Požírač mozků

Harry Hitner

Kostýmy:

Elizabeth Jett
  • oveckaoa

Co čekat od filmu s názvem Požírač Mozků ? . Že tam bude nějaká potvora a bude žrát mozky, ale není tomu tak. Většina filmu se odehrává v jakési budově kde běhá zmutovný chlap a zabíjí lidi což není zrovna špatný nápad (ani originální) ale záleží na zpracování. tady je zpracování strašné takové sežrání mozků vypadá takhle že si někoho odchytí vytáhne přísavky a buď kamera uhne na další scénu nebo ukážou jen ty přísavku jak se blíží k oběti. Samotné vraždy taky za moc nestojí jsou všechny na jedno brdo a konec je trapný (potvora se objeví v autě kde jedna ženská i když ji má celou dobu zaměřenou se nedokáže trefit a trefí kanystr s benzínem :-) následně nasednou do helikoptéry kde se to monstrum taky objeví odchytne jednu ženskou ta vezme brokovnici a odstřelí ho. Tupý konec to ještě podtrhuje to jako mělo znamenat že to ještě přežil :-) nebo co :-). Hodnocení jsem váhal mezi odpadem a 1 hvězdou. Kddyž se nad tím zamyslím tak dám 1 hvězdu jelikož je to lepší než některé ty sračky kterýma nás krmí Řitka.(16.10.2010)

Pôvodné plány tvorcov boli iste smelšie a je zrejmé, že sa pokúšali vyťažiť čo najviac z mena Wesa Cravena produkujúceho túto snímku, o čom napríklad svedčí aj zavádzajúci alternatívny názov Hills Have Eyes Part 3. Ja som však bol s Mind Ripperom spokojný, podľa môjho názoru má všetko čo má sci-fi horor mať, herecké obsadenie na čele sa Lanceom Henriksenom je fajn a snáď jediné čo ma občas zarážalo bola povrchnosť scenára - vedec pracujúci na pochybnom armádnom projekte, ktorého cieľom je vytvárať špičkových zabijakov zoberie na výlet to tajného výzkumného strediska nachádzajúceho sa v akomsi atómovom kryte svojho syna, dcéru a potenciálneho zaťa a bez problémov ich prevedie celým komplexom (?).(1.11.2010)

• zolo23

Haha. tak toto je typický film pri ktorom si na začiatku tipnete kto na konci prežije a na "počudovanie" Vám tip vyjde:) Apropó koniec.. Hlavní hrdinovia sa zachraňujú tým, že nastúpia do auta, kamera zaberie strechu dodávky kde nič nieje, o pár sekúnd sa "požierač mozgov" objaví na streche.. tam ho zostrelia..padne na zem..o ďalšiu chvíľu sa objavuje na zadných dverách..opäť ho zostrelia..hrdinovia utekajú do helikoptéry..odletia..a čo sa nestane..? "Požierač mozgov" sa objavuje na prednom skle helikoptéry..Ako to kurva dokázal? zlé,zlé,zlé.. Inak nechápem prečo je"požierač mozgov" na plagáte červený....(16.10.2010)

• dr.horrible

Pozerať Europa Report a potom toto lacné (skoro) céčko je hardcore, ale budíš. A prečo som to vlastne pozeral? Kvôli Natashi Gregson Wagner (vtedy Natashi Wagner), ktorá je tu klasicky sladká, ako zmrzlina. Ten zvyšok vážne za moc nestojí, zarazil som sa iba pri dvoch scénach: Prvá: Pohľad kamery z jednej strany do druhej, snímajúc interiér akejsi šachty, pričom kamera zastaví až pri lakačke. Scéna takmer identická s tou v závere Rec; Druhá: Sen.Geniálna záverečná pointa z Pádu do tmy, akurát podaná z pohľadu záporáka. Tak neviem, žeby sa súčasná špička svetového hororu inšpirovala nepodareným video brakom? A žeby o tom niekto pochyboval? :)(8.7.2013)

• majo25

Keď troch z piatich hlavných (kladných) postáv tvoria teenegeri, nemôže to byť dobré. Aj toto je ten prípad. Horšie je, že atmosféra, ktorá by mohla byť vďaka uzavretému priestoru atomóveho bunkru odrezaného od sveta kdesi v púšti minimálne aspoň hustá, tu totálne zlyháva. Záporák je taký neslaný a vždy by najradšej svoje obete iba olizoval. Nápad s požieraním mozgu je stupídny aj na céčko. Záver už pekne nudil. Divím sa, že do toho Henriksen šiel. Hodnotenie: 40%(16.9.2014)

• - Film byl původně zamýšlen jako druhé pokračování filmu Hory mají oči (1977), ale od záměru bylo upuštěno ještě než začalo natáčení. (jarkolar)