Obchodníčka s umením Patrice (Uma Thurman) nezažíva najlepšie časy a tak, keď sa jej vyskytne možnosť privyrobiť si praním špinavých peňazí pre mafiána Gordona (Samuel L. Jackson), ponuku využije. Pri nekalých praktikách však narazí na nájomného zabijaka Reggieho (Joe Manganiello), z ktorého sa náhodou vykľuje umelecký supertalent. Patrice je tak nútená lavírovať medzi umeleckým svetom a podsvetím, zatiaľ čo Reggieho úspech ohrozuje, že sa celá schéma prania špinavých peňazí odhalí. (Arsenal83)

kenkaku

Proč se to nejmenuje “BagMan”? Prakticky myšlenka “Pytlíčka” je nosná nit filmu. Každopádně. Dělat si prdel z mazalů (a “sběratelů umění”) mi přišlo jako dobrý nápad (ne originální, ale dobrý). A propojit to s “mission impossible” jsem nečekal. Za mě dobrý. Pozn.: Všichni si tu berou na paškál Thurmanku ohledně botoxu… za mě, proti Kidmance nebo Sandře Bullockovic je celkem amatérka. Takže s ní a jejím vzhledem nemám problém. Problém mám s její rolí - brutální kráva (a po 55 minutách to uzná i sama). ()

Lacike odpad!

Fantastické herecké obsadenie, ktoré musí zaujať každého fanúšika Pulp Fiction. Lenže film totálna katastrofa. Tentoraz aspoň neklamali ani supernudné trailery. Film je rovnako nudný. Tak strašne by to chcelo ísť v  stopách deväťdesiatkových čiernych komédií, ale absolútne sa to tomu filmu nedarí. Je to hrozne nezáživne podané. Pokusy o humor sú mimo. V dialógoch sa fuckuje, ale vtipné to nie je a ani herci to nezachránia. Zdá sa, že pochopili, že toto bude omyl a tak sa ani nesnažia. Celkovo strata času. 1/10. ()

Sany33

Príbeh: Miestnej galeristke sa vôbec nedarí presadiť a tak pred tým ako by mala krachnúť začne cez galériu prať prachy miestneho drogového dealera. Obrazy ktoré jej dodáva profesionálny zabijak sa ale stanú hitom. Herecké obsadenie: Toto je to najzaujímavejšie. Herecké esá minulej dekáda sa podpísali pod tento projekt ktorý sa kde tu hrá na akčné béčko ale vo finále nemá moc čo ponúknuť. Prevedenie: Prvá polovica filmu veľmi inteligentne pracuje s humorom ale balansuje na hrane nudy a v druhej kedy sa to začne rozbiehať náhle film skončí skôr ako by bolo nutné. Pocity: Zabijakov prerod v umelca bol v Manganiellovom prevedení veľmi kostrbatý ale myšlienka filmu sa mi celkom pozdávala. Zaoberá si iba jednou určitou popkultútou a v podstate si z nej robí srandu čo ma tiež bavilo. Čo už bolo horšie bol ten mafiánsky záver a uveriteľnosť v to. že by to mohlo byť také jednoduché. Pridaná hodnota: Špagety thriller o umelcoch a zabijakoch. 55% ()

SpeedyCZ

Dvojka z Pulp Fiction je zpátky, bohužel ale v podprůměrném filmu. Uma Thurman vede galerii umění. Bohužel se jí příliš nevede, a umělci od ní odcházejí jinam. Přes drogového dealera se jí naskytne možnost za pěknou sumičku prát přes její podnik špinavé peníze pro mafiána.  Obrazy pro praní peněz dodává Joe Manganiello (nájemný zabiják), který se ale nečekaně stane přes noc uměleckou senzací. Náznak děje mi přijde i zajímavý, ale bohužel tvůrci nejsou kdovíjak schopní, a film podle toho vypadá.  Thurman nemá ve scénáři moc co hrát, Jackson a Hawke jsou zcela nevyužití. Manganiello nemá dostatečné charisma, aby přetvoření ze zabijáka v umělce uhrál. Konec je narychlo upečený a nepříliš promyšlený. Akce veskrze žádná, film je spíš drama. Aspoň, že to nebylo moc dlouhé. ()

Kropajda1

Uma Thurman zřejmě nezaslechla, že je teď v Hollywoodu trendem přirozenost. Vypadá jako maska. Film to ovšem nebyl úplně špatný. Joe je sympaťák a to ani nemusel ukazovat pekáč buchet. Nízké hodnocení má film asi proto, že není natočený pro puberťáky, kteří mají samozřejmě o filmech jiné představy a podle toho tak vypadá filmový průmysl současnosti. Hvězda navíc za to, že ačkoliv šlo o film plný umělců, nikdo nám nepodsouval nebinární tvory a dokonce ani neznámé herce tmavé pleti v hlavních rolích. Samuela uznával svět dávno předtím, než studia dostala tabulky kdo musí být v obsazení, aby se film prodal, takže ten rozhodně z protekce roli nedostal. ()