Čung_E

Trailer

VOD (1)

Specialistka na umělou inteligenci v blízké postapokalyptické budoucnosti naklonuje mozek vlastní matky, která bývala elitní vojačka, aby tím ukončila občanskou válku. (Netflix)

Trailer

corpsy

Bladerunnerovsky ladená sci-fi, s morálnym konceptom a minimom ´´reálnej´´ akcie ( ak tu nejaká príde - okrem finále - tak je to len simulácia ). Natočiť hĺbavejší robotický snímok, ktorý sa zameriava viac na charaktery, ako na akciu, na to treba dobrý scenár. Remeselne to vždy môže zapôsobiť aspoň s minimálnou určitosťou, ale príbeh je prázdny. ()

FritoleXx

Trochu Blade Runner, trochu Ex Machina. Ve výsledku poměrně originální béčkové sci-fi, které chytá grády až s blížícím se koncem a prezentuje divákům i nějaký varovný přesah ohledně budoucnosti a korporací, ostatně jak se o to snaží téměř každý cyberpunk. Problém je však děsně utahaná první polovina, kdy jsem měl pocit, že se děj nikam neposunuje, tudíž by i přes kratší stopáž neuškodilo střihnout to ještě o 20 minut. ()

darkrobyk

Drama o mateřské lásce je zasazeno do působivých kulis budoucnosti. Triková stránka je sice poněkud nevyvážená, ale na ní to nestojí. Přitom roboti jsou výborní, připomenou Terminátora, Hvězdné války a řadu dalších podobných snímků. Pokulhává spíše pozadí scén, což je u podobných snímků nejčastější neduh, záběry zaplaveného města a rychlodráhy jsou však skvělé. Ta socha v pozadí neměla chybu. Trocha podobnosti s Blade Runner a nedávným Dvojníkem (2022), ale to mi nevadilo. Společnost budoucnosti, kde však stále fungují peníze a soukromé vlastnictví, tudíž společnost je rozkastovaná snad více, než by měla - vidím to jako dystopii. I když akce hlavně v závěru je parádní, nejde v první řadě o akční film, což nejspíš mnohého diváka zklame. A já bych to klidně nechal i v komornější rovině, protože tady jde především o tu lásku. Kdo čeká přímočarou bitku s potoky krve, měl by se poohlédnout po něčem jiném, jelikož tohle prostě není Vlak do Pusanu. Tady jsou nastoleny problémy globálního oteplování, války jako takové (snad proto nevíme, kdo byl v právu, zda vzbouřenci nebo ostatní, což nevadilo) a především společnosti a hranic etiky, kam spadá i vývoj umělé inteligence. Film je věnován Kang Soo-youn, která v květnu loňského roku zemřela (Soehyun). ()

warrenur

Strata casu, futuristicky trapas s hroznymi hercami i dialogmi a plny nepodareneho a lacneho CGI. Jednohviezdie len za pouzite myslienky s prenosom "vedomia", AI a znamymi pojmami z vedeckeho sveta, ktore isto nechapal ani samotny tvorca. Mohol si dat aspon tu pracu, aby si ich nechal vysvetlit odbornikmi a neurobit tak medzi dolezitymi vydobytkami a smerovanim vedy taky odporny gulas. Neodporucam. Kusok od odpadu. ()

BOURQUE

Shang-ho Yeon to myslí dobre, ale stráca sa v detailoch. Scenár spíš B-čkový, s malým žmurkom na ságu Universal Soldier, ale obsahujúce zaujímavé otázky, mimo iné aj o tom, že akým spôsobom sa dá migrovať ľudský mozog na počítač a či aj v tomto prípade existuje „pocit slobody“. (A ako vždy, aj v budúcnosti bude existovať veľký rozdiel medzi bohatým a chudobným (viac kategórie A, B a C a s tým súvisiace obmedzenia).) Sci-fi „filozofický akčňák“, ktorý má slušnú úroveň zvláštnych efektov, ale vďaka dieram v scenári a slabšej dynamike (posledných 10 minút to nezachráni) sa nedokáže dostať sa na lepšiu úroveň. P.S.: R.I.P. Soo-yeon Kang. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

• Soehyun (Soo-yeon Kang) trpí nevyléčitelnou chorobou, která ji má behěm pár měsíců zahubit. Filmová hrozba se stala bohužel skutečností, Soo-yeon Kang zemřela v květnu 2022, pár měsíců po skončení natáčení. (cerdax2)