poster

Hitlerova hora (TV film)

 • český

  Průzkum Hitlerovy hory

 • německý

  Hitlers Berg

 • anglický

  Exploring Hitler's Mountain

Dokumentární

Německo, 2007, 52 min

Režie:

Michael Kloft

Hrají:

Adolf Hitler (a.z.)
 • Nons3nse
  *****

  O tomto alpskom sídle Berghof v Obersalzbergu som sa dozvedel zo seriálu Band of Brothers, kde práve američania dobývali takzvané orlie hniezdo. Hneď som sa o tomto sídle začal zaujímať viac, a náhodou som objavil dokument Hitler's Berg. Čakal som, že v ňom bude viac o sídle, v ktorom "vítal" a prijímal dôležité osoby, a vymýšlal vojenské plány. Pod celým týmto komplexom je neuveriteľná sieť podzemných tunelov, no sám Hitler sa tam bol pozrieť iba raz.. Bolo by zaujímavé sa tam niekedy pozrieť. Ja vôbec nie som sklamaný z týmto dokumentom. Dozvedel som sa mnoho nových, zaujímavých vecí, o ktorých som doposiaľ nevedel...(6.5.2011)

 • borsalino
  ****

  Zajímavě natočený dokument o Hitlerově druhém centru moci v Obersalzbergu - sídlu Berghof, kde Hitler přijímal státní návštěvy. Dokument vypovídá také o "přesvědčovacích" praktikách šéfa vůdcovy kanceláře Bohrmanna, který donutil všechny starousedlíky své domovy prodat. Následně místo a okolí přebudoval na nové Hitlerovo městečko. Stavby však nerostly jen na povrchu, ale také pod zemí, kde bylo vybudováno mnoho rozsáhlých bunkrů a krytů, ve kterých mohli nacističtí pohlaváři přebývat mnoho měsíců. V blízkém okolí si domy postavil šéf Luftwaffe Göring, architekt Speer nebo právě Bohrmann. Na sklonu války byl Berghof těžce poškozen spojeneckým bombardováním, na začátku šedesátých let byly trosky objektu strženy, definitivně byl objekt zlikvidován až v roce 1995.(15.12.2008)

 • RomeroIsGod
  ****

  V Obersalzbergu je krásně, takže se nemůžem divit, že Vůdce zakotvil právě tady. Dokument mapuje přestavbu původně klidný vesničky na sídlo většiny pohlavárů NSDAP, problémy a nátlak, který vytvářel Hermann Göring starousedlíkům, jež se nechtěli odstěhovat i důmyslnou síť tunelů, který provrtávaj celou horu. Z původních staveb nezbylo takřka nic, ale čajovna Kehlsteinhaus s TOP vyhlídkou funguje dodnes jako restaurace a za navštívení určitě stojí! Z Prahy až na místo je to 380 km, doporučuju!(10.10.2011)

 • Drom
  ***

  Dokument Hitlers Berg, jehož jinojazyčné názvy pohrávající si se slovem "průzkum" jsou poněkud zavádějící, celkem hezky mapuje historii Obersalzbergu od chvíle, kdy se tam nakýbloval tehdy ještě turista v nájmu Adolf, až po neslavný konec v troskách všeho, co si na svém (tedy vlastně Bormannovu!) písečku nechal za státní peníz zbudovat ó velký vůdce. Škoda zbytečné omáčky, namísto které mohlo být uvedeno více o nadzemních i podzemních stavbách, především nakresy a schémata. Zvláště proto, že skoro vše, co na povrchu nezničily bomby, to zlikvidovala SS a vyrabovali místní a podzemí pro změnu vyklidili spojenci, nechali zchátrat a teď se složitě mapuje. Navíc z dobových záběrů a letmo ukazáných plánů a nákresů si divák rozhodně neudělá představu o celém léta budovaném komplexu pro elitu Třetí říše.(12.8.2014)

 • Djkoma
  ****

  Osobně jsem čekal více o samotném sídle než o jeho okolí a historii příchodu Hitlera a jeho pohlavárů. Přesto dobové záběry například bombardování neměly chybu a z dokumentárního hlediska přinesla Hitlerova hora i mnoho zajímavých faktů a postřehů. Celkově vzato podařený dokument, kterému chybělo trochu více detailů o samotném sídle fuhrera.(15.12.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace