Klíče od domu

Itálie / Německo / Francie, 2004, 102 min

Gianni Amelio

Sandro Petraglia

Luca Bigazzi

54 % - Tuhle variaci jsme viděli už několikrát, vzpomeňme například kouzelného Rain Mana. Klíče od domu bohužel kromě tklivého námětu nemají mnoho dalšího co nabídnout. Film má mnoho nudných pasáží a málo výrazný konec. Citlivější povahy možná uroní nějakou tu slzu, ostatní se spíš budou nudit. DVD dokonce nemá ani české titulky a celkově působí dojmem, že ho někdo udělal doma v amatérském authoringovém freeware-programu. Tohle HCE krutě nezvládli.(3.11.2005)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(31.1.2006)

• WANDRWALL

Časté téma - vztah rodiče a hendikepovaného dítěte. Pozornost člověka (diváka) nepřitahuje, protože většina lidí od obeznámení se s tím co je to taky lidský život utíká. A přece existují i filmy, které jsou u širšího publika populární, ale to díky jiné výstavbě vypravování, než je tenhle film. Třeba - Přelet nad kukaččím hnízdem.(29.11.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,536,951(28.9.2009)

• bassator

Určitě velmi kvalitní, cenami oceněný film, který mě bohužel nezaujal ani nedojal jak to určitě film v plánu měl... - 1. 12. 2009 - 40%(1.12.2009)