Uprostřed ničeho

Těhotná žena na útěku ze zničené totalitní země uvízne v přepravním kontejneru a na rozbouřeném moři bojuje o holý život. (Netflix)

wowylgu313

Jakýkoliv nový "Survivor" na obzoru je pro mě "radost". Tady ten kousek si odnesl zasloužených 55-60%. Napětí a drama tady udělalo své. Měli jsme tu pohřbeného pod zemí, měli jsme tu uvězněné na vysoké věži, měli jsme tu zaklíněného pod kamenem atd atd ... tady se (těhotná) paní dostane okolnostmi do uzavřeného kontejneru na pustém oceánu. Své tempo si to drží, nápady to chrlí a efekty a dramatické situace taktéž. Našlo by se hodně "ale" ... každopádně to největší co jsem celý film nedokázal vstřebat bylo to že si to hrc prc železný kontejner měsíc plave po vodě jakoby nic. Přes to jsem se nedokázal přenést a tento fakt považuji za hloupost. ()

Facerr

Další pecka kategorie survival. V hlavní roli těhotná Rambice, nebo McGyverice, která si docela ví rady, i když v je v situaci, kterou by nevmyslel ani markýz de Sade. Když pomineme trochu pochybný fyzikální zákony kontejneru, do kterého by se dostala voda jedna dvě přes škvíry kolem vrat, super jízda. ()

jokino

Film podľa mňa nie je zlý, ako "survival" má miestami aj dobré momenty / nápady (nebudem vypisovať negatíva a nelogické, či úplne zbytočné jednanie hl. postavy), ale realita by bola zrejme úplne iná.. ()

Sebule

Celkem průměrný survival film s mnoho klišé. Na druhou stranu to mělo několik dobrých scén a situací. Líbil se mi úvod, ten byl povedený, herecky taky slušné. Ale občas docela nelogické a trochu nudné. Hodnocení: 5,5/10 ()

MT_Y

Point nebyl špatný. Chybělo mi vysvětlení co se tam děje (možná jsem se přehlédl) ale prostě jsem nepochopil proč se zabíjely ženy a děti (dokázal bych to pochopit, ale nevěděl jsem proč se tak děje no). Hlavní "hrdinka" mi nebyla ani za mák sympatická, jakože vůbec. Ale nápady jak se postarat o sebe a dítě měla dobré to se jí musí nechat a že to vůbec ustála též. Každopádně že bych to nazýval "Trhakem" to fakt ne, k žehlení, vaření či tak dobrý, ale za mě to až tak dobrý snímek není. Nemohu tedy jinak než 3,5/10 ()

pafka

Typicka Netflix zabava. Zadny velky filmovy zazitek, ale takova zabava k lahvi piva na hodku a pul. Jo, to splnuje, ovsem nic vic. ()

Ondrew

Po dlhsom case ma Netflix milo prekvapil. Spanieli sa zase raz cinili, a tak tu mame paradne dobrodruzny survival, ktory v cloveku dokaze vyvolat vlny emocii. Sympaticka hlavna hrdinka nam predvadza finty, na ake by neprisiel svojho casu ani Rambo s MacGyverom. A hoci viacere jej napady su mierne na hrane, ocenujem, ze v podstate vsetko, o co sa cely cas snazi, ma svoju logiku. A tak som rad, ze hoci som od filmu spociatku vela neocakaval, dostal som napokon viac nez slusnu porciu zabavy. 75%. ()

NikaIn

Za mňa to bol veľmi pútavý počin, celý čas som mala taký ten pocit úzkosti pri srdci.Filmy vždy hodnotím podľa intenzity emócie ktorá z neho srší.To je pre mňa dôležité,nie kamera,nie logika,nie kvalita,ale sila príbehu a emócie ktorou má ohúri.Nech už je tá emócia aká koľvek smútok,strach, radosť, láska, úzkosť, nepríjemný pocit,na tom nezáleží,záleží na tom aby ma tá emócia pohltila.A tu sa to stalo, cítila som silnú úzkosť a obavy počas celého filmu a keď vezmeme v potaz, že väčšinu filmu odohrá jedna herečka,geniálne.Nebolo to ani zdĺhavé,ani nudné, práve naopak ()

TesterX

Solidni zanrovka, ktera tezi z omezeneho prostoru temer maximum. Prvni ctvrtina je rozhodne zajimavejsi a skoro by mohla rozehrat zajimavou serii, nicmene z te se mnoho nedozvime a presouvame se na more, kde uz je to jen boj jednotlivce s okolnimi vlivy, byt ne boj nezajimavy, ale relativne ocekavany. ()

MrFarmer odpad!

Čekal jsem Trosečníka na španělský způsob, ale není to nic víc než hodina a půl dlouhá reklama na woke silnou ženu (nový hollywoodský standard), která prochází bravurně strastmi kontejneru na moři od takových banalit jako je porod, rybolov, jezení vlastní placenty, chirurgické zašívání hluboké řezné rány atd...ztráta času. ()

Maraboy

Celkem originální survival film, ovšem ten kdo psal scénář si řekl, že hlavní hrdinka musí prožít každých 10-15 min trauma, tak že ji neuvěřitelně nakládá, což je časem opruz, protože tak nějak tušíte, že prežije všechno. A je jasný, že plout na otevřeném moři v děravém uzavřeném kontejneru, nebude žádná procházka růžovým sadem, ale všeho moc škodí. Se divím, že hlavní hrdinka nebyla ještě upoutaná na invalidní vozík, jestli by to i tak nebylo pořád málo dramatické. No už už jsem chtěl ocenit konec filmu, vystriženou jak z Titanicu, ale bohužel, i tady musel být happy end. 40% ()

bonovox

Survival o žene bojujúcej o život v kontajneri na mori. Má to spád, kvalitnú hlavnú predstaviteľku ale celkovo to nie je ničím výnimočné. 60% ()

taibrek

Trochu ako Pí a jeho život, ale dalo sa to pozerať. Hlavná hrdinka musela veľa prekonať a vo veľa veciach aj samú seba. Bol som prekvapený čo ju napadlo spraviť zo somarín v kontajneri.... Film ukazuje ako dokáže človek prekonať svoje limityz keď sa jedná o prežitie. ()

jungledmnc

Asi su holt nestandardní, protože mě tohle přišlo sakra luxusní... Trošku jako "All is lost", ale prostě jiný. Četl jsem tu námitky na zápletku, no mě bohužel až tak nerealistická taky nepřijde... No prostě za mě překvapení roku... ()

Draconian

Přemýšlel jsem, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky. Uprostřed ničeho je totiž film, který se dá chválit stejně jako kritizovat. Příběh těhotné ženy, která uvízne v kontejneru uprostřed moře, když je na útěku z totalitní země působí jako taková pohádka, kdy hlavní hrdinka vše zvládne takřka zázračně. Místy je jak těhotný Macgywer a neúnavná mašina v jednom. Jenže je to sympatická pohádka a především je to...dobrý survival film. Hrdinka bojuje o životy. Nejen svůj, ale i nenarozeného dítěte (spoiler....no není to tak šokující, že v takovém filmu fakt v kontejneru porodí). Musí řešit aby jí nenateklo do kontejneru, aby měla co jíst, jak zajistit pitnou vodu a přežít. Vlastně mit u jen chybí to podstatné...sakra, jak to dělala s kakáním. Ne, ono jako v reálu to vcelku k zamyšlení ale...opakuji, je to pohádka a film je značně "optimistický" v tom, co hrdinka vše přežije. Celkově je to fajn survival filmek, který je napínavý a když si odmyslíte tu šílenou nereálnost, je to prostě povedené. 70% ()

Easykill

Tak tohle byl docela fajn surprise. Vůbec jsem nečekal , že by tenhle kontejner mohl být tak dobrý. Když pominu podivný start (tím myslím ty rádoby Vojáčky co vypadali jak z nějakýho postapo sci-fi. To jsem si říkal, že už asi nezbyly prašule alespoň na nějaký random uniformy) a přesuneme se rovnou na loď, tak odtud to je opravdu parádní jízda, které nechybí vůbec nic! Po dlouhé době přišel nějaký povedený survival, který je alespoň trochu uvěřitelný a je relativně dobře natočený. Velké plusy u mě mají "šokující" scény a to především porod (ten vypadal velice dobře), ale v závětří za ním je hned pojídání placenty, "problémy" s nohou atd. A taky mě bavilo sledovat jak byla hlavní aktérka vynalézavá a na 100% využila vše co kontejner nabídl. Samozřejmě všechno má své mouchy a najde se i pár nesmyslů(jako např. samotný kontejner, který by určitě tak dlouho neplaval) nebo blbostí, kterých se náš kontejnerový trosečník dopustí. Ale není to žádná tragédie, dá se to v klidu přejít, mohlo být i hůř. Za mě je to jeden z těch lepších kousků. ()

swenyx

Řekl bych že po nějakej té době zase kvalitní Netflix film. Survival ženský s dítětem v přepravním kontejneru na moři. Ze začátku jsem si říkal že to asi nebyl moc dobrej pick hlavní postavy, ale nakonec me přesvědčila a na tuhle roli se hodila. Líbily se mi kreativní vynálezy které vymyslela a dokázala dát dohromady z obsahu krabic v kontejneru. Mám rád tenhle žánr takže i když ve výsledku příběh okolo útěku a jejím přítelovi je nezajímavej tak i tak se mi to líbilo, stačila mi ta survival část. Bylo tu pár momentů kdy jsem si říkal kurva co to dělá, např. když si úplně debilně rozřízla stehno, ale tak nebylo toho zas tak moc, takže asi dobrý. ()