Reklama

Reklama

V Clintonu ve státě Mississippi má detektiv Lucas Boyd (Cole Hauser) za úkol vyšetřit řadu děsivých vražd, které se zdají být spojeny s africkým rituálem známým jako Muti. Boyd je zpočátku zmaten povahou vražd a zdánlivě rituálním způsobem, jakým jsou provedeny. Když se ponoří hlouběji do případu, uvědomí si, že potřebuje pomoc někoho, kdo má zkušenosti s africkou kulturou a zvyky. Boyd osloví doktora Macklese (Morgan Freeman), afrického vědce, aby mu pomohl rozluštit rituální prvky vražd. Společně zkoumají kulturní význam Muti a její možné spojení se zločiny v Clintonu. Při práci na rozluštění záhady čelí odporu místních úřadů, které jsou k jejich nekonvenčnímu přístupu skeptické. Boyd a Dr. Mackles musí překonat složitost kulturních rozdílů a překonat své osobní předsudky, aby případ vyřešili. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (24)

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Freemanovi už dávno dolšo, že když je vám 85 let, opravdu si nemůžete dovolit, až si na vás velký filmový studia, který už jsou schopný produkovat jen remaky, rebooty a komiksový sračky, vzpomenou. A tak bere na starý kolena každou obstojnou finanční nabídku, aby vydělal nějaký slušný prachy na pohřeb, než to s ním sekne. Ale jinak jde o vcelku divácky příjemnej film, s totálně odfláknutým scénářem, na kterým se podílelo šest lidí. Jako rozhodně to není dobrej film, ale jako oddychová kravina, když chce člověk vypnout, je to ideální. Pokud něco stojí za zmínku, pak strašnej výkon Petra Stormare, kterej si za rámeček nedá. 50 % ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

George Gallo není úplný patlal a na svém kontě má minimálně dva filmy, kdy jeden byl velmi dobrý a druhý přinejlepším průměrný. Taky má ale na svědomí zvěrstva typu Vanquish a k tomu má Rituální zabiják bohužel mnohem blíž než k jeho lepším kouskům. The Ritual killer není ničím víc než podprůměrnou detektivkou, která nemá čím překvapit ani zatvrzelé sledovače “detektivek” na Primě. Dvě známa jména v obsazení ani jakož zvrat ke konci to nijak nevytrhnou a konkrétně u Freemana mě jeho přítomnost v podobném filmu už poněkolikáté docela překvapila…30% ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Lepšie dve hviezdy a dokonca to bolo lepšie, ako predpovedali komentáre ostatných. Je pravda, že to chcela pozerať hlavne manželka a ja som bol rád, že si niečo spolu pozrieme, z čoho nemusím mať krvácanie do mozgu ako napr. Ruža pre nevestu, či Farma a iné stupídne reality show. Cole Hauser nejako "puchne" a Morgan Freeman už konečne vyzerá na svoj vek, keďže posledných 40 rokov sa vôbec nemenil. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Cosi jako šaman páchá rituální vraždy, které si u něj objednávají mocní a bohatí tohoto světa. Proč? No samozřejmě proto, aby byli ještě mocnější a bohatší. Nicméně je tu policista s traumaten a profesor africké kultury, kteří se řádění krvelačného čaroděje postaví. Jo, je to přesně tak blbé, jak to vypadá. Už úvodní hra na honěnou, ve které italská policie pronásleduje záporáka, dává tušit, jakými kvalitami bude film oplývat a Freeman, který vzápětí svým studentům zahlásí, že hranice mezi rozumem a šílenstvím je tenká, to jen potvrzuje. Nemá to logiku, nemá to napětí a, nemá to akci a působí to lacině. A ani herecky se to nepovedlo. Hauser je oteklá k nepoznání, Freeman hraje v posledních letech pořád to samé a to, co předvedl Stormare, se dá vysvětlit snad jen prezidentskou virózou. Je to prostě fakt špatné, ale snad právě kvůli tomu se to dá celkem v pohodě přežít. 30% ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Nějaký africký šaman chodí po světě a zabíjí lidi z jejich částí těl  dělá nějaké lektvary, které pak dává bohatému chlápkovi  co si za to zaplatil. Tenhle film má jediné plus a to je to , že tolik zabitých policajtů nejspíše nikde jinde neuvidíte zároveň je to i mínus jelikož umírají tak debilním způsobem až je to smutné to neřeším policajty co nedokážou ze vzdálenosti zhruba 5  metrů ho trefit. Na konci jde vidět, že to nebavilo ani režiséra tak nahodil možný plot twist s druhým pachatelem, aby ten plot twist vzápětí pohřbil ani nevím k čemu to vůbec bylo .  20 procent za námět. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie sa začalo v auguste 2021 v Jacksone v štáte Mississippi. Dodatočné natáčanie prebiehalo v Ríme, Taliansko. (Arsenal83)
  • Několikrát, když postavy drží pistole Glock, je spoušť viditelně umístěna v zadní části spoušťového prostoru, což znamená, že ze zbraně bylo vystřeleno a spoušť nebyla resetována. To způsobuje, že zbraň není schopna vystřelit. Žádný vycvičený uživatel pistole by toto nedopustil, protože by nebyl schopen stisknout spoušť a vystřelit. (Johnny.ARN)
  • Clinton MS je vnitrozemský stát. Na území města ani v jeho sousedství se nenachází žádný přístav ani velká vodní plocha. Nejbližší přístav se nachází na vzdálené straně Jacksonu, v sousedním okrese, kde by detektiv clintonské policie neměl žádnou pravomoc. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama