Králové jsou vpředu

Frank Ross

Kostýmy:

Leah Rhodes
  • GMVajgl

Osobně mi přijde tahle zápletka vycucaná z prstu. Otřepanej milostnej trojúhelník. "Frank" se, blbec jeden, zamiluje do "Natalie", která je sice půvabná až za humny, ale blbá jakbysmet. "Tony" to aspoň rozbalí na trumpetu, jinak skvěle doplňuje tenhle trojúhelník mizernejch herců. Táhne se to. Pak vyhoděj do vzduchu nacistickou základnu. "Tony" zemře, "Frank" přežije, vrátí se k "Natalii", ale stejně už u ní nemá šanci, protože už je dávno ve friend-zone.(17.1.2010)

Určitě jedna z nejlepších a stoprocentně jedna z nejvážnějších rolí Franka Sinatry. Frank přitom hrál hned v několika válečných filmech. Námětem zajímavý film, u kterého si ten, kdo poznal v životě nešťastnou nebo marnou lásku, řekne: takhle to opravdu někdy je. Poručík Sam Loggins potká nádhernou dívku Monique (Natalie Wood), která žije jen se svojí matkou v přístavním francouzském městě, které právě opustila ustupující německá armáda. Ona ho však má ráda jen jako kamaráda a zamiluje se do playboye čety Britta Harrise (Tony Curtis). Vysokoškolsky vzdělaný krasavec však není zrovna příkladem charakterního muže, brzy se tak naplní Samovy časné obavy, když Britt vodí Monique za nos a vůbec neuvažuje o tom, že by si ji, jak před časem slíbil, hodlal vzít. Důvodem je dívčin původ, její otec byl totiž černoch a celá rodina z Ameriky odešla do rasově tolerantnější Francie.(29.6.2009)

• drankeryth

K tomuto filmu zabudli dopisat, ze je to aj romanticky film a to skoro cely film, co ma dost nudilo. Zaciatok filmu bol troska komedialny, ked jedna babka nukala americkych vojakov nejakym vinom. Nikto nechcel, ale predsa sa jeden nasiel a dal si z ponuknuteho poharika. Plny pohar vypil a flasu si zobral zo sebou a jej len vratil prazdny pohar:) To bol teda drzy vojak. Vo filme nebola skoro ziadna vojenska akcia proti Nemcom, akurat Americania zautocili na jeden bunker, ktory zachvilu ovladli a stade pozorovali krajinu, kde sa vyskytuju nepriatelia. Dalsia akcia bola v jednom mestecku, skade nasmerovali americki vojaci bombardovanie na nemecke objekty. Par vybuchov a to bolo vsetko z akcie. Pri ustupu z mestecka sa aj nakoniec objavila drobna prestrelka medzi Nemcami a jednym Americanom. tu prvykrat poriadne ukazali Nemcov v utoku, ale ako som uz pisal vyssie aj toto bolo tiez kratke, co ma moc nepotesilo. Film sa viac sustredil na rozvijanie vztahov medzi dvoma muzmi, ktori mali zaujem o jednu zenu. Ta mala nakoniec zaujem o playboya, ale ten ju oklamal a na konci filmu uz jej postacil ten druhy chlap, ale uz bez ruky. Ta zenska sama nevedela co chce a koho vlastne chce. Sliepka francuzska,,he he.(30.6.2011)

Tohle není drama pro obyčejného diváka. Film je plný paradoxů, které ocení jen ten, kdo je zná a kdo se zajímá o Franka Sinatru. Ten hraje Sama, který se vnitřně pere s rasismem a zamiluje se do dívky, která ho odmítá a má ho jen za přítele. Přitom Sinatra ve skutečnosti měl za nejlepšího přítele zpěváka černé pleti Sammyho Davise Jr a kdykoli by někdo měl jen sebemenší problém s barvou kůže jeho přítele, byl ochoten se za něj i poprat. A co se týče žen? Sinatra přece mohl mít každou, na kterou se jen podíval. Vždyť byl čtyřikrát ženatý. A krásná Natalie Wood by pobláznila jednoho muže.(30.1.2011)

Tak na začátek, nechápu zdejší hodnocení ! Ačkoliv se může zdát, že film má zápletku v milostném trojúhelník, v kterém běhá určitá dávka rasistických předsudků, a není příliš o vojenské akci, je to hlavně o rozhovoru a sporu mezi Curtisem a Sinatrou. Sinatru mám velice rád, a nejvíce se mi líbila jejich průzkumná akce potom co Sinatra zjistil nekalé úmysly Curtise. Takže na to hodnocení se dívejte přes prsty a musíte si pustit tento nedoceněný filmový kousek !(21.5.2012)