Marze

Dokument o tvrde praci americke country hvezdy dostat se na vysluni. Jako jedina se prosadila i v Evrope. Vypraveni ale nejde moc do hloubky, cil je vytvorit image zpevacky. Celou karieru se snazi byt inovativni, originalni, prekracovat zanry. Je proto prekvapive, ze dokument takovy neni. Ale kdo mate radi folk, jeji pisnicky vas roztancuji. A pri sledovani Shanie jsem mel pocit, jako by to byla dlouholeta kamoska. ()

vydumnica

Not Just a Girl a dalo by sa povedať, not just any singer, this is Shania Twain💙Vždy som mala Shaniu veľmi veľmi rada a keďže sa o ňu a jej hudbu už dlhé roky zaujímam, tento dokument mi vlastne nič nové nedal. Mala som v živote to šťastie vidieť Shaniu LIVE a to dokonca dvakrát😀! Prvýkrát to bolo na turné Up! v roku 2004 vo Vancouveri. Bol to ohromný zážitok, splnený sen, ba čoby vlastne som o tom asi ani nesnívala, lebo sa mi to zdalo nemožné a predsa. Kvôli pesničkám Shanie Twain som sa rozhodla naučiť sa po anglicky, vadilo mi, že som nerozumela textom. Tak som napríklad zistila, že pesnička Whose Bed Have Your Boots Been Under nie je vôbec veselá, ako by si to človek na základe country do vesela ladenej melódie mohol myslieť. Za prvé zarobené peniaze som si kúpila CD Shania. Vždy som obdivovala jej talent a zároveň to bol taký môj idol krásy. Keď sa Shania rozvádzala, vôbec som nemohla pochopiť, ako mohol niekto ženu ako je Shania podvádzať?!! Mal doma najkrajšiu ženu na svete!!! No a druhýkrát to bolo po rokoch, už som ani nedúfala, znova neopakovateľný zážitok. Bolo to Now Tour v Kolíne v roku 2018. Odvtedy som si nezmenila znelku na mobile, stále mi to zvoní ako "Oh, Life's about joy Life's about pain It's all about forgiving and the will to walk away I'm ready to be loved And love the way I should Life's about Life's about to get good". Shania je moja najobľúbenejšia speváčka. Asi by som ani nevedela vymenovať naj song, lebo ich je veľa. Má nielen úžasný hlas, prirodzenú krásu, je to silná žena, ktorá si už prešla kadečím - chudoba v detstve (na desiatu do školy mali často len suchý chlieb s kečupom), smrť rodičov, v mladom veku sa musela postarať o mladších súrodencov, neskôr zrada manžela, zdravotné problémy. Svetu prezentuje zdravú dávku feminizmu a sebavedomia. Dokument je skôr len priemerný, jednu hviezdičku pridávam už len preto, že bol o Shanii Twain, ale ak by som mala hodnotiť Shaniu ako speváčku a osobnosť, dala by som jej 10/10. ()

rockwoman

Utrhnout se ze řetězu. Zapomenout na dobré mravy. K pánské košili minisukni. Pojďme to rozjet ve velkém stylu. A rozjet to tedy umí stále parádně ta věčně usměvavá country rebelka s kytarou a psím parťákem. ッ ()

strelenaL

Dokument zachycující život Shanii Twain. Její vzestup a pád a následný nástup do sedla... lets go girl!!! Shania Twain je jen jedna prukopnice mezi country a popem, žena která si jde za svým cílem, která přes nepřízeň osudu dokáže zvednout a pokračovat znovu a ještě lépe... Viz její vystoupení ve Vegas. Dokument je komplexně ucelený.  Moc se mi líbil i pohled na její kariéru od jejích spolupracovníků a od jiných hvězd. Shania Twain je moje dětství takže vidět její dokument byla pro mě srdeční záležitostí. ❤ 10/10 ()

mira.l

Tak tady asi není moc o čem diskutovat. Shania se po vydání alba UP! na hodně dlouho odmlčela, pak se vrátila na scénu a tady to máme všechno pěkně pohromadě, od samotných jejích začátků v barech až po zápis do Guinessovy knihy rekordů. Za mě výborné, perfektní dokument. ()

hufnagel

Obdivuhodná žena a ľudská bytosť.A tiež sa mi páči jej životné krédo,že ak chceš niečo dosiahnúť,len to musíš chcieť a nedať sa odradiť.O tom ten život je. ()

Tomas_PO

Zas a znova - Netlfix to s hudobnými dokumentmi proste vie. Potencionálne nudné proforma hranie na kamery sa nekonalo a tvorcom sa podarilo vykresliť životný príbeh ďalšieho interpreta natoľko, že nejeden divák si po skončení filmu otvorí Youtuby a Wikipedie. Dozvieme sa, už štandardne, životný a hudobný príbeh Shanie od útleho detstva až po súčasnosť, a to nie úplne explicitný, no zato veľmi výpovedný. Vrátane osudu rodičov a manželstva. A to samo o sebe je príbeh hodný dokumentu (Hey Mutt, WTF?! Pri tejto téme sa dokonca divákovi zatají finálne rozuzlenie, ktoré si musí vygúgliť). Silná žena, ktorú zocelil život, s prirodzene nesilenou prefeminizovanou ženskosťou, silnou dávkou umeleckej kreativity, ale aj neúnavnou pracovitosťou, v ktorej sa úprimná láska spojila s geniálnym producenstvom. Výsledok poznáme - jeden jediný interpret v histórii s troma po sebe idúcimi diamantovými platňami a jeden z najpredávanejších interpretov vôbec, počtov platní presahujúcich 100 miliónov. Veľmi príjemný a otvorený dokument, s množstvom úsmevov, napriek viacerým ťažkým pádom. Či to je v zákulisí vďaka svetovému úspechu skutočne tak, alebo je dokument do istej miery Netfilxovsky učesaný s cieľom navodiť v divákovi tú správnu emóciu, to vedia len najbližší. ()

DavidDizzer

Myslím si, že po tomto dokumentu i lidé, kteří Shaniu znali spíše pouze přes její písničky, ji konečně mohli poznat opravdu důkladně a myslím si také, že usoudí sami, že Shania Twain je opravdu dříč a i přes mnoho těžkých pádů stejně opět vstala a nevzdala se. Co je vůbec pro zpěvačku nejhorší, ztráta hlasu, přesto jede dál. Samozřejmě hlas je nenávratně poškozen, proto má můj o to větší, neboť se nevzdává, je opravdu silnou osobností, především charakterní, cílevědomou, na nic si nehraje, je sama sebou a především miluje své fanoušky a je zde pro ně. Shania Twain si moje uznání získala již před mnoha lety a pouze mě utvrzuje v tom, jak velký dříč je a smekám před ní klobouk, co vše dokázala, jak se svým životem, se svým talentem a obecně! ()

OtokPag

Tak tohle mě velmi mile překvapilo. Shania je neskutečný dříč a její úspěch absolutně zasloužený. Od devíti let zpívat v noci po hospodách, to je hotovej americkej sen 🤮 ()