoška (pokud to černoška je) v dokudramatu, tak to není správně? 

na příspěvěk reagoval movemat

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat , movemat

Ano, já to psal, ale já se ptám tebe, jak jsi k tomu došel, že to je chyba. 

Odpovídáš, že má tmavší kůži než Kleopatra. Dobře. A jak to víš? Máš fotku? Proto se na ni ptám. 

Protože ji zcela jistě nemáš, tak nevíš, jako to neví nikdo, jak Kleopatra vypadala. Z čehož plyne, že nemůžeš určovat správnost nebo nesprávnost. Ty jenom předpokládáš, jako všichni ostatní, že Kleopatra nějak vypadala. A není to jisté. To je první úroveň. Vzhled skutečné Kleopatry. Druhá se pak týká toho, že se o tom bavíme v kontextu dokudramatu, tedy částečně fikce, kde se téměř vylučuje 100% správnost určit. Logicky, když to je fikce. 

Jak teda chceš tu správnost nebo chybovost určovat? 

 

Já si myslím (proto podle mě), že obsazovat do role Kleopatry herečku, z jejíhož obsazení se dá předpokládat, že tvůrci se přiklánějí k méně pravděpodobné možnosti, že Kleopatra byla míšenka, je chybou. 

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

Castrator

Toto nie je fikcia ale dokument. Dokudráma neznamená, že kombinujeme výmysly s realitou. To tam môže zaznieť aj to, že Kleopatra mala tri nohy alebo že vynašla lietadlo. V dokudrámach sa dramatizujú veci o ktorých sa hovorí pre lepšie pochopenie a väčšiu živosť..... A Kleopatra černoška nebola. Preto ju odborníci a všeobecne znalí diváci po celom svete tak odsudzujú. Áno, dovolia si to.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

movemat

U míšenců jde zase o míru, podíl, takže AJ klidně míšenka být může. Z fotek tak i vypadá.

Žalovat může každý koho chce, to není vůbec žádný argument, navíc když jde o dokudrama.

 

Jak vypadala Kleoptra nevíš ty, ani nikdo jiný, včetně odborníků. To je první zádrhel ve chvíli, kdy se někdo chce bavit o správnosti obsazení. Ani se neví, jak vypadala. Předpokládá se, že nějak vypadala, ano. Ale jen předpokládá, což nabízí prostor pro spekulace, včetně míšenky. A pak je tu dokudrama, tedy fikce, což umožňuje s těmi spekulacemi dál pracovat. Jak chceš u něčeho takového posuzuovat správnost? Napsal jsi, že obsazení je chybné, tak mě zajímá, jak jsi k tomu došel. Já bych si tak maximálně dovolil napsat svůj názor na to, jak se mi to líbí, nelíbí, což jsem udělal, ale hodnotit u fikce správnost u postavy, u které se ani neví, jak vypadala? To jako fakt?

na příspěvěk reagoval movemat

movemat

movemat (hodnocení, recenze)

A toto si napísal ty sám, tak načo sa pýtaš: "Jako je podle mě chyba, že AJ hraje Kleopatru. "

na příspěvěk reagoval Castrator

Reklama

Reklama