Most

• USA The Bridge
všechny plakáty

Krátký film o několika lidských příbězích. Zdánlivě odloučené příběhy a s nimi lidé navzájem si cizí postupně utvářejí celek velmi odvážně vyjádřené otázky subjektivního zla (tj., jestli je správné, že se nám osobně stává něco špatného a jestli je možné, aby toto špatné někomu pomohlo...). Centrální je dilema otce, pracujícího na zvedacím mostu, jestli má obětovat vlastního syna nebo nechat zemřít lidi ve vlaku... (FandaKam)

Premet44

Snímek jsem viděl již v roce 2006 a dnes jsem si udělal reprízu. Zajímavé, ale až po 15 minutách. Asi jsem byl špatně naladěn. ()

Isabella.M

Krátkometrážny film, ktorý má v sebe veľkú výpovednú hodnotu. Nielen z toho kresťanského, ale aj z ľudského. Zatiaľ čo existuje nespočetné množstvo filmov, ktoré reflektujú utrpenie Krista ako Božieho syna, „Most“ je jeden z mála (ak nie jediný), ktorý netradične obracia mincu a snaží sa divákovi ukázať, ako trpí Otec. A tiež núti zamyslieť sa, čo by sme v takej existenčnej situácii urobili my. Hoci len hypoteticky a len na chvíľu. Rozumiem ale, že niekomu to nemusí byť po chuti - koľko ľudí, toľko názorov. ()

MichalCZ30

V reálné situaci bych zareagoval zcela opačně. Nejdřív zachránit syna a při troše štěstí zastavit vlak, nebo se vrátit - na to ale čas nebyl. A klidně si myslete, že jsem hnusnej egoista. Snímek nevyniká kvalitní režií, ani kamerou a hereckými výkony. 5 hvězd kvůli ději. Já mám jasno a neváhal bych u páky ani zlomek sekundy ! ()

stuj

Krátký film, ale přesto zbytečně dlouhý. Žádný zázrak. Zejména když si předem přečtete obsah, o čem film má být. ()