Film sleduje “dlouhý život ikonického podnikatele, od výroby traktorů na začátku jeho kariéry, přes vytváření vojenských vozidel během druhé světové války až po navrhování a výrobu automobilů Lamborghini, které v konečném důsledku definovaly jeho hluboký odkaz”... Příběh se odehrává  na pozadí poválečné Itálie a odráží složitou proměnu jeho vlasti. Lamborghini začínal skromně výrobou traktorů, během druhé světové války se věnoval vojenským vozidlům a když navrhl a začal vyrábět  automobily Lamborghini, jeho jedinečná genialita z něj udělala skutečnou ikonu automobilového průmyslu. Nechvalně proslulá byla jeho rivalita s Enzem Ferrarim. V osobním životě však zažíval citový zmatek, vášeň, romantiku i tragédii.. (JOJ Cinema)

Danney

Nebylo to špatné, ze začátku jsem si říkal, že to tak na 4* bude. Bohužel potom přišel úpadek, přehnané skoky v čase a místo postupného růstu firmy a s tím spojenými potížemi, jsme dostali pouze pár zkratkovitých pasáží. Byly tam momenty, které by se daly více zdramatizovat a také tam byly momenty, které vlivem zkratkovitosti ztratily úplně to emoční pouto. Například pasáže se synem, kterého vidíme pomalu třikrát. Jednou, když se narodí, podruhé jak se mu otec příliš nevěnuje a potřetí když je prezentován jejich chladný vztah. Jelikož se i 3x změní obsazení, tak k té postavě člověk nemůže mít ani nějaký vztah. Pár technických detailů bylo zajímavých, ale myslím si, že nadšenci spalovacích motorů a všeho s tím spojených se v tomto filmu zase tolik nezhlédnou. Finální verdikt: 3/5 ()

momomoo22

Začiatok, keď začínal bol dobre natočený, ale s prestrihom na 90 a potom posun do 60, tak sa menil celkový  filter filmu a vizual pôsobil  lacno. Dej rovnako od lepšieho  k horšiemu. ()

mach333

Nabízí se srovnání s aktuálním počinem o Enzu Ferrarim. Tady u mne Ferrari celkem jasně vítězí. U takového filmu bych čekal mnohem lepší audiovizuální prezentaci automobilů nebo i traktorů :-). Co se týče scénáře, potenciál by tu byl, ale dopadlo to tak nějak průměrně. Propadák to rozhodně není, ale nemám důvod to skouknout podruhé. ()

Clowie

Nemám k luxusním autům žádný vztah, ale přesto se mi to líbilo. Dozvěděla jsem se něco nového o oboru, o kterém vůbec nic nevím, a ještě se na to dobře dívalo. Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, přece jen ten film není až tak mimořádný, ale nakonec jsem dala plný počet, protože splnil, co sliboval, měrou vrchovatou. Nemusí totiž každý film diváka přibít do křesla a vyvrtávat mu ještě několik dní díry do hlavy. Svoje místo mají i filmy milé, oddychové. Občas jsem si odfrkla, hlavně při trapné scénce na políčku na začátku filmu (tvůrci o pěstování zeleniny asi nevěděli vůbec nic). Ale ta nostalgie! Vždyť to jsou ta maličká zaoblená barevná autíčka, která sbíral můj děda. A teď je vidím, jak v nich sedí lidi a řítí se italskými okreskami! Ale neodpustím si poznámku - opravdu bylo nutné, aby tolik scén bylo snímáno v šeru až ve tmě? To jako proč? Normální lidi žijí přes den, kdy je světlo, a ve chvílích, kdy není dost světla, tak si rozsvítí. A neobměkčí mě teorie o tom, že dřív se natáčely filmy s menší citlivostí na světlo a teď to jde. ()