Guardami

Drama / Pornografický / Životopisný / Erotický

Itálie, 1999, 90 min

• mira007

Hrozně rád bych věřil, že to bylo umění a psychologie nemocné ženy, ale výsledek je, že spí šlo o jednoduchou linku k zamyšlení zabalenou do nahatýho až pornografického obalu ( asi poprvé v mainstreamovém filmu zobrazený sendvič ? ) Zajímavý počin ve smyslu neobvyklý, ale podtrženo sečteno žádný zázrak a bez těch sexuálních scén odpadová záležitost - hvězdy dávám za odvahu.(23.9.2014)

• ad-k

Nepředstírané sexuální scény; dost možná to jediné, co vytane na mysli po skončení závěrečných titulků. S Guardami totiž není cosi v pořádku hned od prvopočátku. Špatná provázanost scén, neustálá (lehce umělá) snaha o dynamičnost, efektní záběry, nepřesvědčivé herectví valné většiny zúčastněných a scénář, nad kterým zaručeně nejusilovněji přemýšlel striktně pravopisný korektor (a navíc ex post). Příběh pornoherečky ztrápené tu a tam nelehkou životní situací, poměry v pornoprůmyslu a především vážnou nemocí (inspirováno skutečným příběhem Italky Moany Pozzi) by mohl fungovat za jistých okolností alespoň v rovině emoční; ploché charaktery a jejich plytké fráze však bezpečně pohřbívají i tuto naději. Tvůrci nás vrhají scénu za scénou do silných kontrastů, vyprázdněný svět pornoprůmyslu nahrazuje "vyprázdněný" svět válkou poznamenané Jugoslávie, životní lehkost a spontánnost ustupuje vážným nemocem a nemocničním lůžkům, bezcitné / egoistické charaktery přenechávají scénu jedincům, u nichž převládá něha, cit, přinejmenším však pochopení (kontrasty typu "smrt nahrazena životem novým" raději vynechávám), což všechno dohromady, zdá se, jeví se jako učebnicový postup vnoření se divákovi do jedné ze dvou srdečních komor či předsíní. Jak naivní občas tvůrci jsou... │30%(22.5.2011)

Necítil jsem v tom televiznost, spíš jako kdyby některé scény točil režisér mající zkušenosti jen s videoklipy. Návaznost a srozumitelnost některých obrazů je chabá, jen zhmotnění myšlenek a vzpomínek hlavní hrdinky jako malta pojící občas rozkouskovaný scénář nestačí. Otevřenost některých záběrů je šokující (nikoliv pro porno, ale pro film distribuovaný v kinech ano), chybí jen sperma. Hlavní hrdinku ale mohl pan režisér vybrat hezčí a mladší. Gianluca Gobbi je takový tlustý dvojník Tomáše Kluse.(5.12.2013)

• javak810i

Erotické drama inspirované životem italské pornoherečky Moany Pozzi. Příběhovou hloubku nečekejte, tady jde především o erotiku. Co se ní týče, dočkáme se pár explicitních scén (z nichž nejdtvrdší je asi BJ). 2*(4.6.2013)