Generace F

• Velká Británie The Pod Generation (více)
Trailer 1

Romantická sci-fi komedie Generace F, britské režisérky Sophie Barthes, vypráví příběh newyorského páru Rachel (Emilia Clarke) a Alvyho (Chiwetel Ejiofor). Ve společnosti bláznivě zamilované do technologií, všichni touží po ještě pohodlnějším životě. Jenže jsou věci, které prostě z podstaty být pohodlnější nemohou... Nebo ano? Divoká cesta Rachel a Alvyho za rodičovstvím právě začíná. (Donart Film)

Trailer 1

bourec

Asi v 80minutě jsem usnul. Rozhodnutí ale hned padlo. Dokoukávat tuhle nudu nebudu. Je to děsně ukecaný. Navíc o věci, která je mě neskutečně proti srsti. A tak jedna hvězda za možnost zbytek filmu ignorovat bez toho, že by mě žralo, jak ten film skončil. Protože je mě to naprosto u prdele. Druhá hvězda za sympatickou Emilku Clarkovou. Jinak se tomu vyhněte. Velký špatný. 30%. ()

M.i.k.e

Nepříliš záživné sci-fi drama z budoucnosti ve které je příroda upozaděna technologiemi. To se netýká jen stromů, nebo ovoce ale i početí dítěte. A přesně to je věc kterou tu hlavní pár v podání Emilie Clarke a Chiwetela Ejiofora řeší. Téma je to sice zajímavé, ale bohužel zpracované tak nějak povrchně a za celou dobu mě to pořádně nevtáhlo…40% ()

AdamXB-1

Blízká budoucnost, kde AI a nové technologie vytváří i nové společenské problémy, jako absence přírodního prostoru, přístup k mateřství a silný korporátní tlak. To si přímo žádá o hlubší sondu. Ta se bohužel drží jen těsně pod povrchem a film tak - z mého pohledu - zůstal trochu za očekáváním. A když už zde chybí prostor pro hlubší zamyšlení, nabízí film alespoň solidní herecké výkony, působivé prostředí a soundtrack, či nějaké ty úsměvné situace, z tohoto pohledu je alespoň přístupnější, což byl nejspíš i záměr autorky. ()

Isuzu

Námet to je ozaj zaujímavý a celkom som bola na tento film zvedavá, pozrela som si ho bez predsudkov aj napriek hodnoteniu, ktoré som tu videla. Nie je to zlé, je to príjemná jednohubka, ale veľa zaujímavých tém je len načrtnutá, o vývoji postáv sa tiež veľmi nedá hovoriť a nie je mi jasné vlastne ani to, čo si teda z toho mám vziať (alebo ak áno, ponúka sa len jedna veľmi jednoduchučká myšlienka, čo mi príde dosť nedostatočné). Nemuselo to byť ultra vážne, ale režisérka si mohla vybrať aspoň jednu tému, ktorej by sa povenovala viac do hĺbke (vzťah k prírode v pretechnizovanom svete?, čo je to byť matkou/otcom?, uľahčovať si všetko, čo je možné alebo ísť "prírodnou" teda ťažšou cestou?). Škoda, malo to na viac :). ()

šakal007

Někdy jdu do kina cíleně na béčkový film. Prostě si vypláchnout mozek. Účel splnila romantická scifi komedie Generace F. Ve 22. století jsou lidi tak posedlí technikou, že in jsou stromy jako hologramy a děti rozené v umělé kapsuli. Je to roztomilé, v podstatě bez jasného poselství - ani nás to nestraší před budoucností, ani ji nevychvaluje. Kdo chce, může mít dítě po staru a zalévat živé kytky, ale proč to dělat, když to není moderní, že? ()

Související novinky

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Největší středoevropský filmový festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje svůj jubilejní desátý ročník 26. září v pražském kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní… (více)