foto

Cole Hauser

  • nar. 22.3.1975 (42 let)
    Santa Barbara, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Cole Kenneth Hauser (narozen 22. března 1975) je americký herec. Narodil se v Santa Barbaře, Californii, herci Wingsi Hauserovi a Cass Sperling (vnučka slavného magnáta Harryho Warnera, jednoho ze zakladatelů Warner Brothers). Coleův dedeček Dwight Hauser byl hollywoodský scénarista, který získal cenu akademie. I jeho druhý dědeček Milton Sperling byl hollywoodský scénárista a nezávislý filmař. Hauser je po otci irského původu a po matce židovského.

Hauser začal svoji kariéru v roce 1992 filmem Roberta Mandela “Školní pouta“, jako protějšek Brendana Frasera. Dál následovali role ve filmech “ Omámení a zmatení”, “Holé lebky”, “ Dobrý Will Hunting” a “Hi-Lo Country: Poslední kovboj”. Zahrál si také s Alison Lohman ve filmu “Bílý oleandr”. Za tento výkon získal cenu Young Hollywood Award.

V roce 2000 začal natáčet „armádní“ filmy. Začal filmem “Černočerná tma”, dále to byl “Tábor tygrů”, za který byl nominován na Independent Spirit Award, “ Hartova válka” a “Slzy slunce”. Roku 2003 si zahrál po boku Paula Walkera, Tyrese a Evy Mendes v “Rychle a zběsile 2“.

V roce 2005 si zahrál ve filmu Bruce Hunta “Jeskyně“ a objevil se také ve filmu “Špína“. V minulosti také hrál ve čtyřech epizodách oblíbeného amerického seriálu “ER“. V poslední době hraje hlavní roli v seriálu "K-Ville".

Martin "marcek" Pölzer

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace