Reklama

Reklama

Zvláštní způsob života

(festivalový název)
  • Španělsko Extraña forma de vida (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Muž jede přes poušť z Bitter Creeku, aby navštívil šerifa Jakea (Ethan Hawke). Před pětadvaceti lety spolu šerif a Silva (Pedro Pascal), rančer, který za ním přijel, pracovali jako nájemní zabijáci. Silva ho navštíví pod záminkou opětovného setkání se svým přítelem z dětství a skutečně oba oslaví své shledání, ale druhý den ráno mu šerif Jake sdělí, že ví, že důvodem jeho cesty není jít po stopách jejich dávného přátelství... (mac000)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Endurion 

všechny recenze uživatele

Upřímně: kdyby nebylo v úvodních titulcích napsané jméno Pedra Almodóvara a kdyby protagonisté neměli tváře největších filmových hvězd současného Hollywoodu, myslel bych si, že jde o amatérský film nějakého začínajícího tvůrce, který měl přehnané ambice, značně přecenil své schopnosti a snažil se vecpat zápletku celovečerního filmu do půlhodiny. Je to extrémně upovídané, dialogy zní zoufale strojeně (bohužel ani Pedro Pascal a Ethan Hawke z nich nedokázali udělat něco, co by znělo jakž takž uvěřitelně), natočené je to tak, že to místy vypadá jak home video, a nadto film překypuje nechtěným humorem. Je tam jedna pěkně natočená bitka, za tu dávám jednu hvězdičku. A jelikož jsem velkým fanouškem žánru nechtěné komedie, tak přidávám ještě jednu. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Homosexuálna linka mi tam príde trošku nasilu. Ale keď sa to tak vezme tak aj tá westernová. Almodóvara až tak napozeraného nemám ale čo som videl sa mi páčilo. Tu sa mi žiadala dlhšia stopáž. To je v zásade jediná výhrada. Tým by aj romantická línia nabrala určité nuansy, ktoré by prehĺbili ústredný vzťah a zároveň aj tá westernová línia by mohla náležite vyniknúť a podporiť konflikt. Takto je konflikt načrtnutý, ale neúplný. Pôsobí to kostrbato a úsmevne. Ako keď sa Jake a Silva v mladosti snažia dostať jeden druhému do nohavíc. Dlhšia stopáž a bolo by to zaujímavé dielo. Takto priemer. Ale herecky bezchybné. Aj Hawke aj Pascal. ()

Reklama

Claw 

všechny recenze uživatele

Velmi strnulá karikatura westernu. Ethan Hawke a Pedro Pascal se neukázali v příliš lichotivém světle, a to doslova, protože kamera, konflikt i dialogy působí inscenovaně. Není fér to hodnotit jako celovečerní film, ale stejně mi to přišlo spíš jako odhozený nápad z dílny než seriózní nabídka. Scénu, kdy se hlavní hrdinové v mladosti snaží dostat jeden druhému do kalhot, si tvůrci mohli odpustit. /30%/ ()

Devadesát Dva 

všechny recenze uživatele

Silva (Pedro Pascal) se vrací do městečka, za starým známým, teď šerifem (Ethan Hawke). Dvojice spolu měla před čtvrt stoletím dvouměsíční "Brokeback Mountain" (režie: Pedro Almodóvar, chápete, ne?). Pedro Pascal, tvář trollingu, your daddy, od kterého nikdy nevíte co a jak čekat, skvěle kontrastuje k serious method actingu Ethana Hawka. Jestli náhodou čekáte (např. podle dojmu z posteru) nějakou komedii, vězte, že budete překvapeni. Chytrým tahem se ukázalo i necpat námět hned do celovečerního provedení. Půlhodinka je tak akorát a říká se v ní víc, než ve spoustě filmů za trojnásobek času, protože zápletka jde mnohem zajímavějším směrem v momentě, kdy se "druhý den ráno" člověk dozví, že šerif jde po Silvově synovi, který zavraždil ženu jeho zesnulého bratra. Šerif slíbil, nejdříve otci, že se postará o bratra a pak bratrovi, že se postará o jeho ženu. A tak se dvojice zase rozchází a zase shledává, když chce Silva pomoci prchnout svému synovi. Do toho obě postavy zápasí se vzpomínkami na vlastní minulost, co si řekli, co mezi nimi bylo, i s vlastní identitou a místem. Skvělý a jednoduchý monolog film výtečně zakončuje. Ne, že bych byl homofob, ale v momentě, kdy jsem uviděl to křiklavě zelený sáčko  a jak nadšeně se přivítali, říkal jsem si "Wait a minute..." Je to taková jednohubka, co fakt nemá jak urazit, ale plnohodnotný pocit z ní člověk taky přímo nemá. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kolty? Kdepak.. Šerif Ethana Hawkea má proklatě nízko kalhoty! A divák je udržován v napětí, jestli se zadní vchod Pedra Pascala otevřel pro hrst dolarů, pro pár dolarů navíc, z lásky, ze zištnosti a nebo kvůli „chiropraktickým“ zkušenostem dávného kolegy.. Almodóvar v krátkometrážním formátu vyzkoušel spoustu žánrů, tak proč se nevrátit k jeho dávnému koketování s krocením hory. Výsledkem je délkou živená zkratkovitost, která z té historky z Růžového západu udělala banalitu s nádechem nechtěné komedie. Možná proto ten poster na způsob Dobrodruhů z velkoměsta.. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (12)

  • Dua Lipa sa k filmu vyjadrila v podcaste: "Ide o queer western v tom zmysle, že sú tu dvaja muži a milujú sa. Je to o mužnosti v hlbokom zmysle, pretože western je mužský žáner. Čo vám o filme môžem povedať je, že má veľa prvkov westernu. Má pištoľníka, má ranč, má šerifa, ale to, čo väčšina westernov nemá, je druh dialógu, ktorý podľa mňa nikdy nezachytil západný film medzi dvoma mužmi." (Arsenal83)
  • Natáčalo sa na miestach, kde Sergio Leone nakrútil svoju slávnu Dollars Trilogy. Je však rozdiel v tom, že miesto je aktuálne celé zaprášené a teraz vyzerá staro a autenticky, na rozdiel od Leoneho filmov, kde boli kulisy postavené len pár týždňov pred natáčaním. (Arsenal83)

Související novinky

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

27.02.2024

Ve středu 28. 2. vypukne 18. ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, organizovaného každoročně pod hlavičkou MFF Karlovy Vary. Na ty nejlepší krátké filmy z Česka i… (více)

Reklama

Reklama