610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

kacir

Veľmi mi vadili slabučké triky, ktoré vidno najmä z pohľadu zhora nadol..inak nemožno povedať že úplná strata času, ale také poslabšie. ()

mnx

Sledovat 2 blbky, snažící se stůj co stůj získat Darwinovu cenu, to je náhodou supa zážitek. A to lezení po starých komínech považuju za celkem fajn adrenalin. Ovšem ne v situaci, kdy se influencerky bez rukavic, horolezecké lékárničky, bez jakékoliv přípravy a předchozí kontroly terénu vydají na očividně shnilý polorozpadlý šrot, na který bych nevyslal ani svého nejhoršího nepřítele. Což je celkem podivné, protože podle samotného začátku (i podle popisu) by zkušenosti mít měly. Fantomová kamarádka je jen vykrádačka už viděného, a v reálu k takové situaci nikdy nedochází. Je to prostě stupidita, a líbit se to může jen tomu, kdo nikdy nikam nelezl, maximálně tak po štaflích vyměnit žárovku. Tu samou, která byla na vrcholu 600 metrů vysoké věže... pro letadla... OMG... ()

AndrewNewman

Takéto jednohubky som čakal od štúdia A24. Spoločenská satira zaobalená do efektného vizuálu, s nenápadnými ale za to presvedčivými herečkami a s perfektným vizuálom. Nie že by ma filmy z ich produkcie vyložene sklamali, ale takisto ma ani nenadchli. Toto je niekde medzi úžasom a priemerom, takže defuckto čisté 4 hviezdy. Viackrát som skamenel už len pritom, keď som sa pozrel na akom miniatúrnom podstavci hlavné hrdinky stoja. Bol to skrátka vynikajúci nápad, ktorý by si zaslúžil aj väčšiu komerčnú kampaň. Fakt, že má film plno logických, respektíve fyzikálnych chýb neriešim, pretože som ich neriešil ani pri sledovaní a nechal som riešenie bezvýchodiskovej situácie len čisto na tvorcov. ()

Easykill

Fall, býť je to přímočarý snímek a má potenciál, za mě je nevyužitý a šlo by to udělat i lépe. Hlavní protagonistky byly celkem otravné a dost naivní (na to jaké to jsou horolezkyně). Navíc je tenhle kousek plný nesmyslů a nereálností. Velké plusové body za práci s kamerou a úhly. Jako plus beru v potaz i to, že pro lidi trpící strachem z výšek to může být chvílemi dosti nepříjemné a k tomu přikládám také jeden povedený zvrat, ale tím to asi končí. Jednou a dost. Nelogičnosti bohužel přebíjí všechno dobré.2,5* ()

KolarikKing

Béčkový survival, který je sice plný nelogických a antifyzikálních prvků, ale za to také plný adrenalinu a napětí. Pro člověka, který má strach z výšek (což já mám) bude tento snímek o mnoho více intenzivnější. 7/10 ()

Maneken

Tenhle typ survival filmů je přesně můj Cup of Tea. Kdyby byla kratší stopáž, protože té omáčky okolo tam na mě bylo až moc, tak bych se nebál dát plný počet. SKvělá práce s kamerou. Hlavní hrdinky jsou sympatické, a hlavně jejich chování v krizové situaci je naprosto v pohodě. ()

Ace.A.T.L.

Jako člověkovi, co má strach z vejšek, mi dělalo občas problémy, se koukat, ale ikdyž to se mnou mlátilo sem tam, dal jsem to. Nevím, jak bych to zvládnul v kině. Je to skvělej nápad, natočený to je parádně a když člověk pomine pár věcí, co vybočujou z logiky, tak já jsem se bavil. Rozhodně to neni film pro někoho, kdo má panickej strach z vejšek a nedokáže si v hlavě urovnat, že je to film. Super survival a je vidět, že stačí dobrej nápad, málo prostoru a všechno jde. Za mě slušný 4* a DOPORUČUJU ()

rigby

V začátku parádní podívaná, ze které se mi dělalo docela mdlo, jelikož nemám rád výšky (ale také lezu, abych ten strach překonával). Bohužel pak se rojilo čím dál víc nepravděpodobných věcí, které by kromě Ramba žádný zkušený lezec neudělal (a možná ani ten nezkušený). Úplně to shodili autoři ke konci tím, že vlastně polovina filmu se ani nestala. To už bylo bohužel jen k smíchu. Ale jinak parádně nasnímáno, to ano. ()

Ronkar

Ucházející nízkorozpočtový survival, který si vystačí z jednou vysokou anténou v poušti, dvěma čičinkama a párem supů. Nápad dobrý. Konstrukt charakterů klasické klišé, ale jsem vlastně spokojen. Podobné filmy s vámi hrají fér hru. Víte do čeho jdete. Do béčka. Ale i béčko může být dobré, pokud má funkční charaktery (zde platí), nápady (taky platí), twisty (přítomny), napětí a atmosféru (ano... i ne). Musím pochválit tvůrce za tři scény, které jsem nečekal a jejich přítomnost mě  velmi potěšila. Díky nim se zvedl celek na tu třetí hvězdu. Prozrazovat nemůžu, protože by šlo o spoilery, ale stačí říct, že scénář má v rukávu pár překvápek a nápadů. Není to tak intenzivní a napínavé, jak bych chtěl, ale i tak se tu najde několik nepříjemných scén, ze kterých se lidem, co se bojí výšek, bude zvedat kufr. Kamera je dobrá. Duo hrdinek v rámci nenáročného příběhu funkční. Hudba průměrná. Průser se tudíž nekoná a jako taková odlehčená zábava na nedělní večer, kdy nevíte do čeho píchnout Fall postačí. Objektivně je to spíš na dvě hvězdy, ale za pointu tu třetí hvězdu dám ()

Saxos

Když jdu do sledování filmu s určitým depsektem, tak o to větší je překvapení, že z prdu jde udělat celkem něco ucházejícího. Samozřejmě má to nejenom supy, ale i spoustu drobných much. Jedna z holek v depce, druhá si obuje červené Conversky, do báglu nezapomenou mazání na rty a tušku na malování ksichtu a šup lezem na nejvyšší hromadu zrezlého šrotu. To zrovna o zdatných zdolavaček hor nesvědčí. Stejně mě obě po celou dobu bavili. Konec správně zkrácenej bez zbytečné omáčky kolem záchranné operace. Závěr: doporučuji. ()

morbn

Nebyť Virginie Gardner, ktorá je totálna šupa... asi by som film aj vypol. Ale celkovo ma to lákalo zistiť, že ako to dopadne, takže moju pozornosť si to udržalo. Ako skalolezec  (síce už vo "výslužbe") som tam videl toľko nelogickosti a hlúposti, že ma až oči boleli. To si nevedeli pribrať k tímu aj nejakého lezca či výškového pracovníka? Lebo používali lezecké pomôcky akoby ich nikdy v ruke nemali, logika mimo (žiadne fixy, 15 metrové lanko..., používať mechanické vklínence a byť zároveň iba privazaný k sebe? Dynamické skoky v sóle... :D atď). Dobre je to film, ale dalo sa to urobiť uveriteľnejšie a aj napínavejšie zároveň. Ale ináč celkom solídny film, nápad aj prevedenie má dačo do seba, ale tie kiksy... Pre zvyšok populácie, čo nikdy k lezeniu nepričuchla plné úžasu a vertiga:) ()

bmx6

Dá se říct,že to je hodně napínavý a dobrý film,který se mi líbil a hlavně bavil.Bohužel něco tam nedává vůbec žádný smysl.Ta žárovka ke konci už byla přes čáru.To se nedalo přehlídnout. ()

hony23

Dvě pičule bez pudu sebezáchovy vylezou na 600m vysoký vysílač, aby získaly pár likes na sociálních sítích. Jenomže tam jaksi uvíznou a začne jejich boj o život. Příběh sice banální, ale natočené je to tak skvěle, že se mi zvedal kufr z té nehorázné výšky i u telelevize. ()

KaterinaSkop

Tak z tohohle se budu vzpamatovavat dlouho. Super herecke vykony, soundtrack a twist na konci filmu ktery bych ani za nic necekala. Jakože co?? Bylo mi fyzicky špatně po celou tu dobu, naprosto skvela prace s kamerou ktera probudi uzkost i v lidech, kteri se vysek neboji. ()

VktrCZ

Ano, vím, tenhle film vyšel už více jak měsíc dozadu, ale já se k němu dostal až teď. Ale tak, lepší teď než nikdy ne? Na začátek musím říct, že je mi strašně líto, že je tenhle film tak strašně přehlížen. Vždyť hergot nikde se o něm nemluví. Je to možná kvůli nevýraznému názvu, nebo faktu, že se nejedná o epický milionový velkofilm, ale tak sakra, tenhle film si podle mě zaslouží víc pozornosti, protože je zatraceně skvělej. Tento Kanadský Thriller pojednává o dvou horolezkyních, který se rozhodnou vylézt na opuštěnou 610 metrů vysokou rádiovou věž uprostřed ničeho. Jenže už na první pohled vidíme, že tato věz je extrémně ztrouchnivělá a působí jako kdyby se měla každou chvílí rozpadnout. No a jak už nejspíše tušíte, tak naše hrdinky uvíznou na samém vrcholu této věže, protože se utrhnul žebřík. To je vše, tento příběh je extrémně jednoduchý, což může být občas slabinou, ale tady je to právě výhoda. K popsání příběhu vám stačí jedna věta. Dvě borky uvízly na věži bez žebříku. Kombinace právě takhle jednoduchého příběhu, jednoduchého jednoslovného názvu a málo postav vytváří extrémně jednoduchou děsivou jednohubku plnou závratí. No a když už jsme u těch závratí, tak u tohohle filmu je budete mít i když se výšek normálně nebojíte. Celkově snímaní kamerou, dron shoty, všechno tohle dohromady dělají z tohoto stožárů velice nepříjemnou věc. Hlavní postavou je tady Becky, kterou hraje Grace Fulton, například Mery v DCčkovském Shazamovi. A ta tu slouží, jako ta více vystrašená z výšek a celý tenhle trip pro ni znamená odbourání tohoto strachu. A v tom ji nepomáhá nikdo jiný než Hunter. Cože je velice výstřední, energická mladá youtuberka, která natáčí vlogy právě z takových děsivích míst a která právě přijde vůbec s nápadem vylézt na toto monstrum. A tahle postava byla chvíli docela dost otravná, ale postupným odhalováním minulosti se vám dostane pod kůži. Tenhle film má straše moc emocí, jednou je to strach, závratě z těch velkolepých záběrů, jindy je to smutek, který cítíte společně s postavami, jindy je to radost.... Opravdu nechápu proč tenhle nápaditý skromný jednoduchý snímek nemá takovou pozornost jakou si zaslouží ()

TesterX

Tak ja ted uplne nevim, kde zacit, ale pro milovniky napeti tohle bude dobra volba. Prvni kapitolou, kterou bych chtel zacit je ta, ze jsem pred timto snimkem v nedlouhe pauze videl nadprumerne hodnoceny spinoff Hobbs and Shaw a vychvaleny az do nebes od Disney Barbarian. V porovnani s timto "nic" jsou vsak zminovane pouze splasky, ktere nechcete citit na podrazce. Vysokorozpoctovy bijak utracejici stovky milion dolaru za totalne unifikovanou generickou smes nablystenych hoven versus vychvalovany prulomovy hororovy nadsenec, ktery se vraci k amaterismu a najednou mu to vsechni zerou (aby nezrali, Disney+ se musi nejak zaplatit, tak pojdme se vymanit a vsadit na jiny druh reklamy) versus dve holky na stozaru, sikovnej kameraman a reziser. A to je ten velkej rozdil. Na jedne strane mate bijak, co stoji jako rozpocet jedny vychodoevropsky zeme na cely rok a stoji za hovno, pak tu mate relativne inovativni ale sracku, protoze reziser je kreten a neumi to, ale protoze ho nikdo nezna, nedela to jako Wan a je pod tim podepsana korporace jako Disney, tak se to musi zaplatit, tak vsichni nad tim honoruji chvalozpevy, ale je to vlastne uplna picovina a pak s tim jde bojovat naprosto nepovsimnutelna blbustka typu - dve kravky uviznou na vezi. Sam jsem si rekl, co tohle zase za pytlovinu ma bejt a proc se tim zabyvat. Ve vysledku musim rici, ze ze vsech zminenych filmu vyse prave tento byl prijemnym prekvapenim. Napětí! Tohle tady reziser dokaze nastolit od prvni sceny, kamera je chytre naznakova a primomina duraz na detail a hrozbu jako v serii Nezvratny osud a pak jsou tu dve celkem atraktivni holciny, co by se mely chovat jako kravy, ale ony ve vysledku maji inteligentni napady, ktere by mne samotneho nejspis nenapadli, pres to vsechno, ze jsou emocionalne zatizene situaci, kterou pred vystupem na tuto vez nebyly. A tim bych to vlastne uzavrel. Jednoduse vyhlizejici jednohubka s nevalnym ocekavanim se nakonec projevila jako sympaticka a nenudici svezi prirustek do nenapadnych a zapadnutelnych vod kinematografie. ()

Winster

V prvních par minutách filmu mi napadlo jen "Drž hubu Becky " :D  Už jak na to vlezli se mi z toho dělalo zle :D ()

Ondra.Simmer

Když jsem si film pouštěl, říkal jsem si. Vylezou nahoru a co potom? Popravdě jsem čekal 30 minut akce a potom hodinu čekání na záchranu. Ono to tak vlastně i bylo, ale film drží skvělá práce s kamerou a to, že se tam alespoň něco děje a není to jen hodina dialogu mezi dvěma hlavníma hrdinkama. 6,5/10 ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování