Únos Šogunova následníka

• Česko Šogunův následník (více)

Hotta Masamori, pobočník šogunova prvorozeného syna Takečiho, dostává od šoguna rozkaz, aby se Takeči dostavil během pěti dnů do Eda (dnešního Tokia). Masamori tuší léčku, protože malicherný šogun Takečiho nenávidí a rád by jej viděl mrtvého, aby se jeho druhorozený oblíbený syn Tokumatsu mohl stát legitimním dědicem. Přesto se však výprava na cestu do Eda vydává a skutečně je hned první noc přepadena a vyvražděna. Během masakru zemře i sám Masamori, avšak princ Takeči s výpravou není. Prozíravý Masamori jej poslal do Eda zcela jinou cestou se sedmi najatými róniny. Róninové sice mistrovsky ovládají své zbraně, v patách je jim však 5000 mužů císařské armády... (Slavland)

Mol

Co to mělo být? V půlce filmu začne hrát nějaký japonský hard-rock a koně tady vůbec nešetří. Když jsem viděl scénu, jak shodili jednoho chudáka uřechtanýho koníčka ze srázu, tak jsem málem plakal. Konec se zase snaží zbytečně tvářit dramaticky, při tom to měli ukončit hned po vyvraždění roninů. Udělali by líp. Tři hvězdy a čau. ()

pijavica

6,0/10 Jediné, čo stojí za zmienku, je príbeh (hoci trochu otrepaný, ale stále dobre fungujúci), atmosféra a hlas jedného zo záporákov. Naopak, herecké "výkony" sú aj na pomery b-čkového filmu neuveriteľne biedne, a to isté platí aj o ozvučení/zvukových efektov (a naviac mi nesadol ani japonský rock ako hudobný doprovod niektorých bojových scén). Ale pokiaľ nemáte vysoké nároky (alebo hľadáte nejakú oddychovku), slušne sa zabavíte. ()

Jayem

Kedže som tento film pozrel hneď po Šogúnových nindžoch môžem smelo povedať že je to o dve triedy lepší film. Scenár je vcelku jednoduchý, zameraný hlavne na akciu. Napriek niektorým neprehladným akčným scenám je po akčnej stránke celkom vydarený. Choreografia akčných scén nieje síce žiadný extra zázrak ale celkom dobre sa na to pozerá. Takže smelo do toho. ()

Herman

Povedený film z prostředí feudálního Japonska. Důkaz toho, že nejen Toshirô Mifune je zárukou dobrého samurajského filmu. To co mi k Šogunovi ovšem vůbec nesedí je rock-popový hudební doprovod. ()

Tomihiro

Velmi dobrá chanbara. Už jen kvůli parádnímu šermířskému souboji Ken Ogata vs Sonny Chiba stojí za to film vidět! ()

rivah

Akční podívaná, jejíž předvádivá hranost je zesílena hrozným českým dabinkem, víc odpudí než přitáhne. ()

azumi

Tohle prostě musíte vidět. Pomalý rozjezd a pak už jen velká jízda hrstky samurajů, kteří chrání malého nástupce šoguna. Nádhera. Každý z umírajících sebou vezme do pekel více pronásledujících. A do toho japonská rocková hudba - nutno sehnat :) ()

intro

Další velmi dobrý samurajský film. Pro tyhle filmy mám prostě slabost a Šogunova následníka můžu jen doporučit. ()

bezslipov007

Fuuu.... ono ma to ani neviem ako vtiahlo a zaroven ani neviem ako, zrazu bol koniec. Mala skupinka proti obrovskej presile, dobro proti zlu. Pre niekoho to bude mozno cliche, ale ja si to nemyslim, ono to vsetko dokopy nejak funguje. Vidiet toto ako 10-rocny tak to so mnou urcite zalomcuje este viac. Filozoficka, dobrodruzna, hrdinska patdnova odysea ( kto to videl pochopi) s vynikajucimi bojovymi scenami, ktore su sice miestami az prilis surove, ale tak to ma byt. Rovnako kruta bola aj doba. Samurajske veldielo, co na to viac povedat. ***** ()

BMAXX

Když jsem poprvé viděl tento film coby čerstvý puberťák někdy v noci na ČT2, vždy mi utkvěla v hlavě představa jak záporňáci zabodli oštěp do oka nějakému samurajovi a pak ho rozsekali. Když jsem tento film zhlédl asi po patnácti letech znovu, uvědomil jsem si, že to nebyla jen taková krvavá sekanice, ale že film má hlavu i patu a že se nadstandardně vymyká produkci asijských bojových filmů. Skvělé bojové sekvence, parta rozličně bojujících hrdinů, kterou si zamilujete od začátku až do konce a drsný záporňák v podání legendárního Sonnyho Chiby. Škoda jen, že takových filmů není víc... Bez debat a okolků si zaslouží plné hodnocení. P.s.-zajímalo by mě, co říkali ochránci zvířat na ten koňský masakr :-) ()