Who Are You People

Šestnásťročná Alex (Ema Horvath) sa rozhodne vypátrať svojho biologického otca, ktorého jej matka zatajovala a pritom odhalí šokujúcu pravdu o sebe a svojom pôvode. (sochoking)

Baerdeller

Drama je pěkný a hezky tu příběh graduje, akorát člověk nesmí moc myslet, protože nelogických okamžiků je tu hned několik. Rád bych ty nejpalčivější vypsal, ale šlo by o docela velké spoilery a ty se mi tu vypisovat nechce... Obecně jsem si film užil. Co mi ale hrozně bilo do očí - skoro třicetiletá Ema Horvath hrající šestnáctiletou holku. Jako pitvoří se hezky a Ema vypadá mladší a určitě to není stejný level jako Nevada Smith, kde v šestatřiceti na padesát vypadající Steve McQueen hraje mladého indiánského chlapce ale notak - snad by tvůrci dokázali najít nějakou slušnou o dekádu mladší herečku, která by byla hrané postavě věkově blíže, což by alespoň pro mě zvýšilo "uvěřitelnost" a více mi to vtáhlo do sledování. Tahle věková diskrepance občas vypadala komicky a rušila mě od sledování samotného filmu... ()

sochoking

Príbeh filmu Who Are You People nie je zlý, avšak tu sa podarilo tvorcom posrať , čo mohli. Hned' na úvod mi "facku strelila" takmer tridsiatnička Ema Horvath hrajúca šesnástku. A čím viac sa tvárila ako šesnástka, tým to bolo viac na odstrel. A toto mi kazilo celý film! Ani zaboha som sa s tým nedokázal zmieriť. V scénach, kde mali byť emocie, tak tam chýbali, alebo vypadali tie scény tak komicky, že som sa neubránil hlasnému smiechu. Veľmi by som si prial dať štyri hviezdičky pretože, ako vravím, príbeh nie je naozaj zlý.  Taký zo života. Ale aby šerif išiel zastreliť chlapa len kvôli tomu, že sa trochu naťahoval ožratý so svojim fotrom...?! A takýchto 'srandičiek' je tam veruže dosť. Takže nakoniec poctivé tri. ()

silentname

Film, ktorý tento rok určite pôjde na moju nástenku. Nepochybujem o tom. "Who Are You People" je presne to, čo si predstavím pod tým, keď sa povie "kvalitná dráma". Máme tu asi všetko, čo by som si predstavil. Zaujímavý námet, skvelé postavy, dobre zapracované zvraty a najmä scénky, ktoré tomu všetkému dávajú ešte o niečo hlbší podtón. Emma Horvath je vynikajúca v hlavnej role a svojej postave Alex dáva presne to, čo potrebuje. Rozumiem jej problémom a obdivujem ju, že to všetko nejako dokázala zvládnuť sama so sebou. Film skvele ukazuje, že je náročné komunikovať so svojimi deťmi, najmä keď sami máme svoje vlastné problémy, ktoré sa snažíme pred nimi skrývať. Lenže niekedy pretvarovanie sa funguje len do určitej miery. Pretože niektoré veci sa zmazať nedajú. Lenže dieťa to vždy vycíti. Nechcem zbytočne zachádzať do detailov, no otvorene hovorím, že tu je silný kandidát na film roku. A nebránim sa to povedať už teraz. Mňa to úprimne zasiahlo najviac ako mohlo. Hodnotenie: A+ ()