poster

The Comeback

Dokumentární / Akční

Austrálie, 1980, 78 min

Režie:

Kit Laughlin

Scénář:

Geoff Bennett

Kamera:

Andrew Lesnie

Střih:

Geoff Bennett
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Deyw
  *****

  Po Pumping Iron přichází Arnoldův comeback,který nás zavede po 3letech zpět,kde Arnold exceloval..Soupeři sou hrozivější než před lety,ale Arnie ví,že je pořád jednička..sakra jak to ten pacholek dělal...sledujeme jeho trénink a jeho emoce jak se stim vypořádá po 3letech..zvládl to na jedničku..dokument o bodybuildingu perfektní,skoro až poviností všech co se tomu věnují..jen je škoda,že ho skoro nikdo nezná :((15.8.2010)

 • TheRaven
  ***

  Jedinná verze (pod UK video názvem "Total Rebuild"), kterou jsem sehnal měla pouze 43 minut, takže mé hodnocení možná nebude maximálně objektivní. Přesto si nemyslím, že by v té delší, je-li vůbec taková, mohly být takové záběry, které by film výrazně posunuly. Dokument, pro určitou skupinu diváků jistě zajímavý, inspirující a motivující, natočený však velmi průměrně a pokažený příšerným hudebním doprovodem, který působí jako kdyby sjel z automatického výrobního pásu na hudbu ke školním videím. Samozřejmě se nabízí srovnání s klasikou žánru, Pumping Ironem, oproti kterému Comeback vyznívá spíše jako pouhopouhý suchý záznam o Arnieho cestě za sedmým titulem. Nuda. Slabé tři a to mě pořád užírá pocit, že nadhodnocuji.(1.4.2010)

 • Shakers
  **

  Rovnako ako kolega - The Raven - tak aj ja som našiel a videl len tú 43 minútovú verziu, pretože žiadna iná asi ani nie je dostupná.Pokiaľ si to chcete zaobstarať, pretože máte radi tento šport a Arnieho (tak ako ja), tak vám odporúčam si po stý krát pozrieť Puping Iron, ktorý je oveľa lepší a kde sa aspoň niečo dozviete, pretože toto je len slabý odvar niekoľkých záberov bez nejakého hlbšieho zážitku.Takže odporúčam - vykašlite sa na to.Aj tak to moc toho neobsahuje.Ja viem že ten obsah je lákavý. 50% - 2*(26.7.2011)

 • Stegr
  ****

  70% - Na Pumping Iron to ani zdaleka nemá, přesto je tam Arnold a je to z prostředí kulturistiky, takže hodnotím kladně...(13.5.2007)

 • Platom
  ***

  Dokument - s tímto označením bych možná trochu váhal, mapující velký návrat Arnolda Schwarzeneggera k jednomu z nejvíce kontroverzních ročníků soutěže Mr. Olympia 1980. Arnold začal s přípravou na tuto soutěž velice pozdě a v utajení. Díky svým konexím v oboru se přihlásil do soutěže přesně před jejím konáním a soutěž i přes velice negativní ohlasy od publika vyhrál. Snímek je spíše přehlídkou záběrů z posilovny, z pódia, atd... Sice ukazuje ryzí kulturistickou scénu bez jakéhokoli obalu, ale pro tyto účely je určitě zábavnější Pumping Iron, který je sice přikrášlený, ale mnohem více zábavnější.(7.12.2014)

 • Uberlord
  ***

  Krátké podívání se na Mr. Olympia 1980, na kterou se Arnold připravoval až úplně na poslední chvíli a celkem nečekaně vyhrál. Pro milovníky Schwarzeneggera určitě dobře strávených 43min. Náplň sice neskýtá žádná velká moudra, či informace, který by vás nějak zvlášť obohatily. Ale alespoň máte možnost nahlédnout do posledních chvil Arnolda, coby závodníka. Přípravy v zákulisí, vystoupení... Jak říkám, je se na co koukat. Ale žádné filmové umění to není.(10.6.2014)

 • Psycho.R
  ***

  O trošku horší, než Pumping iron, ale pořád je super dívat se jak Arnie trénuje, leč toto vítězství tohoto ročníku bylo tehdy, vlastně je dodnes, dost kontroverzní. Hlavně, že tam bylo dost legend zlatého věku kulturistiky.(8.6.2018)

 • max cady
  ****

  Doporucuji vsem,kteri si mysli ze Arnie je neporazitelny.Ano vyhraje,ale z protekce.Proto mozna tento dokument neni tak znamy.Podle me mel Arnie skoncit na 6.miste(24.2.2015)