Skandál v katolické škole

• USA The Dangerous Lives of Altar Boys (více)

Dramatický příběh ze 70. let nás zavádí do katolické střední školy, kterou navštěvují dva kamarádi Francis (Emile Hirsch) a Tim (Kieran Culkin). Oni i jejich nezkušení spolužáci zatím vnímají svět podle jednoduchých pravidel. Existuje dobro a zlo, které od sebe lze vždycky odlišit. Sestra Assumpta (Jodie Foster) v jejich životech figuruje jako úhlavní nepřítel a proto chlapci nakreslí komiks, v němž sestra vystupuje jako zloduch na motorce. Ve skutečném životě oba přátele potkávají události komické i vážné a maturita se blíží. Francis prožívá první lásku ke spolužačce Margie (Jena Malone) a zjišťuje, že život není takový, jaký se zdá a že dospět znamená naučit se samostatnosti. Cesta od nevinnosti k poznání není vůbec lehká (oficiální text distributora)

HEED

Dobře natočený film o jedné velké hlouposti. Asi by z toho mělo plynout nějaké ponaučení, možná poselství. ()

Gladi

Neviem ci je to nahoda alebo si Emile Hirsch umyselne vybera filmy,ktore maju hlboku filozoficko-eticku myslienku (Utek do divociny, Klub vyvolenych) ako i tento film, ale to nie je podstatne, iste je len to,ze ma tieto filmy vzdy dokazu dostat a ani Skandal v katolickej skole nie je vynimka. ()

honzic

Celkem příjemný film, s komixovými postavami spojenými s normálními. Zajímavý námět trochu hatí ne zrovna vydařené herecké výkony a trochu zmatenější scénář a děj, ale jinak je to film, který stojí za zhlédnutí a zamyšlení. Hodnocení: 55 % ()

Elessar.

Veľmi pekný a pútavý filmík aj formou. Veľmi dobre sa na to pozerá, klukovský dobrodružný príbeh chlapcov čo navštevujú katolícku školu, ale pozor nie sú to žiadni svätuškári. Komiksové vsuvky sú príjemným spestrením. Už nikdy nebudem mať takých kamarátov ako keď som mal dvanásť... Pardon zlý film, ale sedí to. Ku konci aj dojáček ()

Goodlooker

Pohodový film, který je velmi originální a ve srovnání například s Casperem se jedná o snímek takřka revoluční. Skvělá Jodey Foster, kerá zahrála výborně i nesympatickou jeptišku a Hirsch s Culkinem druhým, předvádějí dobré, vyrovnané výkony. Zkrátka absolutní pohodovka, která během děje "nezamerikovatí"... A to se v poseldní době cení. ()

Danielitto

Na první pohled mírumilovný film pro diváka každého věku, který má slovo "skandál" v názvu jen kvůli nápaditosti, na pohled druhý film, který je s každou další minutou dospělejší a komplikovanější, ale přesto srozumitelný. A všemu navíc kraluje vynikající Kieran Culkin, který dokazuje, že s bratrem má společné jen to jméno. ()

jessic

Nadprůměrný příběh v žánru příběhů o dospívání a přátelství se zábavným nápadem komixových vsuvek, do kterých hlavní hrdinové v podání Kierana Culkina a Emile Hirsha (skvělý byl především K.Culkin) stylizují sebe i neoblíbenou učitelku – řádovou sestru Jodie Foster. ()

Treble

Takovej Tom Sójer v katolickej škole. Komixový vložky jakože příjemný, ale jinak nic moc chytlavé. No neurazí to - ale ani nenadchne. Ikdyž je zajmavý, jak se člověk přistihne, že celej film čeká jak to vlastně dopadne s tou pumou... ()

sudruh sustruh

Vynikajúci americký nezávislý film o dospievaní, rebelizme, chlapčenských snoch, prvej láske a, SPOILER!, dvoch pumách, dopĺňaný kreslenými sekvenciami vykresľujúcimi fantáziu a vnútorné citové pochody mladých chlapcov. Film, ktorý ma zasiahol. Nie záverom, trochu neobvyklým pre americké filmy (happy end sa nekoná), ale atmosférou, inteligentným scenárom a opojením, ktoré vo mne zanechal. Hercom som uveril každé slovo, pohyby a všetky pocity. Prvý krát po zhliadnutí pred niekoľkými rokmi v televízií sa mi film na nejaký čas nepodarilo dostať z hlavy. ()

mirushbiatch

Čakal som niečo na sposob http://www.csfd.cz/film/74087-pisen-za-chudeho-chlapce/. Opak je však pravdou,i keď niektoré excesy inak skvelej Jodie Foster aka Nun Zilly by tomu mohli nasvadčovať.Výborné herecké výkony detských protagonistov,skvelé skĺbenie komiksu na oďľahčenie bremien postáv a hlavne pocit,že ako dieťa sa človek navyvádza podobných vylomenín, (kradnúť takú potvoru ma ale asi nenapadlo) to všetko dodáva filmu punc jedinečnosti,i keď podobná tematika tu bola nespočetne veľa krát.Trochu tomu ublížil podľa mňa v podstate dojímavý koniec,akoby scenáristovi dochádzal termín odovzdania.Film sa mi páčil,nemám mu okr. spomínanej veci čo vytknúť...aaaa...Toto je moj prvý komentár.čiže možno trepem :)) ()

D||X

Způsob zpracování filmu, který nabídne občasné záblesky komixové animace mě osobně příliš neoslovil, komixy u nás nejsou oblíbené natolik jako v USA tudíž divácky film směřuje primárně tam. 70. léta a klučičí problémy, zábavy a strasti vystihuje film dobře. Herci to taktéž zvládli lehce nadprůměrně. Celkově byl film takový obyčejný klukovský průměr. Škoda linie s Margie, která mohla film vynést do MNOHEM dramatičtějších, neskonale lepších sfér. Ta linie je prostě zprasená, opravdu zprasená. Dokonalý návod jak udělat z nadějné pointy naprostý nic... 3* ()

Pavlo

Dospievanie teens je často zobrazovanou témou. Poslednou dobou ako keby sa utrhol mech s nimi a prevažne v štýle American Pie ich servírujú snáď 3x do mesiaca a čím ďalej tým horšie. Našťastie však existujú aj tie dobré, až prekvapivo skvelé diela, ako je tento. Dangerous Lives of Altar Boys zobrazuje netradičný príbeh štyroch mladíkov a jednej slečny, ktorý sa vymyká zabehnutým štandardom týchto filmov. Príbeh, v ktorom sú zobrazené vierohodne chlapčenské predstavivosti (komiksové pasáže sú vynikajúce), huncútstva (niektoré sú fakt extrémne), aktivity (niekto má dokonca aj normálne hobby), sa nachádza pár nečakaných zvratov a rozuzlení. Všetko je potrhnuté výbornými hereckými výkonmi, dobrou výpravou a inteligentným humorom. Jednoznačne odporúčam. ()

teseth

Velmi dobře natočený film o dospívajících klucích z maloměsta, kteří se snaží si najít nějaký smysl života. Svého úhlavního nepřítele vidí v řádové sestře, která je jejich učitelkou. Scénář je nápaditě prošpikován kreslenými komiksy, které jsou alter ega kluků, kteří do nich vkládají své city a boj se svým úhlavním nepřítelem. Herecké výkony jsou naprosto vynikající. Jen Jena je ve své roli hříšné přítelkyně hlavního hrdiny velmi prkená a nepřirozená. Trochu mi tam vadí zápletka s incestem. Jinak ale ve vás film rozhodně zanechá to něco kvůli čemu bude často vzpomínat. ()

valmet

Malej nenápadnej film, ale pro mě velký překvapení. Zajímavý propojení s komiksovým vyprávěním, výborný herecký výkony, hlavně Kieran a tradičně Jodie a na konci filmu i slza byla. Takže za pět. ()

P@\/EL

Vynikající komedie s výraznými dramatickými prvky. Film je okořeněn několika pěkně peprnými výrazy a scénami ve stylu teenagerovských komedií ze střední školy, každopádně celkově film vyzní trošku jinak než typická středoškolská taškařice. Film za to rozhodně vdečí silnému příběhu, který sleduje několik mladých lidí, jejich osudy a útrapy a postupně vygraduje skrze sérii dobře poskládaných situací, jimž nechybí vtip a nápad, v dosti působivé finále. Herecké výkony mladých herců jsou na vysoké úrovni a to včetně rajcovní, zlobivé školačky v podání Jeny Malone. ()

Vindemiatrix

"Tiger, tiger, burning bright..." Jeden z těch příběhů o nádherné svobodomyslnosti a fantasii, která hrou na dobrodružství vymývá nudu všedních životů i traumata, jež si v nich neseme. Někdy však "kočičí" touha po životě bez mříží a autorit přebije i pud sebezáchovy, a pak se divák může jen modlit, aby hrdinové měli devět životů - jako ta krásná, ale zrádná šelma, kterou nelze beztrestně věznit... Film, který člověka povzbudí a potěší, a zároveň v něm rozezní temnou strunu, mi v některých ohledech připomněl Weirovovu "Dead Poets Society", i když je komornější (co do počtu hrdinů, atmosféry i dějových rovin) a obejde se bez inspirujícího "dospěláka" (jeho roli do určité míry plní přímo jeden z kluků v podání vynikajícího Kierana Culkina). Plus oproti zmíněnému filmu je, že se "Altar Boys" nesnaží tragickou složku děje kompenzovat laciným hollywoodským závěrem ve stylu "Captain, my captain". ()

marco.uk

Vesely pribeh so smutnym koncom o partii naozaj hlupych pubertiakov, len pre hlupych pubertiakov. Doma to naozaj neskusajte a ak budete chciet kradnut pumu aby zozrala ucitelku, nakreslite si radsej komiks...Jedna hviezdicka pre Jenu Malone, druha pre scenu na pohrebe...Inac, naozaj primitivna slabota...P.S. Ten incest tu naozaj nebol potrebny... ()