Uprostřed ničeho

Těhotná žena na útěku ze zničené totalitní země uvízne v přepravním kontejneru a na rozbouřeném moři bojuje o holý život. (Netflix)

oveckaoa

Eu vyhlásí, že je na světě moc lidí a ať se s tím něco dělá tak Španělsko odchytává a zabíjí ženské a děcka ty před tím utíkají za hranice. Film sleduje hlavní těhotnou hrdinku co s manželem utíká dají jich do kontejneru (každý má vlastní)  a ten kontejner s ní  vypadne z lodi (opravdu by někdo riskoval dávat do kontejneru těhotné ženské v rizikovém stupni těhotenství ? Tak hlavně, že vadil pes.) . Pobavil mě komentář , že je to realistický survival jo opravdu je to tak skutečné jak létající žralok v sharknadu nejen, že se ten kontejner nepotopí zatímco ostatní co jsou stejné ano (jaké štěstí, že se dostala zrovna do toho co se nepotopil), ale on se nepotopí ani pokud je z více jak půlky plný .  Do toho jsou tam takové píčoviny jako ženská co rodí bez kapky krve  a lovení ryb na dětské hovna ( můžu akceptovat , že by jich to lákalo , ale pochybuji, že by to žraly). Od scény porodu už to nemá co nabídnout a stojí to na místě a konec je už k zasmání kontejner se potopí ona hledá dítě objeví se tam náhodně  velryba a pomůže jí. P.s. Někdo tu píše, že stačilo pořád vylévat tu vodu a bylo by po problému a má pravdu , ale režisér na to šel složitou cestou. P.s. 2 podle čeho počítala ty dny, když ze začátku neudělala do toho kontejneru díru a nevěděla jestli je noc nebo den to si jako řekla přičtu si 5 dní třeba? P.s. 3 Abych jen nekritizoval  pobavila scéna kdy chlápek vystřílí skoro celý kontejner a pes přežije a ten chlápek ho nechá žít P.s. 4 Co Niko přežil? Nevíme srát na něho řekl si režisér   60 procent ()

elanius

(85/2023) / Tešil som sa, strašne mám rád tieto mini survivaly. Ale bohužiaľ. Mám s týmto filmom viacero problémov. Ja by som možno aj nejako zvládol, že je všetko neskutočne pritiahnuté za vlasy, čo vlastne iné od podobného námetu čakať. Ale tá umelina čo z toho na sto kilometrov ide je moc. Vizuál, hercy, kecy, všetko je neznesiteľne lacné a pokazilo mi to v zásade film. Španieli vedia lepšie, možno bol Netflix v tomto prípade trochu skúpy na budget. (2/10) ()

coscarelli

Sterilný , avšak nie tak docela neoriginálny. Len vežu vymenili za bedňu, a všetko ostatné, .. Skoro Fall, ale koniec ma ubil po kútikoch. Španielski toreadori majú naviac, hlavne bývavajú nekompromisní vo všetkých ohľadoch ( aspoň ja som si tak zvykol) , tuná ich myslím morská soľ zmäkčila. Ale neberiem. Nezazíval som.. len tak nejak neviem.. Čakám na Španielský, tentokrát naozaj Fall. ()

Silwer

Az na tu velrybu ktera ji pomuze najit dite a finalni scenu kde je x minut pod vodou to byl dobrej survival s fajn napady… ()

Adramelech

Začátek filmu jsem si musel pustit dvakrát po sobě, protože jsem měl pocit, že snad mám halucinace. EU kvůli nedostatku životních zdrojů rozjela program nazvaný „Není dost pro všechny“, který spočívá v genocidě určitých vrstev obyvatel: nejprve důchodců a pak těhotných žen a dětí. Tak tomu říkám konspirační teorie! Ohrožené skupiny osob ve snaze o přežití prchají ze Španělska, což tvoří výnosný džob pro pašeráky lidí. Z rozhovoru uprchlíků přepravovaných v kamionu se dozvídáme, že mají namířeno do Irska. „Vlády padají jedna za druhou, ale Irové jsou nepřemožitelní.“ Na to, jak budou některé vlády padat jedna za druhou, se moc těším, ale doufám, že se to stane za jiných okolností. Nesdílím pesimismus tvůrců tohoto filmu. Věřím, že ruská surovinová základna, čínské technologie a indický trh představují takový ekonomický potenciál, že by tyto tři státy dokázaly fungovat bez závislosti na zbytku světa. Kdyby vzaly pod svá křídla bývalý východní blok, měli bychom vystaráno. Bývalou západní Evropu by mohly přenechat muslimům. – Scénář je napsaný tak, aby atakoval emoce diváků, což se docela daří. Navrhuji vnímat toto filmové dílo jako běžný katastrofický film a nehledat v něm žádná politická podobenství, neboť tak si to člověk líp užije. ()

MajkHany

Škoda pouze toho úvodu, je to taková jakási utopická poloblbost ta úvodní půlhodina, vůbec bych to tam necpal, začal bych rovnou v kontejneru a jak se tam ocitla bych hodil jenom do pár občasných vzpomínek na něco normálnějšího, třeba migranti z Afriky spadli z lodi, která převážela bagety, utopili se a ona jediná přežila, jenže pohled na potápějící se bagety by v mnoha lidech vyvolal hluboké utrpení, takže se to dá pochopit.. Protože ta survival část je vynikající, nejdřív sem byl trochu skeptický, když sem ji uviděl jak si povzdechla nad tím, že je v kontejneru pouze s bednou plnou sluchátek a boxíků na svačiny, hned sem začal propočítávat že standardní délka sluchátkového kabelu je 1,2 metru, sluchátek bude v bedně zhruba 5000, z toho bych upletl alespoň 500 metrů lana, boxů na svačinu tam tak 500, z toho všeho bych uklohnil vynikající vor.. no.. nechtějte se semnou dívat na takové filmy :D Ale postupně i ona zapla mozkové buňky a nakonec mi to připomínalo klasickou videoherní adventurku Tunguzka, kde máš hrdinku, koště, mýdlo, láhev vody a když to všechno slepíš tak zachráníš svět a otevřeš tím dveře... Za mě nakonec super filmek, survival část je hodně dobře dívatelná. Jenom přežijte ten zbytečně odfláknutý úvod. ()

filipvrbik

Co mi brání dát pět hvězd? Nic, mám sice výhrady, ale bylo to mnohem lepší, než jsem čekal.. Je tu vidět inspirace mnohými survivaly a hlavně mi to připomnělo Pí a jeho život a Všechno je ztraceno, samozřejmě to není tak poetické a pohádkové, ale o to víc reálné a dojemné. několik detailů a konec mohlo být vyřešeno jinak, ale třeba scéna se zraněním Mii (podobná mockrát viděná), byla docela drsná, stejně jako porod uprostřed bouře. Uprostřed ničeho se sice ničím moc neliší od dalších žánrových filmů, ani nikterak nevyniká... Ale působí autenticky, dokonce víc, než mnohé filmy natočené podle skutečných příběhů. Celkově to byl takový dvouhodinový "porod", ale to jim to věřil a cítil s nimi, a to se počítá...90% ()

Warhorr

Až nečekaně povedená záležitost. S tímhle jsem tedy vůbec nepočítal. Vynikající survival z vnitřka kontejneru na moři ? No kurva proč ne. Vůči stopáži jsem byl ze startu hodně skeptický ale rejža ten prostor dokázal více než slušně vyplnit a pořád se tu něco děje. Já tyhle neobvyklosti odehrávající se na jenom místě mám prostě rád a když k tomu přidáte i trochu hnusu, z kterého se Vám bude zvedat kufr, pak je to přesně dle mého gusta. Myslím to vážně, během filmu doporučuji nejíst, jelikož asi dvakrát budete hledat lavor na zvracení. Tady je asi jen škoda, že se více nevysvětlil a nevyužil nastolený režim. Už teď si říkám, že to byl kurevsky zajímavý nápad a klidně by se z toho dal vytěžit zvlášť třeba nějaký prequel, sequel. Taky tam mohl být lépe vylíčen osud jejího manžela. Slušná záležitost Piňďo. ()

dannyyy

Krutopřísný survival s výbornou Annou Castillo! Tady není, co popisovat, hned běžte s Annou přežívat na širém moři :) Při scéně porodu jsem si šel raději uvařit čaj, který jsem vlastně ani nechtěl. Pak přišla scéna s placentou, noo, to jsem si hned šel vypít ten čaj a dával si pozor, abych nehodil šavli. A ta nehoda s nohou? Au, ne děkuji, na shledanou. Síť ze sluchátek byla dobrá idea, ale měla štěstí, že se nepřevážely TWS sluchátka. To by byla v prd*** :)) 70% ()

warrenur

Ked uz ste osamotena v kontajneri v sirej vode, nezabudnite si pribalit do batohu a prepravnych krabic to najnutnejsie, co sa vam moze hodit. Rambo si v prvom filme sice zasival ruku, ale matka si dokaze bez mihnutia oka zasit cele stehno drotmi z plosnych spojov, ved coze je to oproti porodu do vody. :) Film sa utrpne tiahne a vsimnete si dost somariniek, ak akurat nie ste tehotna...tam to bude zrejme neskutocne stotoznenie. :) Cajicek, prvy film pana rezisera bol rozhodne zabavnejsi. ()

tyna97

Pokud jsem hodinu a 3/4 chtěla probrečet, bát se o své dítě, hladovět a nakonec si vážit života v pohodlí, tak se mi to povedlo. ()

Rockerman

Kdo ví, jestli na naší přelidněné planetě nenastane podobná situace? Zatím je to jen výmysl, sci-fi, stejně jako celý boj Mii o holý život. Škoda, že ve střední pasáži je to celkem nuda. Možná kdyby to bylo o chlup kratší, dal bych této děsivě depresivní podívané o hvězdu víc. ()

yvona odpad!

Vzdávám to ve chvíli, kdy má topící se žena v ruce funkční mobil včetně signálu na širém moři a napadne ji pouze hystericky řvát "Nicoooo" mezitím, co si opravila kontejner čtyšmi kusy lepenky. Po té následují další kiksy a absurdity. Na to fakt nemám. SPOILER: Na koci si telefonuje tatínek s miminkem, ale zavolat ženě pro pomoc ho nenapadá. To je fakt moc. ()

Olík

Těhotná žena sama v přepravním kontejneru uprostřed moře……když už nic jiného, tak je třeba ocenit netuctovost. Samozřejmě je to přitažené za vlasy až na půdu a logika se stejně jako hlavní představitelka ocitá uprostřed ničeho, ale jestli mám zasednout před Netflix a vybrat si mezi třeba stokrát omletou romantikou a nebo právě španělskou Rambicí, tak myslím není o čem. ()

Daiker

Survival film, který asi osloví více ženy. Hlavní hrdinka utíká před nějakým režimem ze Španělska (něco ve stylu Příběh služebnice) a snaží se dostat do Irska. Film má nepříjemné scény, masakr v kontejneru byl toho důkazem. Co se týče přežití v kontejneru na širém moři, tak to bylo opravdu co sledovat. Pojídání vlastní placenty po porodu asi moc lidí nechce vidět.... Využití zboží z dřevěných krabic bylo pro mě překvapivé, třeba vyrobit šitíčko a síť na ryby ze sluchátek by mě vůbec nenapadlo. Celkově jsem se bavil až do konce, který je nesmyslný a hlavní hrdinka by nepřežila ve vodě u Irských břehů ani 5 minut... Jinak Netflix vytáhl dost kontroverzní téma, co se týče uprchlíků. Ikdyž v jiné podobě a tady tento příběh nemá nic společného s aktuální situací v EU... ()