Film sleduje “dlouhý život ikonického podnikatele, od výroby traktorů na začátku jeho kariéry, přes vytváření vojenských vozidel během druhé světové války až po navrhování a výrobu automobilů Lamborghini, které v konečném důsledku definovaly jeho hluboký odkaz”... Příběh se odehrává  na pozadí poválečné Itálie a odráží složitou proměnu jeho vlasti. Lamborghini začínal skromně výrobou traktorů, během druhé světové války se věnoval vojenským vozidlům a když navrhl a začal vyrábět  automobily Lamborghini, jeho jedinečná genialita z něj udělala skutečnou ikonu automobilového průmyslu. Nechvalně proslulá byla jeho rivalita s Enzem Ferrarim. V osobním životě však zažíval citový zmatek, vášeň, romantiku i tragédii.. (JOJ Cinema)

ViktorS

Je to taký Béčkový film, ale na Talianske pomery myslím dobrý. Film bol pomerne krátky a tak sa v ňom nedal zhrnúť celý život Ferruccia Lamborghini. Boli to len tie najväčšie míľnik jeho kariéry. Ale aj tak bola táto snímka lepšia ako som čakal keďže som o nej predtým vôbec nič nepočul, len raz náhodou videl trailer. Takže pokiaľ vás zajíma, čo sa skrýva za touto značkou, tak nie je chyba si tento film pozrieť. ()

John80

Výborný životopisný film o výrobcovi áut Lamborghini z 50 a 60 rokov,  ktorý začínal ako výrobca traktorov , veľmi sa mi to páčilo a určite stojí za vzhliadnutie 4* ()

pushover

Grillo hraje jak o život, ale bohužel nemá moc co. Spíš než o tvůrci jedinečných aut (a traktorů) je film o nesnesitelném sobeckém kokotovi a jeho egu. ()

Ex_Machina

Ferrari si kúpite keď chcete byť niekto, Lamborghini si kúpite, keď ste niekto.“ Tŕnitá cesta pána Lamba od výroby traktorov až po výrobu legendárnych superšportov s býkom v znaku. Lamborghini Miura bolo vyhlásené za najkrajšie auto svojej doby. Škoda že sa to nedá povedať aj o tomto filme. Pretože životopis o takomto skvoste na 4 kolesách by si zaslúžil určite viac. ()

Venom666

2,5 * mohlo to být mnohem líp natočeno. Celkem krátký film na to aby ukázal co všechno Lamborghini dokázal proto se skáče v ději, málo technických informací a ke konci jsme si málo užili těch skvělých aut na které jsem se těšil.  Škoda že to tak odflákli jdu se podívat na Wikipedii. Souhlasím s Arsenal83. ()

cerdax2

Lehce nemastne neslane tri kapitoly ze zivota Ferruciho Lamborginiho zakladatele zname automobilky a u nas mene zname vyrobny traktoru. S vyjimkou jiz zminovane sceny s Enzem Ferrarim a skicou, jsem nenasel nic zapamatovatelneho.  50% ()

tsatsiki

Zajímavý, dobře natočený, i když historicky nepřesné.Dobře zahrané, dobrá hudba a celkově to bylo zajímavě natočené,  jen ten krach ekonomiky tam přišel moc rychle, mohli to prodloužit více úspěchy firmy.Ale to vem čert.Za mě dávám 60%. ()

Beer11

Zbytečné rozfázování děje na kapitoly. Co 30 minut střih a závod dvou majitelů automobilek ve svých vozech mezi sebou jednoho večera bez vysvětlení významu tohoto závodu. Závěr filmu prakticky bez smysluplného konce. Za mě krátká minutáž ve filmu pro Gabriela Byrna. Nebál bych se toho věnovat tomuto příběhu o 30 minut delší děj. ()

Jemes

doslova nevyužitý potenciál. o autech se tam moc nedozvíte a o lidech vlastně taky ne, takže se ptám jaký smysl to vlastně mělo udělat ? ve finále ani neuvidíme výrobu nebo jak vznikli všechny ty ikonické auta nebo jak vlastně probíhal ten boj s Ferrari. Nedozvíme se tam ani, jak to skončilo s jeho otcem nebo jeho bratry. o jeho vztahu s jeho synem taky víme prd, s jeho zaměstnanci nebo i to, proč se s nimi tak rozkmotřil. Doslova vám ten film neřekne nic jen to, že se rozhodl začít dělat traktory a pak přešel na sportovní auta. ()

Mukade

lol, recky here sú "buzzkiller" -> nulová motivácia pozrieť si ten film. Ale pravdepodobne "vďakabohu", "shrug emoji". ()

Polux

5/10 | Lamborghiniho životní příběh a geneze jeho luxusních supersportů je extrémně vděčná premisa (zatímco neshody Ferrariho s Fordem daly za vznik legendárnímu závodnímu speciálu GT40, neshody Ferrariho s Lamborghinim vedly ke vzniku celé legendární automobilky), která dávala tvůrcům příležitost ji přetavit do působivého filmu. Tuto šanci se dotyční, bohužel, rozhodli do značné míry zahodit a výsledkem je průměrný, nízkorozpočtový, biopic, který se na své soupeře z ranku Mangoldovy pecky Ford v Ferrari, nebo (lze předpokládat) připravované Mannovy autobiografie Ferrari, dívá hodně z dálky. | Nízké produkční hodnoty jsou u velkolepé životní fresky automobilové legendy trochu problém, ale pokud by se zmíněný nedostatek kompenzoval silným příběhem a charaktery, případně dalšími silnými stránkami (herecké výkony, hudba, kamera, atd.), bylo by vše odpuštěno. Podezřele skromná stopáž už předem dávala trochu tušit, že pravděpodobně nepůjde o nijak rozmáchlou záležitost, přesto trvá více než polovinu filmu, než se příběh začne věnovat tomu podstatnému a totiž rozhodnutí pustit se, vedle produkce traktorů, do vývoje a výroby supersportů. Navíc všechno ostatní co následovalo poté zcela absentuje, takže na legendy typu Miura nebo Countach (pár minutovou účast ve snové sekvenci, která je mimochodem trestuhodně nevyužita, nepočítám) a cokoliv ohledně jejich vzniku, trochu nepochopitelně nedojde vůbec řeč a přitom jde o to hlavní, co by divák od filmu očekával (kdyby to celé bylo jen o traktorech, které firma vyrábí dodnes, tak by to asi příliš zájmu mezi diváky nevzbudilo). Naneštěstí tvůrci byli proti a divákům servírují ničím výjimečnou (a lacině působící) historku, která se polovinu času zabývá naprostými začátky automobilky (založení firmy a vznik prvního traktoru). Jistě, je to dědictví značky a do příběhu to patří, ale není jediný důvod se téhle fázi Lamborghiniho života a historie značky věnovat více, než je nezbytně nutné. | Grillo v hlavní roli je, oproti traileru, ve filmu sotva polovinu stopáže, přičemž hraje docela slušně a na první pohled se snaží, ale scénář mu nezavdává příliš prostoru se herecky nějak výrazněji předvést. I vinou toho, že motiv rodinných problémů a souvisejících temnějších odstínů Lamborghiniho charekteru (střídání milenek, nedostatek času na rodinu, atd.) je jen lehce naznačen, totéž se pak týká jeho komplikovaného vztahu s manželkou a synem. Byrne jako Ferrari má minimum prostoru (což je škoda) a Sorvino v roli Grillovy manželky na tom není o moc lépe (dtto). Jakoby to nestačilo, některé dialogy značně šustí papírem a herecké výkony v první polovině filmu (než se na scéně objeví Grillo) jsou na hraně ochotnického divadla, plus co chtěli tvůrci divákovi sdělit epilogem z 90s (Grillo je hrdý na svou práci, nebo lituje svých činů vůči rodině, nebo si užívá odpočinek a nic neřeší, nebo něco úplně jiného?) možná netuší ani oni sami. | Dle informace v závěrečných titulcích filmaři s automobilkou žádným způsobem nespolupracovali, což možná vysvětluje proč ve filmu - paradoxně - skoro žádné Lamborghini (myšleno auta) nejsou, natož aby je divák spatřil takříkajíc "v akci". Závod s veterány působí nudně a vlastně i trochu směšně, protože auta se viditelně pohybují nízkou rychlostí (aby se jim náhodou během filmování nic nestalo?), kamera a střih jedou taktéž na volnoběh a přesně zapadají do celkového stylu lacinějšího filmu pro televizi, ve kterém se lidem za kamerou nedostává jak potřebných financí, tak vlastních schopností. | P.S. Nejlepší scénou v celém filmu je vtípek se skicou hřebce a býka, což pro jeho tvůrce není moc příznivé vysvědčení. | PeZet () (méně) (více)

BIG.NINE.CF

Jak shrnout tento film nejjednodušeji? Promrdaná šance. A přitom takový potenciál ten příběh má! Hvězda navíc za Franka, jinak slabé 2* ()

Chicharron

Čekal jsem víc...asi něco jako Le Mans '66 (2019) , bohužel snímek nesplnil moje očekávání, zejména naprostou zkratkovitostí a roztříštěným dějem. Ani Frank Grillo (ač se snažil, seč mohl) svojí vizáží hospodského vyhazovače moc neodpovídal vzhledu zarputilého výrobce nejrychlejších traktorů na světě... Filmu zjevně chyběl rozpočet a lepší produkce (závod tří automobilů? WTF?)...škoda. ()

Autickar

Nie je to zlý film, ale v skutočnosti to nie je o autách. Je to o živote Ferrucia Lamborghini, ale trochu tomu chýba hĺbka. Všetko je príliš rýchle a nejde to do detailu. Ocenil by som aj viac scén týkajúcich sa aut, nielen prvého 350 GTV. V celom filme sú jedny preteky, potom stavia Lamborghini traktory, a neskor ho urazí ho Ferrari, tak si Lamborghini postaví svoje prvé auto a potom to preskočí k predaju firmy... Film je v poriadku priémerní, ale dalo sa stoho vytlačiť oveľa viac. 55% ()

TOPmoovie

kamera krasna,,aj sceny. ale je to taka mikrohubka, taky zablesk zo zivota. velmi tam chyba este jedna taka hlbkova sonda techniky a designu jedneho modelu ()

Tunator

Scénář snad okopírovaný z Wikipedie. Špatné, ale jako fakt špatné herecké výkony. Je to jak kdyby se pár studentů rozhodlo zfilmovat své středoškolské divadelní vystoupení. Angličtina s italským akcentem tu stupiditu jen umocňuje. Je to opravdu jen pro největší fandy do aut a to ještě se zaťatými zuby. Radši si do Sant Agata Bolognese zajedte osobně. Hvězdička navíc za ikonické modely v záběrech. ()