Run Rabbit Run

Sarah (Sarah Snook) je lékařka zabývající se léčbou neplodnosti, která pevně rozumí koloběhu života. Když je nucena hledat vysvětlení pro stále podivnější chování své malé dcery Mii (Lily LaTorre), musí překonat vlastní víru a postavit se duchovi ze své minulosti. (mac000)

Goldbeater

Veskrze průměrné hororové drama, v němž vztah matky s malou dcerou prochází tvrdými zkouškami, když se začnou ozývat duchové její minulosti. Mnohokrát viděné, nevzrušivé, pomalé. Těch 100 minut se zdálo být neskutečně dlouhých. Trochu atraktivity snímku v druhé půli dodává prostředí australského outbacku, jinak mě nenapadá moc důvodů, proč to vidět. [Sundance Film Festival 2023] ()

Morholt

Téma je sice ohrané až běda, ale to by mi ani tolik nevadilo, kdyby se toho chopil někdo schopný. Jenže nechopil. Veskrze se jedná o průměrnou pomalou nudu, která je průhledná až běda. Navíc tu naprosto absentuje napětí a o nějaké temnější atmosféře nemůže být ani řeč. Režisérka se výhradně soustředí na matku s dcerou a jejich bortící se vztah, což tedy také mohla být cesta, jenže to by obě herečky nesměly být protivné až běda. Tím netvrdím, že by zahrály špatně a v případě dětské herečky se dá říct, že byla i výborná. Jen jsem jí prostě přál, aby jí matka co nejdřív zaškrtila a pak si to s pocitem viny okamžitě hodila. Pokud tohle bylo režisérčiným cílem, tak klobouk dolů, ale něco mi říká, že plán byl asi jiný. Tohle se prostě a jednoduše moc nepovedlo. 30% ()

Trevor

Porovnanie s filmami ako Hereditary či Babadook na mieste je, okrajovo aj s filmom Matka! a treba povedať že sa táto napodobnenina príliš nevydarila, Sarah Snook svoju úlohu nezvládla práve najlepšie, Mia bola dosť otravná a tak by sa človek mohol pousmiať snáď iba nad tým že takto to dopadne keď dieťa vychováva slobodná mama...samozrejme pousmiať, snáď to nebude na ban. ()

Sludger

V tomto prípade nechápem zlé hodnotenia. Film ma vcucol počas prvých minút a to hlavne skvelým dialógom v aute, kedy matka povedala dcére: „Ako ti môžu chýbať ľudia, ktorých si nikdy nevidela?" Odpoveď: „Po takých ľuďoch sa mi najviac stíska." Od toho momentu som bol „ich“.   Film má vybudovanú nepríjemnú, ťaživú a neurotickú atmosféru. Na pointu príbehu prídete skorej (čo je mínus), no poteší svojou hĺbkou, ale neprinesie nič nové do žánru. V podstate by sa dalo povedať, že myšlienkovo spadá do kategórie - typický reprezentant moderného hororu.   Zo začiatku sa vám môže zdať, že správanie postáv je čudné, dokonca až odpudivé, no vzhľadom na pointu to dáva zmysel. Herečka Sarah Snook pôsobí nesympaticky, no nemyslím si, že rolu zahrala zle, práve naopak, ona ju tak musela zahrať.   Krása filmu je, že funguje ako psychologická dráma o vysporiadaní sa so zmiznutou sestrou a zločinom, ale aj ako mysteriózny horor. A výber je na divákovi.   Run Rabbit Run je typickým predstaviteľom súčasného hororu. Neprinesie novú myšlienku alebo inovatívny postup, no po atmosferickej a remeselnej stránke spĺňa parametre pre kvalitný film. ()

Arsenal83

Tento film dostal nejaký príspevok od austrálskeho spolku pre genderovu rovnosť (Gender Matters), a to len preto, že ho režíruje žena, scenár napísala žena, hrajú v ňom len ženy. No v poriadku, ale kde je tu tá rovnosť potom? 😆 Ale nie o to ide, ide o to, že tu sa financujú filmy len pre nejaké kvóty, ale keď zafinancuješ blud, ktorý spracováva neschopák, tak na pohlaví asi nezáleží, stále to dopadne na prd. Toto je strašne dlhé, bez poriadneho ťahu na bránku, dievča vás serie, čo i len otvorí hubu a ona ju otvára len z dvoch dôvodov: buď matke nadáva a hovorí jej, že ju nenávidí, alebo šialene kričí ako Cigániková na Romanu Tabák. Sarah zatiaľ hrá len pocit strachu, ale ten sa vôbec neprenáša na diváka. Temnotu minulosti cítiť len v niektorých fázach, väčšinu času film vyslovene štve. ()

• Natáčanie prebiehalo v mestách Melbourne, Victoria a Waikerie v Južnej Austrálii. (Arsenal83)