poster

Indie, do toho! (festivalový název)

 • Indie

  Chak De! India

Drama / Romantický / Sportovní / Rodinný

Indie, 2007, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  ****

  Stylově velmi západní indický snímek je nejsilnější ve své vztahové rovině. Postavy samy o sobě příliš zajímavé nejsou, jedná se spíše o tradiční prototypy, z nichž každý má jeden silný vzorec chování. Jejich smíšením ovšem vznikl velmi zajímavý mix, ve kterém to jiskří na všechny strany. Chvályhodný je i fakt, že přestože se do snímku dostalo i moralizování a notná dávka patosu (díky kterému budete hrdí, na to že jste Indi), působí to přirozeně a nenuceně. Nadšení brzdí jen zaváhání v akčních scénách, které byly na můj vkus trochu méně zdařilé. Ať se jedná o samotné zápasy, které jsou nenapínavé a velmi předvídatelné (bohužel nejen ve výsledku, ale i v průběhu), případně scény typu pranice u McDonalda, jež jsou povětšinou přetažené a nepříliš přehledné.(3.7.2012)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Já mám prostě na indické filmy slabost. Nejenže mají skvělé barvy, dobrý zvuk, ale hlavně rytmickou hudbu. A i když nemusím filmy ze sportovního prostředí, tento snímek mne ani na chvíli nenudil. Naopak, náramně jsem se bavil. A taky jsem si z filmu vzal velké ponaučení : "Slibuji, že už si nebudu v práci hrabat na vlastním písečku, ale budu se snažit o týmovou práci!" Tak přísahám!......(1.2.2009)

 • Tuax
  *****

  Pozemní hokej mi nic moc neříká, jen párkrát jsem o něj někde v novinách zavadil. K tomu ještě tým Indie a ještě žen. No páni. Drželo mě to a bavilo mě to naprosto neskutečným způsobem, tohle Indvé prostě umí. Největší plus na tomto filmu bylo pro mě to, že Shahrukh Khan neměl nejdůležitější psotavu, přeci jen nejvíce na očích byly členky dívčího týmu a že bylo na co koukat. Každá z nich bezvadná, sice ne každá kočka, ale o to nešlo. Ten nesourodý mix a ukázka, to se mi líbilo hodně. Už ta jejich úvodní představovačka mě dosti bavila, antož pak jejich týmové trable. Pravdou je, že dokud se to odehrávalo v Indii bylo to super, jakmile začalo mistrovství světa, tak se to trochu vytratilo, ztratilo to na síle. Zápasy neměly ten správný tah, ale pořád to šlo. Tak jak tak, uběhlo to velmi rychle a další film, který mě okouzlil svou atmosférou, pojetím, postavami a Indií. Navíc k tomu jedno z důležitých témat a to byly předsudky, které osobně nemám velm rád a okolí poříd upozorňuji na kdejaké předsudky, které mívá. To znevažování žen a vše okolo mělo pro mě obrovský náboj. Asi bych to nedokázal brát tak v klidu jako ony. 9/10(6.1.2014)

 • kitano
  *****

  Po Iqbalovi dalsi skvely sportovy film. Sice ma az tak nechytil za srdce ako prave spominany Iqbal (ktory bol mimo sportovej zapletky hlavne silnou dramou a Chak De! India je sustredeny hlavne na vyvoj a postup muzstva a trenera), no s udelenim najvyssieho hodnotenia nevaham. Shahrukh Khan je spickovy a velmi charizmaticky herec, a ani na ostatnych sa neda povedat krive slovo. Reziser nezavahal ani na jeden okamih a priniesol naozaj velmi zabavny film. (9/10)(19.5.2008)

 • Niktorius
  ****

  Formou opravdu stojí Chak De! India mimo bollywoodský rybníček. Vizuál je zahalený do (mimochodem moc pěkného) šedo-zeleného filtru, používá se ruční kamera a rychlý střih, dialogy jsou nasnímané vyloženě "západním" způsobem...Co z hindského přistupu zůstalo, to je stopáž (na Indii ale přesto umírněná) a určitý patos (na Indii přesto umírněný). S bojovnými proslovy Shahrukha a zpomalenými záběry na majestátně vlající oranžovo-bílo-zelenou vlajku ale snad nikdo mít problém nebude. Shimit Amin využil sportovní tématiku, aby přinutil domácí obyvatelstvo k zamyšlení a ve filmu tak zřetelně naráží na nezdravou rivalitu s Pákistánem, postavení žen ve společnosti, předsudky k obyvatelům odlehlejších či chudších indických států a jiné škraloupy v životech Indů. Filmařsky to přitom ukočíroval natolik zdatně a nenásilně (trapné moralizování se nekoná, zkuste to jindy), že mu musím nadšeně tleskat. A přiznám se, že při sledování tohoto filmu mě mrzelo, že nejsem Ind. To bych se totiž cítil strašně hrdě. Chak de, India, chak de!(8.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace