Reklama

Reklama

Vynálezce

  • Francie Léo, la fabuleuse histoire de Léonard de Vinci (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Vynálezce je rodinná pohádka od tvůrců Ratatouille. Ponořte se do světa geniálního vynálezce a umělce Leonarda da Vinci (Jiří Korn). Ten přichází na královský dvůr experimentovat s lidským tělem, stavět létající stroje, obrněná vozidla a další fantastické vynálezy. Našeho superhrdinu čeká nejen napínavé dobrodružství, ale také osudové setkání s odvážnou princeznou Margaritou, se kterou hledá odpověď na tu nejdůležitější otázku. "Jaký je smysl života"? (Donart Film)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (11)

stration 

všechny recenze uživatele

Úžasná grafika, hromada Da Vinciho vynálezů a celé to funguje jako lehce filozofický film o tajemství lidské duše. Naopak příliš mnoho zbytečné politiky, kupa cizích výrazů a vcelku chabý děj, opomíjející mistrovu malířskou genialitu (až na samotný závěr). Úplně nevím, pro koho je film natočen. Pro děti je příliš filozofický, politicky zbytečně zamotaný a některými dialogy ne úplně srozumitelný. Mně jako dospělému vadily některé infantilní gagy a málo Da Vinciho pitvání, zkoušení vynálezů, malování a objevování. Čekal jsem nějaký úžasný svět jako od Pixaru, kde bude všechno "Leonardovské", fascinující, dráždivé a úchvatné jak pro oko tak pro mysl. Vynálezce je rozhodně dobrý film, perfektně vytvořený a každý si v něm to své najde. Jen mu trochu chybí ta duše, o které Da Vinci celý film přemýšlí. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Leonardo da Vinci byl fascinující osobnost. Ale natočit o něm animovaný rodinný film? To jsem si neuměl představit. Kupodivu se přes všechna zjednodušení drží historických faktů. Dokonce i da Vinciho vynálezy v jádru odpovídají. Jeho malířství je prakticky opominuto, jakkoli v ději figurují dva jeho obrazy. Začátek je sice až v roce 1516, ale to filmu spíš prospívá. Animace je výborná, byť používá několik technik. Ale pro koho film je? Dětem bude chybět všechno, na co jsou zvyklí (akce, dobrodružství, romantika, humorná zvířátka, příběh) a dospělí se budou věnovat snaze udržet potomstvo na svých místech. Jinak možná docení, že vedlejší humorné postavy jsou italský papež, francouzský, španělský a anglický král. Nakonec byl ten nápad přece jen moc bizarní, než aby to mohlo fungovat... ()

Reklama

walik 

všechny recenze uživatele

"Jsou 3 typy lidí: Ti co vidí, ti co vidí co se jim řekne že mají vidět, a ti co nevidí". Pro malé děti je tento film asi příliš komplexní (holčička v řadě za mnou usnula), ale těm odrostlejším se to může líbit (jejímu staršímu bráškovi se to líbilo). Mě se to líbilo více než jsem čekal. Asi že jsem přemýšlivý typ a díky filmu jsem začal vidět několik věcí, kterých jsem si dříve moc nevšímal. Osobně doporučuji. A po filmu se třeba můžete zamyslet, co "vidíte" a nebo jestli "vaše vodítko není náhodou kratší, než jste si mysleli." ;-) (hodnotil bych jako 70%) ()

Milda003 

všechny recenze uživatele

Je to takový pohled do života Leonarda Da Vinciho vtipným způsobem a řekněme až příliš dětskou animaci... - proto člověk snadno nabije dojmu, že to může být pro děti.. Veme svou ratolest do kina a pak se jen rozhlíží po kině, jak všechny děti unuděný k smrti skoro tahají rodiče za rukáv z kina. Zápletka nebyla složitá -šlo v podstatě o nepochopení Da Vinciho zvědavosti, ale pro děti nudná ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Tak dlouho Jim Capobianco pracoval u Walt Disney Animation a Pixaru, až se nakonec naučil jejich největší trumfy. Držitel Oscara za scénář k filmu Ratatouille se pozná, protože ani tady nechybí krom poutavé stop-motion animace především příběh s výrazným přesahem. Výsledek poté možná dohromady není nejsilnější a film svým ambicím nikdy nedokáže vyloženě dostát, snaha se přesto cení. Především i proto, že Vynálezce své kouzlo a zároveň hloubku má, naplno poté dokáže dostát titulu animovaného filmu pro celou rodinu.... ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama