Reklama

Reklama

Ve stínu slunce

  • Itálie The Shadow Dancer (více)
Komedie / Drama / Romantický
Itálie / Velká Británie / Francie, 2005, 96 min

Obsahy(1)

Jeremy (Josua Jackson) pracuje v knižním nakladatelství a zároveň touží prorazit jako spisovatel. Jednoho dne ho jeho zaměstnavatel pošle do Toskánska, aby tam donutil stárnoucího a nevrlého spisovatele Weldona Parrishe (Harvey Keitel) napsat novou knihu. Jeremy je zcela okouzlen Weldonovou dcerou Isabellou (Claire Forlani). Teprve později se po mnoha nesnázích sbližuje i se samotným Weldonem. Krásné prostředí, láska a nové přátelství se pak oběma autorům stávají inspirací pro další tvorbu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

Hedka 

všechny recenze uživatele

Mám rada romantické filmy, ale nie toto! Násilná "duchaplnosť" a reči frustrovaného spisovateľa o strachu a spláchnutí v záchode...nekonečne ma tie ich dialógy nudili. Áno, strach nás zväzuje a veľmi tlmí slobodu ducha - pointa je jasná, ale šaty, ktorými to tvorcovia filmu zaodeli nie sú celkom podľa môjho vkusu. Oceňujem však krásne zábery z talianskeho vidieka a námet, sám o sebe. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Smutné a dramatické zároveň podle mě bylo, jak jsem si celých těch 96 minut představovala, že najednou přes obrazovku mého počítače vyjede z nějakého toho pole kombajn nebo třeba vyletí kůň a podupe mi hlavu, abych nebyla schopna přemýšlet nad takovou předvídatelnou cípovinou. Kladla jsem si neustále otázku a proč tedy existují takové zbytečné filmy jako je tento?? Mám ráda romantické filmy, ale přesně tento ukázkový příklad předvídatelnosti děje (u mě to bylo tak, že jsem naprosto přesně asi pět scén předem dokázala předpovědět co přesně se do detailů stane) se v mé topce nikdy neobjeví. Totiž stále hledám film ničím nedotknutelný ničím nenapadnutelný a vším originální - ano jsou takové výjimky, ale Shadow Dancer to není ani omylem. Co se týče hereckého obsazení tak Joshua Jackson není špatný herec, ale mé nadšení z jeho účasti ve filmu One Week vyprchalo jako pára nad hrncem a nyní si při přečtení jeho jména pravděpodobně pomyslím - do čeho to chlapče zase lezeš?!... ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Mě nevadilo, že je tu nasázeno jedno klišé za druhým. Ani mi nevadilo, že je hned na začátku jasné jak to celé dopadne. Vlastně jsem nenašla nic, co by mi jako obyčejnému konzumentovi vadilo. Je to pohodový film s příjemným hereckým obsazením. Harvey Keitel byl nezapomenutelný. Úplně do té prosluněné Itálie zapadl. ()

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

To bylo tak milé, i když jde o klišé téma, o tom není sporu, tak mě to tak překvapilo svou vřelostí, která se mi nevkradla do domu a nezačala mě o ničem přesvědčovat, ale spíš se tak potichoučku vplížila a mě to přišlo přirozené. Navíc se mi líbily záběry přírody a západu slunce, i když si s tím filmaři dali celkem práci, tam dostat všechny ta krásné barvy. 3 hvězdy nakonec za to, že to sice bylo milé, ale hned na to zapomenu, moc pocitů to ve mě nezanechalo.. (ale konečná píseň mě přímo štvala :D). ()

Hunt 

všechny recenze uživatele

příbehově jednoduché a předvídatelné (což není vždy výtka), má to příjemnou atmosféru, pěknou kameru, fajn obsazení - což opravdu není málo. Jenže zhruba od 1/2 ztrácí snímek tempo a nabízí nepřirozené situace,.... a ten závěr?!?!? To byla snad parodie.....no nic, škoda, za tu krásnou krajinu a atmosféru 3 hvězdy minus, tedy 50%. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Film sa natáčal predovšetkým v talianskom regióne Toskánsko, a to v okolí mesta Siena. Ďalšími miestami, kde filmári zavítali, boli aj mestečká Abbadia San Salvatore, Rocca d'Orcia, Chiusi či Val d'Orcia. Časť natáčania však prebiehala aj v ďalšom talianskom regióne - Lazio a v metropole Británie - Londýne. (MikaelSVK)
  • Spisovatel Weldon Parrish (Harvey Keitel) a jeho venkovští přátelé jezdili červeným autem české značky Škoda, konkrétně typem Škoda Felicia Pick-up. (LaSi)

Reklama

Reklama