foto

Agustín Almodóvar

  • nar. 1955
    Calzada de Calatrava, Španělsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Augustín Almodóvar Caballero je jedním z největších španělských producentů. Je také hercem a scenáristou. Je známý také jako Tinin Almodóvar. Narodil se ve Španělsku v Calzada de Calatrava, provincii Cuidad Real. Má dvě sestry a staršího bratra Pedra. S rodinou se přestěhovali do Extremadura, když měl Augustín dva roky.

Svou filmovou kariéru začal jako asistent produkce s filmem Fernanda Trueby Buď nevěrná a nedívej se s kým. V roce 1986 založil se svým bratrem Pedrem Almodóvarem španělskou produkční společnost El Deseo S.A. El Deseo produkuje snímky lamanšského režiséra a hrané filmy dalších uznávaných španělských a latinskoamerických režisérů, jako je Guillermo del Toro, Alex de la Iglesia či Lucrecia Martel. Mezi produkovanými filmy jsou Zákon touhy, Ženy na pokraji nervového zhroucení, Spoutej mě!, Kůže, kterou nosím nebo Rozkoš v oblacích.

Je členem Academia de las Artes y las Ciencias Cinematográficas de Espaňa v Madridu.

Tryskomyš

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace