Láska ve vile

• USA Love in the Villa

Čerstvě nezadaná žena (Kat Graham) se dozví, že kvůli zmatku v rezervacích bude muset sdílet krásnou vilu v Itálii s neznámým cynikem (Tom Hopper). (Netflix)

Heywood

Zaujaly mne ty italské verze známých hitů, které film doplňují. Zaujala mne ONA, přestože žádná kráska to není, ale něco z ní vyzařuje. Zajímavý byl i ON, protože ty skoro 2m tomu dávaly grády. Překvapení se nekonalo, happy end se dostavil, záběry na Veronu byly podmanivé a více se z toho filmu vytřískat nedalo. 50% ()

Sany33

Príbeh: Učiteľka angličtiny na základnej škole sa vďaka neznámej zhode okolností dozvedá, že bude zdieľať svoje vysnívané miesto lásky vo Verone s Anglickým cynikom. Herecké obsadenie: Tom Hopper je bez zbytočných polemík veľký sympaťák s dokonalým americkým úsmevom. Trocha to síce prehnal s rysovačkou ale určite z neho zvlhnú nejedny nohavičky. Jeho romantický sekundant Kat Graham  je na druhej strane celkom obyčajne vyzerajúca žena. Ktorá sa vo filme svoj klasický look snaží vylepšiť extrémne krátkymi šatami, ktoré dávajú vyniknúť najmä jej zadku. Za mňa veľmi dobre zvolená dvojica. Prevedenie: Krása Verony na ktorej si tvorcovia zakladajú dokonalo funguje na srdce romantického diváka. Vtipy a romantické situácie sú ale zbierkou rôznych klišé a dokážu len málo pobaviť či zaujať. Pocity: Hlavnému páru som dokázal fandiť presne po romantický prienik vo viniciach potom už to bolo plné trápnych predvídateľných zvratov a zbytočností, ktoré film natiahli na neuveriteľné dve hodiny. Pridaná hodnota: Romantické klišé s dobrými hercami a neuveriteľne prestrelenou stopážou. 39% ()

Aljak

Mám z toho zmiešané pocity. Aj keď to bolo priam presiaknuté klišé a predvídateľnosťou, tak to malo slušný potenciál - a to najmä vďaka Verone, mestu Romea a Júlie, ktoré je priam stvorené na romantickú atmosféru. Po dejovej stránke to bolo celkom fajn rozbehnuté. Ale tá fáza tých trápnych pomstychtivých naschválov bolo nesmierne idiotské a prihlúple. Toto dosť filmu uškodilo a kľudne tam miesto toho radšej mohli dať niečo dospelejšieho. Inak, postavy boli fajn (až na partnerov hlavných postáv), aj po dialógovej stránke sa mi to páčilo, a kulisy veľkolepej Verony boli priam úchvatné. Takže hlavne za tieto prednosti dávam "až" 3* ()

Kekik

Z první poloviny filmu jsem byla rozpačitá. Moc mě nebavila ta trapná válka mezi nimi. Pak ale příběh jemně sklouzl do romantiky a zároveň jsme mohli nasát i trochu té Verony. Film už měl moji plnou pozornost. Tak jasně, že víme konec filmu od začátku a klišé nesmí chybět, ale i tak druhá půlka filmu stála za to. ()

Stanislaus

Láska ve vile je netflixovská romantika jako vyšitá, míněno spíše v tom negativním slova smyslu (alá červená knihovna). Na jedné straně máme nádherné prostředí Verony a okolí, které však na straně druhé nedokáže vyvážit scenáristické a herecké nedostatky. Kat Graham ušla, ale Tom Hopper a Sean Amsing byli hodně, ale opravdu hodně špatní. Jinak "méně je více" není nějaká prázdná fráze - v závěru už mě z toho neustálého omílání "Láska si najde cestu!" trochu bolely uši. Abych ale jen nehanil - postava Cassie byla místy i vtipná. Lepší dvě hvězdičky! ()

• Exteriérové zábery sa skutočne natáčali v talianskej Verone počnúc meštianskym domom Casa di Giulietta, ktorý inšpiroval Williama Shakespeara pri písaní "Romeo a Júlia" až po Gardské jazero, ktoré sa nachádza neďaleko Verony. (Mandragor)
  • Zelené olivy aj v reálnom svete privádzajú niektoré mačky do šialenstva podobne ako vo filme. Obsahujú izoprenoidy, ktoré sú štruktúrou podobné aktívnej látke z kocúrnika obyčajného. (Mandragor)