Právě jsem zabil tátu

(seriál)
  • USA I Just Killed My Dad
Trailer
USA, 2022, 2 h 7 min (Minutáž: 37–46 min)

Epizody(3)

Anthony Templet zastřelil svého otce a vůbec to nepopírá. Důvody jeho činu jsou ale složité a jejich dosah jde daleko za rámec samotné rodiny. (Netflix)

Trailer

SAINTS

Dokument Skye Borgman sleduje príbeh 19-ročného chlapca,ktorý zabil svojho otca a potom sa sám nahlásil polícii.Z premisy je zrejmé že to nie je žiadne tajomstvo pokial ide o to kto je vrah,ale skôr sa pozornosť sústreduje  na to,prečo k takému ohavnému činu došlo.Tento trojdielný dokumentálny serial skúma psychiku Anthonyho pred 3 Junom 2019,ked zastrelil otca a cestu jeho metálnych a emocialných následkov.I Just Killed My Dad je srdcervucí príbeh o duševnom týrani a nutenej izolácii.Jeho nevlastná matka mohla prenho urobiť aj viac.Ak by nezabil svojho otca,zrejme by zomrel on sám.Spravodlive by bolo,keby jeho otec prežil a strávil zvyšok života za mrežami,smrť bola pre tohto tyrana až príliš dobrá.Ludia čo sa zaujímaju o kriminálne dokumenty určite nebudu lutovať. ()

DonBraso

Škoda, že je to zbytečně zdlouhavělé. Templet vyhrál i prohrál zároveň. Pro některý nový začátek konce..možná. Tisíce dětí určitě má přesně tohle jako Anthony. Dokument malinko nabádá, že zbraň dokáže vyyřešit problém, ač je vidět, že s tím břemenem bude muset chodit ještě hodně dlouho. Škoda, že není moc soudce, je to naštěstí kompenzované i z jiných úhlů pohledu na akt vraždy či sebeobrany. Prostě když už to nemusíš, tak ho střelíš. Tahle střela byla za 75% ()

Djoker

Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem. Už i za mořem na to přišli. Vypadá to jako jednoduchý případ, kde se viník ihned přizná, ale postupně se rozmotává složitější rodinná tragédie, která se znovu táhla celé roky. Není to však příjemná podívaná, protože Anthony už nikdy nebude jako dřív a zanedbaná výchova a nedostatečná socializace na jeho osobě zanechala katastrofální následky. ()

Arsenal83

Všetko sa dá vopred predpokladať, dokument o zločine nevraví skoro nič, je to orientované na emócie a ľútosti voči páchateľovi, nie voči obeti, hoci tá bola tiež páchateľom iných skutkov až do svojej smrti. Ja som tým emóciám až tak neveril. Na konci mi to prišlo až sílené. Netflixovské krimi dokumenty sú stále slabšie. ()

rublik05

Zajímavý true crime, který má však jednu zcela zásadní nevýhodou, a sice že klade mnohem větší důraz na názory a dojmy účastníků na úkor reálných důkazů. Dokument tedy není primárně o spáchaném zločinu, nýbrž o okolnostech, které k němu vedly. Na jednu stranu má divák možnost vidět, co se v rodině zhruba odehrávalo, já osobně bych však ocenil více podrobností o samotném činu, o vyšetřování a následném soudním řízení, zkrátka aby tvůrci šli více do hloubky a jen neklouzali po povrchu. Nešlo si nevšimnout i absence nějakého nestranného zhodnocení celé situace, což mi v té záplavě emocí a lehké snahy o vyvinění docela chybělo. Celková stopáž by klidně mohla být o půl hodiny kratší a ničemu by to nevadilo, ba naopak by to prospělo poutavosti a spádu. Anthony si podle mě zasloužil lepší zpracování svého nesmírně silného životního příběhu. 5/10. ()