Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Prochy38

Upřímně jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Film mi naskočil a když jsem viděl, že tam hraje V. Abril, říkám si, že to bude třeba fajn. Ale ono bylo! 3* není přece špatně. Bylo to místy hodně vtipné. P. Coyote to tam držel herecky nad vodou, moje V. Abril si střihla roli úplně mimo moje chápání a V. Forqué sice ve své roli skvělá, ale pro mě postava hlavní "hrdinky" naprosto nesnesitelná. Zajímavé komediální krimi, bohužel na hranici stupidní grotesky. Nesedlo a na to, jak hloupé to místy bylo, ta vulgárnost naprosto nesedla... ()

Rozjimatel

3,5  Tak to bolo číre šialenstvo! A miestami regulárny pornofilm. Nemôžem ale povedať, že by som sa nebavil, to nie. Pri niektorých scénach (znásilnenie) ma dokonca chytil záchvat smiechu. Ide vlastne o čiernu komédiu, v ktorej snáď ani jedna postava nie je aspoň trochu normálna, každá má nejakú poriadnu úchylku. Takže nejaké veľké umenie v tom hľadať nebudem, na to sú iné Almoldóvarove filmy. Ale to posolstvo, zásah médií do života, tam je podané pekne. ()

Rockerman

Je to už můj čtrnáctý zářez do Almodóvarovy filmografie a opět jsem spokojený. Ve všech předešlých filmech, které jsem viděl je něco bláznivého a neuvěřitelného, ale myslím, že Kika je z nich nejbláznivější. Neuvěřitelný propletenec lidí a vztahů mezi nimi, kdy se každý zná s každým a jeden druhému lže nebo jej podvádí anebo vraždí, a to vše s notnou dávkou humoru. A třešinkou na dortu těchto lidí je titulní postava. Kika tu svou nevymáchanou "hubu" nezavře ani když je znásilňována (?). Trochu mě zaskočila scéna, kdy bratr Kikiny služebné utíká z vězení, pak finguje přepadení své sestry a znásilňuje ženu, která spí ve vedlejším pokoji. Po osmnácti letech Almodóvar "vykrade" sám sebe, protože tato scéna je prakticky identická se scénou z loňského hitu "Kůže kterou nosím". Že by mistrovi docházely nápady? Doufám, že ne! ()

kinej

Komedie to není špatná, ale názorně ukazuje, že Almodóvar je silnější ve vážnější sféře. V Kika jsou postavy zkarikované až moc na to, aby je člověk chápal. A tak je tento film lehce bizarní, místy vtipná podívaná. Nachází se zde asi nejvtipnější znásilnění v dějinách filmu, což ani moc nepřekvapí, protože postoj Almodóvara k erotickým scénám je hodně ojedinělý. Tyto pasáže působí opravdově a dodávají jeho filmům další rozměr. A Kika je toho názorným důkazem. ()

Arsenal83

Absolútne premrštený, nevhodný humor, ktorý stojí len na sexe (i to často násilnom). Ak chápem dobre, Almodóvar chcel posunúť hranice bizarnosti a myslel si, že to bude pôsobiť vtipne, no ja som sa na uchylárnach vôbec nechytil. Kvázi detektívna zápletka na záver dielo nezachránila. Môžem definitívne povedať, že táto španielska legenda sa nikdy nezaradí medzi mojich obľúbených režisérov. ()

• Londýnske metro zakázalo plagát k filmu, na ktorom bola Victoria Abril v sado-maso oblečení od Jean-Paul Gaultiera s umelými prsiami, napriek tomu, že plagát sa používal na propagáciu filmu všade inde na svete. (Arsenal83)