Moje jméno je Vendetta

• Itálie Il mio nome è vendetta (více)

Bývalému mafiánovi zavraždí staří nepřátelé manželku a švagra. On proto sbalí dceru a společně utečou do Milána, kde začnou plánovat pomstu. (Netflix)

rublik05

Obyčejný, ničím výjimečný televizní thriller, mezi jehož největší slabiny patří především nevýrazné postavy, průměrní herci a také málo dobré akce. Snímek má takový lehce televizní vzhled, tempo mi přišlo spíše vlažnější, příběh jako takový nenadchne ani neurazí, absolutně mi však nesedlo jeho zakončení. Jako celek mi to přišlo tak nějak prázdné, zbytečné, o ničem. Nejedná se vyloženě o průšvih, spíše o takovou záležitost na jedno použití. 3/10. ()

papadoce

Nie je žiadnou neznámou, že Taliani nie sú zrovna filmoví borci a len málokedy sa im vydarí niečo lepšieho než priemer. Česť výnimkám samozrejme, ale to sú vtedy skôr satirické komédie, ktoré zaujmú. Tento film ale nemal vôbec ambíciu byť komédiou, satirou, či čímkoľvek ľahším. Reklama na 4x4 v horách, či dokonca v rieke, bola vskutku vydarená a obraz prírody úžasný, no bolo to iba ticho pred búrkou. Potom sa už spustil film plný mafiánskej pomsty. Poprava bola ozaj surová a sľubovala celkom pohľadný masaker. Tá malá pizda mi išla celú dobu na nervy. Už len fakt, že niekto fotí alebo natáča človeka bez jeho súhlasu je pre mňa nepochopiteľný a svedčí o chýbajúcom EQ. Ale, že to robí dokonca s jeho zákazom, tak zato si zaslúžila vylepiť. Celú dobu len histerčila a totálne ma srala. No hrúza. Alessandro Gassman bol v úlohe bývalého mafiána na ceste pomsty úplne výborný. Taký drsný týpek, ktorému to veríte. Akcia mala energiu aj spád a niesla so sebou jasné známky európskej surovosti. Navzdory krátkej, takej deväťdesiatkovej minutáži, stihli autori málinko aj rozvinúť postavy, čo bol vítaný počin. Tentokrát by sa mi ale 20 až 30 minút navyše celkom hodilo, no nie kvôli akcii. Tej bolo dostatok. Vyslovene by som ich venoval rozvoju postáv a príbehu. “Moje meno je Vendetta” je lokálne mierne podhodnotený film premlsanými “odborníkmi” na kinematografiu, ktorí už sami nevedia, čo si od filmov pýtať. Iste, nejaké tie detaily by sa vytknúť dali, ale prečo by som to robil, keď som celkom spokojný. Na jedno pozretie. Rád som zase videl hrať Rema Gironeho. A moje meno je Padraic Suilleabhain. Na to nikdy nezabudnem. Nikdy. 60%. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: priemerný revenge akčniak, kde síce hlavná hrdinka je sexi jak sviňa a je to slušne krvavé ale akčné scény sú uponáhľané, záporáci tiež nie sú nič extra a celkovo to nemá tak podarený drive ako by mohlo. Ale na jedno pozretie pohoda. A som prekvapený že sa režisér odhodlal zastreliť jediného černocha čo tam je. ()

xxmurphyxx

Ďalšia zbytočná, sto krát obohraná pesnička o hitmanovi na dôchodku a bande mamrdov, čo ho musia silou mocou nasierať, tento krát z Talianska. Nemá to gule, nemá to poriadne choreo, nemá to kvalitných hercov, nemá to poriadny príbeh, nemá to nič. Pardon má to riadne nevkusne vybratú hudbu, ktorá sa absolútne nehodí k danému žánru filmu. Keď začal hrať Imagine Dragons, či ako sa to volá, som myslel, že pozerám nejakú family pičovinu z Hallmarku. Taliani nech ostanú pri robení pizze. ()

quido_zidle

Spoiler: "Jsem dívka (teda asi...), měřím 138 cm s účesem jako kapitánka ze Startreku. Tatínek je bývalá smrtící mašina mafie (ale hodnej...). Tatínek mě učí píchat - nožem do pytle a moc mi to jde...Tatínek mě má rád, proto zabije všechny mafiány, protože ti mafiáni zabili mou maminku. Tedy až na jednoho, toho nechá pro mě, asi ať už můžu píchat pořádně - nejen do pytle s pískem. Už mi je 18 a mám hustý zavazovací boty a hustej plášť jak z toho Pottera. A to je  tak asi všechno co jsem Vám chtěla říct".   Sumárně - Na komedii tam bylo málo vtipů (teda vlastně žádnej) a na vážněj film to bylo zase moc srandovní. Takže zabitejch 90 minut... ()

rooklet

téměř dokonale vykradený "LEON"  ... plus Přání smrti, říznuté trošičku Kmotrem....v  kombinaci se špatným střihem a několika nelogickými souvislostmi jde o špatný film ()

gggggg

Priemerný film, v ktorom tvorcovia nedokázali scény vybičovať na takú úroveň, aby boli také srdcervúce ako plánovali tvorcovia. Bohužiaľ, filmu chýbal aj výraznejší a charizmatickejší hlavný záporný hrdina. ()

Tomgunses

Dobrá Itálie, není to samozřejmě nějaké veledilo, ale taková akční zábavná jednohubka, trochu jinak udělaná. Zase vzkazují těm filmovým odborníkům na slovo vzatým, jděte do zadnice... Velmi spravedlivých 72 % ()