Ultimo guerriero, L'

Akční / Sci-Fi

Itálie, 1984, 95 min

Roberto Leoni

• erl

Italský post-nukleární trash je moje krevní skupina. Spousta srandy , brutality, skvělých výkonů , akce , masek..ale tady nic takového není. 95 minut nízkorozpočtové nudy kde jsem opravdu nenašel nic co by se dalo vyzdvihnout. Příště vsadím na osvědčenější kousky.(1.11.2010)

• vitekpe

Legracni postapo se slabou vypravou a televiznim vizualem, doprovozene amaterismem. Bez pretaceni vydrzet nelze, ale jako odpad bych to zas nevidel...urcitou malou naivni roztomilost to ma. :)(25.10.2015)

• beso74

Už začiatok filmu, kde si divák môže pozrieť archívne zábery na ktorých vybuchuje atómová bomba i sopka takmer zároveň a následne sa obraz pozastaví a patetický hlas v ňom oznamuje, ako dopadol ten náš hriešny svet, naznačuje, z akej ligy je tento film. Je síce z Talianska, ale žiadna Séria A a dokonca ani B či C to nebude, skôr to vyzerá na nejakú taliansku horskú ligu. Mikro rozpočet filmu prinútil tvorcov, aby sa vynechali (okrem jednej) scény, kde by by mohlo byť viac ako 7 ľudí pokope a kde by mohli byť aj nejaké kulisy (hoci sa dej odohráva na dosť veľkom priestore, je to zväčša holá pláň, rozpadnutá budova alebo iná rozpadnutá budova). Súboje sú na veľmi nízkej úrovni, zahrmí zopár výstrelov, zarinčí jeden meč a niekoľko palíc sa pokúsi rozmlátiť niekomu tu jeho palicu. postkatastrofické oblečenie by rado kopírovala módu ala Mad Max, avšak kožené oblečenie sa ušlo len niekoľkým hercom, zvyšok má typické osemdesiatkové handry. Jediným osviežujúcim momentom je tu účasť charizmatického Woodyho Strodeho, ako staršieho mentora a vcelku jedovato satirický sociálny podtón filmu.(15.1.2015)