VOD (1)

Podaří se indickému agentovi vyzrát nad zrádcem z vlastních řad, který chce zemi zničit? Bude krásná Rubina (Deepika Padukone) požehnáním či zkázou? (cerdax2)

Trailer 1

Vavča

Sharukh a Deepika jsou v hlavní rolích výborní, hlavní hrdinové nemají chybu, zejména jejich špičkování, užijete spousta legrace, akce, a možná přijde i velké zvíře (nespoilerovat!). Mám problém v tom, že je na mě akce někdy strašně přestřelená a nedokážu se naladit na záměr tvůrců být přísně vážný a zároveň trousit fóry cestou. Ne že by ve filmu nebyly geniální momenty (zejména rozhovor dvou postav, komu svěřit budoucnost akčního filmu), ale prostě mi to tak nějak úplně nesedlo. Navíc stopáž je opravdu dlouhá a někdy film vyloženě šlape vodu, hudební vložky tentokrát nezaujaly. Fanoušci Sharukha si však přijdou na své. ()

rikitiki

SRK strhal okovy romantických komedií a jako napumpovaná korba se vrhl na akčňák, kde je akce tak přepálená, že není určena k ničemu než čiročiré zábavě. SRK v pozadí explodujícího vrtulníku běží po střeše vlaku, který padá do rokle. Zázemí hlavní hrdinky odhalí už v první scéně výrazné náušnice, které nosí (co asi čekat od holky, která má v uších zlaté hady?). Klaďas a Záporák bojují na střeše auta za prudké jízdy a neruší je nic než lehký vánek, který si sexy hraje s jejich vlasy......   Dojde i na indickou hrdost a nacionalismus. Milostný vztah roztomile reflektuje indické zbožné přání, jak by měly vypadat indicko-pákistánské vztahy.  SHRNUTÍ: Když se do toho SRK obuje, tak je mu tenhle svět malý. ()

JASON_X

Nejnovější bollywoodský epický ultraakčňák zaujme především obří porcí ultradigitální ultraakce. Řežby a jiné akční scény jsou nejen ultradigitální, ale často i bizarní až absurdní a konají se na mnoha působivých, ale i bizarních až absurdních lokacích. V hlavní roli exceluje známý pan Chán, nepochybně vytuněný nějakými ajurvédskými čáry, protože vypadá o dvacet let mladší. Neméně důležitou složkou filmu (hlavně pro Indy) je pak jeho složka výchovná a vzdělávací. Dozvíte se například, že ačkoliv jste třeba muslimský Paštun, mělo by být vaší povinností a nejvyšší ctí sloužit Matce Indii a v případě potřeby pro ni i bez váhání zemřít. Nebo že radši nemáte věřit nikomu z pákistánské tajné služby, natož když to je pěkná ženská. I když nakonec... Nebo že zájmy jedince by měly být podřízeny zájmům celku, stejně jako třeba v Číně nebo Rusku. Ale nenechte se odradit těmihle mými školometskými cancy, je to bombastická, vizuálně velkolepá podívaná, óm namah Šivája, džaj Hind! Nejlepší scéna: Asi ta s řežbou a dvěma miniguny na střeše jedoucího vlaku, u ní jsem se málem smíchy po...trhal. P.S.: Ale stejně se mi kdysi ještě víc líbil a bavil mě vzdáleně příbuzný flák Mission Kashmir s Róšanem, i ty songy tam byly daleko lepší. ()

darkrobyk

Mix Bonda a MI má skvělý vizuál a úžasnou fantastickou akci. Tím myslím, že většina akce je reálně nemožná, vrcholem je asi útěk po řítícím se vlaku. Ale pokud na tohle divák přistoupí, a v uvedených vzorových sériích to rovněž není nic výjimečného, pak se bude bavit. Rozličné lokace, zbraně a vychytávky - Bond měl létající křeslo, tady už jsou to trysková křídla z comicsu, jistě uspokojí fandu špionážních akčních thrillerů. Většina postav je nesmrtelných, což je logické, protože pokud by šly po jedné ráně k zemi, film by rychle skončil. Mezi nejzajímavější lokace patří Moskva, Dubaj byla trestuhodně nevyužita. Khanovi lze jeho fyzičku jen tiše závidět, mám tedy na mysli hlavně muskulaturu, se kterou snad nepomáhal počítač tak, jako v rámci akce. Agentka Rubina je šťabajzna k nakousnutí, co samozřejmě předvede, jak se ženské zbraně používají. Heslo v tomto filmu - nevěř nikomu - je až příliš pravdivé. Pro mne jediný minus filmu je dlouhá stopáž. Veškeré žvanění bych vystřihnul a byla by to jízda od začátku až do konce. A protože Indové rádi zpívají a tančí, máme tu i dva řízné videoklipy, z nichž první připomene klip Kylie Minogueové (Slow) válející se s komparsem na pláži. Ale jo, slušná oddechovka. ()

EvilPhoEniX

Akční nářez z Indie od tvůrců WAR! Jednou za rok zavítám i do exotické Indie, která taky dokáže natočit něco kloudného, ale opravdu musí jít o obrovský hit blockbusterových parametrů, abych se dokázal nalákat a Pathaan je zrovna tím příkladem letošního hitu, který mě zaujal už Trailerem a samotný film rozhodně nezklamal. Jde o jakousi variaci na Mission Impossible, která v pár scénách je lehce přepálená ( což je pro Indii typické, ale né tak moc, aby to začalo být otravné či až moc úsměvné). Rozhodně oceňuji, že je film o půl hodiny kratší než tradiční 3 hodinová Indická stopáž a taky, že se ve filmu objeví jen 2 taneční čísla, kde jedno je až v závěrečných titulcích ( Překvapivě i ty 2 taneční čísla jsou povedené, jelikož využívají hezké destinace, atraktivní modelky a živelnou muziku). Máme tu špičkového agenta v hlavní roli Shahrukh Khan, který ve svých 57 letech vypadá velmi dobře ( ženské si budou trhat kalhotky!!), který musí vyzrát nad zrádcem vlastní země, který má v plánu ji zničit. John Abraham skvělý záporák, který má slušnou motivaci, jde z něj respekt, je nebezpečný a zákeřný, zkrátka skvěle napsaný padouch na akční film. Do třetice potěší Deepika Padukone, což je jedna z nejhezčích ženských, co jsem za poslední dobu viděl, její hypnotizující a svádějící pohled, mužské diváky bude dostávat do transu a její sex appealem nařachaná postava vyvolává během 2 a půl hodin několikrát nezastavitelnou erekci. ( + za skvělý výběr outfitů, ta ženská je poklad a mana z nebes!!). Dále musím pochválit skvělou technickou stránku a úžasný výběr lokací, hodně se zde cestuje a podíváme se do Dubaje, Španělska, Francie, Afghanistánu,Ruska, Indie i Pakistánu. Výborná je hudba, která v akčních sekvencích skvěle přidává na gradaci a takový nástup záporáka s tímhle soundtrackem dokáže vyvolat i mráz v zádech. Během filmu dojde i na pár dějových zvratů, které dokážou překvapit a občas zafunguje i emocionální stránka. V poslední řadě velkým tahounem je samozřejmě samotná Akce, jednak jí je dost a je natočená velmi dobře. Fighty mají skvělou kameru i slušnou choreografii ( Vrcholem je pro mne fight s ruskými vězni ve vlaku, tam jsem slintal blahem a říkal jsem si, tohle je regulérní Indickéj RAID!!). Přestřelky sice postrádají krev a u větších akčních atrakcí občas haprovalo CGI, ale už jde vidět lepší pokrok i v Indii, takže rozhodně zatím největší progress, co jsem v Indii viděl. Za mne hodně vyzrálá a komplexní filmařina, která celou stopáž spolehlivě zabaví a hodně táhnou nahoru skvělé sympatické postavy a nařachaná akce. Za mne Jízda jak má být. 8/10. ()

• Hudobný videoklip z filmu k piesni "Besharam Rang" vyvolal ešte pred uvedením filmu veľkú kontroverziu. Dôvodom bola šafranová farba bikín herečky Deepiky Padukone. Šafranová farba je považovaná za symbol hinduizmu. Preto boli na Deepiku Padukone a Shah Rukh Khana podané sťažnosti za poškodenie náboženského cítenia a tiež sa objavili výzvy na bojkot filmu. (Michal74)
  • Ve filmu vystupuje agent s označením Tygr (Salman Khan), přičemž sehraje důležitou roli při záchraně Pathaana (Shah Rukh Khan). Tato postava má svoje vlastní filmy, jde tedy o speciální cameo. Stejně jako ve filmech Krycí jméno Tygr (2012) a Tiger Zinda Hai (2017) ho i zde hraje Salman Khan. V těchto filmech je Tygr hlavní postava, která se zamiluje do agentky Zoy, což ve filmu Pathaan zmiňuje Joe, když se svým protivníkům vysmívá. (Martrix)