Reklama

Reklama

Generace F

  • Velká Británie The Pod Generation (více)
Trailer 3

Romantická sci-fi komedie Generace F, britské režisérky Sophie Barthes, vypráví příběh newyorského páru Rachel (Emilia Clarke) a Alvyho (Chiwetel Ejiofor). Ve společnosti bláznivě zamilované do technologií, všichni touží po ještě pohodlnějším životě. Jenže jsou věci, které prostě z podstaty být pohodlnější nemohou... Nebo ano? Divoká cesta Rachel a Alvyho za rodičovstvím právě začíná. (Donart Film)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (12)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Trošku iný typ romantiky tentokrát zasadený do imaginárneho sveta, v ktorom sa deti rodia v kapsuliach, pokiaľ si takúto cestu rodičia vyberú. Ústrednej dvojici to funguje dobre, odľahčená atmosféra tomu dodáva ten správny ťah na bránku. Škoda len, že som akosi nepochopil celkový message tohoto snímku a v zásade sa tam neudialo nič podstatné, z čoho by som ako divák padol na zadok. Akože ako oddychovka fajn, ale veľa od toho nečakajte. 65 % ()

OupiWinter 

všechny recenze uživatele

Film je skvělý, nečekané překvapení, pracuje totiž s několika zajímavými tématy. Podle zdejších recenzí mám pocit, že jsem se díval na jiný film. 1) Film nenápadně ukazuje naprostou zoufalost a bizarnost woke feministek, a celý ten bullshit okolo "můžu naplno dělat kariéru a zároveň být skvělá máma". Tady ukázáno jako "nebudu rodit, a šupnu dítě do umělé dělohy (kokon), aby mě to náhodou neomezovalo." A korporátní HR to doplňuje finanční podporou pro koupi kokonu. Ale běda s kokonem dítěte do officu! Hezky šup ho do skříně, aby ses plně soustředila na práci! Autoři oblékli ženy v mužském stylu, aby to Vám to fakt došlo. Autorům tleskám, jak mistrně ten bullshit ukázali. 2) Jaké je to být ňouma, zbaven své mužnosti, co si nechá lhát, manipulovat a gaslightovat od své woke feministické ženy? Bylo mi z toho někdy špatně. A Vám by mělo taky. "Cože, Tys mi neřekla, že jsi nás přihlásila do programu pro to mít dítě v kokonu? Cože, Tys tam šla na úvodní pohovor a zaplatila jsi deposit $8k? .... No tak teda jo. Jsem totiž úplně zoufalý *****, jako všichni chlapi, klidně se mnou zametej dál."   3) Celý svět je prostoupen AI, která decentně manipuluje míněním lidí. Ukazuje realitu, ve které lidé chodí k AI terapeutovi, místo aby šli k lidskému terapeutovi. Velmi aktuální téma v příštích letech. Film je komornější, ale za to, jak přistoupil k těmto věcem, dávám 5*****. ()

Reklama

AdamXB-1 

všechny recenze uživatele

Blízká budoucnost, kde AI a nové technologie vytváří i nové společenské problémy, jako absence přírodního prostoru, přístup k mateřství a silný korporátní tlak. To si přímo žádá o hlubší sondu. Ta se bohužel drží jen těsně pod povrchem a film tak - z mého pohledu - zůstal trochu za očekáváním. A když už zde chybí prostor pro hlubší zamyšlení, nabízí film alespoň solidní herecké výkony, působivé prostředí a soundtrack, či nějaké ty úsměvné situace, z tohoto pohledu je alespoň přístupnější, což byl nejspíš i záměr autorky. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Obrovské překvapení, podle zdejšího hodnocení jsem čekal nesmysl, ale naopak film vyvolává celou řadu otázek, ať už filozofických, teologických, nebo prostě jen o přetechnizovaném světě, ve kterém žijeme a budeme žít ve 22. století. Upřímně řečeno mě tato vize budoucnosti hodně vyděsila, více než leckterý dystopický film... Tzv. LUSK místo matčina lůna, to je prostě děsivé. Trošku je poznat menší rozpočet, ale hlavní jsou ty otázky, bohužel se nedozvíme odpovědi na ně, ale řekl bych, že je to proto, že odpovědi prostě nejsou. Tolik kritizovaný konec se mi líbil, takže nemůžu než za pět...95% ()

Geon 

všechny recenze uživatele

The Pod Generation je svěží, hravá a decentní romantická sci-fi komedie. Sci-fi staví na (americké) společnosti ve 22. století a řeší aktuální (a budoucí) společenské problémy, hlavně tedy - mateřství (otcovství) a odklonění se od přírody, které využívají moderní technologie jako řešení. O romanci s komedií se starají rodiče, Rachel (Emilia Clarke byla sázka na jistotu, která se vyplatila) a Alvy (Chiwetel Ejiofor byl velkým překvapením), kteří mezi sebou mají skutečné pouto a protože jsou ,,pouze” lidi není nouze o situační humor, menšího oči většího kalibru. Jedná se o milý umělý přírůstek do rodiny sci-fi. ()

Galerie (16)

Související novinky

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Největší středoevropský filmový festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje svůj jubilejní desátý ročník 26. září v pražském kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní… (více)

Reklama

Reklama