Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Podaří se indickému agentovi vyzrát nad zrádcem z vlastních řad, který chce zemi zničit? Bude krásná Rubina (Deepika Padukone) požehnáním či zkázou? (cerdax2)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (43)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Pathaan je jednoznačně triumf pro bollywoodskou hvězdu Shahrukha Khana. Jednak si jím splnil sen natočit akční blockbuster v (tak trochu) hollywoodském stylu, ale hlavně jde o jeho spektakulární comeback po sérii komerčně neúspěšných (ovšem vydařených) filmů. Mnozí už Shahrukha odepisovali a na film se dlouhé měsíce snášely okázalé hejty, včetně výzev k bojkotu, které už patří k indickému folkloru. Komerční úspěch Pathaana v indických kinech je ovšem zatím fenomenální a ohlasy diváků i kritiků jsou velmi dobré. V tomto směru může slavit nejen Shahrukh, ale také indická kina, která po covidové katastrofě takové hity potřebují. _____________ Vyplatí se ale film fakt vidět? Za mě ano. Když už na vás nezapůsobí Shahrukhovo charisma (o čemž pochybuju), tak aspoň budete vědět, jak vypadá současný bollywoodský mainstream v plném nasazení. Pathaan je nepochybně jeden z nejakčnějších indických filmů všech dob a zcela určitě je ten nejvelkolepější / nejvíc draze vypadající (u RRR se v médiích vysokým rozpočtem hodně šermuje, ale je třeba vždy dodat, že hodně peněz neskončilo na plátně, ale padlo kvůli covidovým komplikacím). _____________ Kdybych měl Pathaana přirovnat k něčemu hollywoodskému, bylo by to určitě Rychle a zběsile. Akorát bez fetiše na auta, s vlastenectvím místo rodinných hodnot a bez praktických efektů - když je v Pathaanovi třeba něco epicky zdestruovat (což je třeba často), řeší se to vždy přes CGI. A pak je tu ještě jeden rozdíl. Ačkoli Rychle a zběsile je v rámci hollywoodské tvorby stále absurdněji nadsazené, proti Pathaanovi se pořád bere strašně vážně. _____________ V Shahrukhově blockbusteru si postavy dělají legraci nejen z fyzikálních zákonů a míry, do které lze testovat diváckou schopnost potlačit nedůvěru ve fikci, ale také často samy ze sebe. S tím jsou spojené i humorné odkazy na klasické Shahrukhovy filmy, jimiž se mohou bavit znalci. Když třeba divák přemýšlí, proč se postava Rusky jmenuje poněkud netypicky Karen, tak je to proto, že je později třeba udělat vtipnou aluzi na Darr (1993), kde se hlavní ženská postava jmenovala Kiran. Jo a protože v Indii se teď jedou cinematická univerza, tak se tam objevují i postavy / prvky z Ek Tha Tiger (2012) / Tiger Zinda Hai (2017) a v menší míře i z War (2019).  _____________ Lidem, co do populárního indického filmu naskočili nedávno díky RRR, se IMHO Pathaan bude líbit o něco méně. S Rajamouliho majstrštykem sdílí expresivitu i excesivitu, ale už ne inscenační důmyslnost. A v záplavě hollywoodských blockbusterů, z nichž mnohé se přibližují tomu, jak se točí filmy v Asii (viz to Rychle a zběsile), prostě nepůsobí tak svěže a originálně. Ale stejně by si na něj měl zajít každý, kdo chce být nadále považován za kulturního člověka, wtz.  _____________Dávám čtyři vojenské medaile z pěti. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Akční nářez z Indie od tvůrců WAR! Jednou za rok zavítám i do exotické Indie, která taky dokáže natočit něco kloudného, ale opravdu musí jít o obrovský hit blockbusterových parametrů, abych se dokázal nalákat a Pathaan je zrovna tím příkladem letošního hitu, který mě zaujal už Trailerem a samotný film rozhodně nezklamal. Jde o jakousi variaci na Mission Impossible, která v pár scénách je lehce přepálená ( což je pro Indii typické, ale né tak moc, aby to začalo být otravné či až moc úsměvné). Rozhodně oceňuji, že je film o půl hodiny kratší než tradiční 3 hodinová Indická stopáž a taky, že se ve filmu objeví jen 2 taneční čísla, kde jedno je až v závěrečných titulcích ( Překvapivě i ty 2 taneční čísla jsou povedené, jelikož využívají hezké destinace, atraktivní modelky a živelnou muziku). Máme tu špičkového agenta v hlavní roli Shahrukh Khan, který ve svých 57 letech vypadá velmi dobře ( ženské si budou trhat kalhotky!!), který musí vyzrát nad zrádcem vlastní země, který má v plánu ji zničit. John Abraham skvělý záporák, který má slušnou motivaci, jde z něj respekt, je nebezpečný a zákeřný, zkrátka skvěle napsaný padouch na akční film. Do třetice potěší Deepika Padukone, což je jedna z nejhezčích ženských, co jsem za poslední dobu viděl, její hypnotizující a svádějící pohled, mužské diváky bude dostávat do transu a její sex appealem nařachaná postava vyvolává během 2 a půl hodin několikrát nezastavitelnou erekci. ( + za skvělý výběr outfitů, ta ženská je poklad a mana z nebes!!). Dále musím pochválit skvělou technickou stránku a úžasný výběr lokací, hodně se zde cestuje a podíváme se do Dubaje, Španělska, Francie, Afghanistánu,Ruska, Indie i Pakistánu. Výborná je hudba, která v akčních sekvencích skvěle přidává na gradaci a takový nástup záporáka s tímhle soundtrackem dokáže vyvolat i mráz v zádech. Během filmu dojde i na pár dějových zvratů, které dokážou překvapit a občas zafunguje i emocionální stránka. V poslední řadě velkým tahounem je samozřejmě samotná Akce, jednak jí je dost a je natočená velmi dobře. Fighty mají skvělou kameru i slušnou choreografii ( Vrcholem je pro mne fight s ruskými vězni ve vlaku, tam jsem slintal blahem a říkal jsem si, tohle je regulérní Indickéj RAID!!). Přestřelky sice postrádají krev a u větších akčních atrakcí občas haprovalo CGI, ale už jde vidět lepší pokrok i v Indii, takže rozhodně zatím největší progress, co jsem v Indii viděl. Za mne hodně vyzrálá a komplexní filmařina, která celou stopáž spolehlivě zabaví a hodně táhnou nahoru skvělé sympatické postavy a nařachaná akce. Za mne Jízda jak má být. 8/10. ()

Reklama

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Indický přepálený James Bond plný národního patosu. Není to pro nás tak stravitelné jako RRR. Našinec se nerozhodne jestli sleduje Bonda nebo Austina Powerse. Ale je to špatně? Nevím... Má to excelentní choreografii jako Sultan nebo RRR. Tady Indové ušli poradny kus cesty. Shahrukha mám z Khanů asi nejméně rád, ale tady je perfektní a soustředěný. Excelentní výkon lvl Tom Cruise nebo Keanu Reeves. Ale hlavně wtf ta forma na 57 let, mám pocit že by se na kulturistickém pódiu mohl postavit vedle Henryho Cavilla a neprohrát. Má tam hodně scén bez trička, které trochu oscilují mezi soft gay pornem a reklamou na šampón. Skvělá je tam bondgirl Deepika Padukone, kterou jsem chtěl nazvat indickou Anou de Armas, ale byla by to urážka, protože je lepší snad úplně ve všem.  Výborný je zaporák John Abraham, ve filmu nazvaný Jim, ve filmu kde má každý jméno na zlámanou jazyka, to je asi pomrknuti na Monty Pythony.   Někdo takový v poslední bondovkach chyběl. Opravdu jsem z něj měl znepokojivý pocit, pokud jsem se mu zrovna netlemil. Kdykoliv šli do sebe, tak to byla osudová srážka kladiva s kovadlinou. Měl výborný theme, celkově hudba super. Ale teda co to tahá do kosmických výšin je cameo, ale KURVA jaký cameo!!! Ano 2 Khanové se už ve filmu ve šťeku potkali, ale tady vzali kompletně známou postavu ze známých filmů a nechali ji v jedné scéně dlouho pomáhat Pathaanovi.  Představte si, že by se v Rambovi III. najednou objevil John Matrix a vymlátili spolu za hlášek barák nepřátel. Nebo v bondovce Ethan Hunt.... Řval jsem u toho jako Civalova fanynka, která ho náhodou potká na ípáku. "Tony, jak bys tenhle film ohodnotil?  - ano. " No a nebo kombinace 1/10 a 10/10 vy si vyberte a těším se imfovu recenzi. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Do filmové Indie nahlédnu zřídkakdy, ovšem ve většině případů to trefím a to i dnes, bavila jsem se, přistoupila jsem na hru, odložila mozek, nic neřešila a nechala jsem si naservírovat tuhle akční jízdu, mýma očima je zábavná, nápaditá, hravá, místy i překvapivě vtipná.. Khan je ohromný sympaťák, takže jsem mu celou dobu fandila, no a záporáci skvěle vybraní, konkurovali hlavní postavě velmi zdatně, no a nechybí tu ani krásné ženy a sexy taneček.. Celkově spokojenost a co by se dalo vytknout, rychle zapomenu, není to podstatné.. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Mission Imbecile tak ako to vedia len Indovia. Všetko je totálne prehnané jak v akcii tak v príbehu a aj v hereckých výkonoch. Buď ste ind style pozitívny alebo sa budete sakra nudiť. Ja som sa prvú pol hodinu smial ako pri 80s akčniakoch typu Komando. Postavy sa tvárili nadpozemsky, jak hlavný hrdina tak záporák vedeli, že sa im v akcii nemôže nič stať a tak hádzali vážne pohľady, jak všetko zničia a do toho vtipne hláškovali. Akcia je mimo reality, takže neohúri prevedením (mal som pri nej pocit jak keby som sledoval kreslenú grotesku, prípadne jak keby sa malé deti hrali s angličákmi a potom to niekto previedol do filmu s pochybným CGI), ale aspoň rozosmeje všetkými tými absurdnými nápadmi. Behom ďalšej hodiny moje nadšenie začalo klesať a poslednú hodinu som sa už dosť nudil. Príbeh sám o sebe proste nefunguje (naviac ma ani jeden herec nezaujal, moje indické kone sú iné) a aj v akcii už nápady postupne došli a príliš som sa nesmial. Celkovo teda ok film na jedno pozretie. Predošlý film od tohto režiséra mi sadol oveľa viac jak prevedením tak aj hereckým obsadením. 5/10. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (2)

  • Hudobný videoklip z filmu k piesni "Besharam Rang" vyvolal ešte pred uvedením filmu veľkú kontroverziu. Dôvodom bola šafranová farba bikín herečky Deepiky Padukone. Šafranová farba je považovaná za symbol hinduizmu. Preto boli na Deepiku Padukone a Shah Rukh Khana podané sťažnosti za poškodenie náboženského cítenia a tiež sa objavili výzvy na bojkot filmu. (Michal74)
  • Ve filmu vystupuje agent s označením Tygr (Salman Khan), přičemž sehraje důležitou roli při záchraně Pathaana (Shah Rukh Khan). Tato postava má svoje vlastní filmy, jde tedy o speciální cameo. Stejně jako ve filmech Krycí jméno Tygr (2012) a Tiger Zinda Hai (2017) ho i zde hraje Salman Khan. V těchto filmech je Tygr hlavní postava, která se zamiluje do agentky Zoy, což ve filmu Pathaan zmiňuje Joe, když se svým protivníkům vysmívá. (Martrix)

Reklama

Reklama