Reklama

Reklama

Všichni moji cizinci

  • USA All of Us Strangers (více)
Trailer 7

Obsahy(1)

Jedné noci v téměř prázdném londýnském paneláku se Adam (Andrew Scott) náhodně setká se svým tajemným sousedem Harrym (Paul Mescal), což naruší rutinu jeho každodenního života. Zatímco se mezi nimi rozvíjí vztah, Adama pohlcují vzpomínky na minulost a zjišťuje, že ho to táhne zpět do předměstského městečka, kde vyrůstal, a do domu z dětství, kde žijí jeho rodiče (Claire Foy a Jamie Bell), kteří se zdají být stejní jako v den své smrti před 30 lety. (mikki089)

(více)

Videa (3)

Trailer 7

Recenze (54)

rasttea 

všechny recenze uživatele

Tady jsem neměla obavy a i když jsem netušila, co čekat, věděla jsem, že je to sázka na jistotu a že mě film nezklame. Konečně vysoce kvalitní film, herecká symfonie, skvěle padnoucí soundtrack, inteligentní scénář, který výborně přechází mezi linkami čtyř hlavních protagonistů. Emoční náboj od začátku do konce, aby na konci zažil divák závěrečný emočně-sopečný výbuch. Tleskám a děkuji konečně po dlouhé době za kvalitní filmový zážitek. ()

UhLee 

všechny recenze uživatele

(7/10). All of Us Strangers je přesně ten typ filmu, u kterého uděláte nejlépe, když si o něm před jeho zhlédnutím nebudete nic zjišťovat. Film vás od prvních minut pohltí svým omamným vizuálním stylem, který dokonale reflektuje celkovou meditativní náladu filmu. Pokud od takového filmu čekáte něco jiného, než hloubavé dialogy a pomalé záběry kamery na tváře herců, tak budete zklamaní. Ale už jenom z mixu žánrů jde vyčíst, že nepůjde o snímek lehký na sledování. Když jsme u mixu žánru, tak je zde kolonka "fantasy", která je dosti zavádějící. Možná jsem během svého letošního studia literatury nepochopil, co všechno fantasy dokáže obsáhnout, nebo bych v tomto případě volil spíše nálepku "mysteriózní" žánr. Herecké obsazení je v All of Us Strangers velice skromné. To však v tomto případě rozhodně není na škodu. Ba naopak, ústřední čtveřice tak může zářit na všechny strany a že se jim to daří na jedničku s hvězdičkou. Herecký koncert zde řídí ústřední postava, kterou ztvárnil irský herec Andrew Scott. Musím smeknout před jeho hereckým výkonem, protože odehrát celý film prakticky jen na svých bedrech je už pořádné herecké umění. Nebyl na to však sám, protože mu s tím pomáhal Paul Mescal. Tento poměrně neznámý herec, paradoxně také z Irska se začíná v poslední době pořádně probíjet do širšího povědomí a tu největší šanci dostane letos v druhém Gladiátorovi. Musím říct, že All of Us Strangers mě ujistilo v tom, že se v jeho případě o kvalitu hereckého výkonu bát nemusím. Hluboce smekám nad výkonem těchto dvou irských herců, kteří mě pohltili svou chemií, která mezi nimi proudila. Je obtížné vyzdvihnout samotné téma filmu, protože nechci nic prozradit. Mohu jen říct, že výsledná katarze byla očekávaná, ale i přesto zaútočila naprosto přesně. All of Us Strangers jsou mrazivě organickým snímkem pro náročnější diváky, kteří rozhodně nejsou homofobové a nevadí jim pomalu odkrývat hloubavé tajemství, které se nad celým snímkem vznáší. "I'll protect you from the hooded claw. Keep the vampires from your door." ()

Reklama

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu hodně odvážný a uvědomělý, osamocený počin, využít knihu, potažmo film, zdánlivě terapeuticky a nechat v něm jako autor-deux machina hrdiny pokusit se získat pro sebe zpět alespoň to základní minimum citu, které potřebovali k zdravému, dobrému životu, k motivaci, třebaže až ve chvíli, kdy už je na to pro život pozdě - takže se namísto romantické pozdní naděje naplno projeví v otevřené ráně všechna ta potlačovaná, ale nezadržitelně nahromaděná bezmoc a zoufalství z nevratného zmaru, který měl zárodek v odmítavých gestech a nelaskavém chování neschopných bližních, v dětství i v dospělosti - v gestech a chování, jež už nikdo nikdy včas nevzal nazpátek, v ublíženích, která nikdo včas nezhojil, ve vší té neprojevené lásce, která se tím obrátila v pustotu, ztracenost, nekonečné ticho, jalovou osamělost a pozdní žal nad černou propastí prázdnoty, kterou už nikdo nepřeklene a ničím dobrým nezaplní.... A těm, kteří po vší té lásce toužili, aniž by ji dostali, a pak ji sami neumějí včas dát, zbude strach z další etapy a nad ním osvojený křehký odvážný úsměv. *** Na druhou stranu, čím víc se terapeutický záměr v meta-rovině daří a doslovně se odkrývá, tím víc se příběh k tomu použitý nutně stává melodramatickým, patetickým, klišovitým - a tím méně a méně celek na první pohled působí jako dobrý film. *** Přesto je to velice dobrý film, ve své průzračnosti velmi odvážný a originální tah na poli života a filmu zároveň a někdo to udělat musel, a jsem ráda, že k tomu na své životní a filmařské dráze dospěl tak svébytný režisér jako Andrew Haigh - jsem vděčná, že jsem ho objevila. -- Doporučuji všem nespokojeným srovnat tohle dílo s jeho starším filmem Víkend, v podstatě se jedná o stejné téma, hrdiny i prostředí (gayové, seznamování, traumata, panelákový byt, bary, Londýn), jen místo rafinované terapie s patetickým příběhem dostanete svrchovaný filmový příběh s nezbytným oparem bílých míst a otazníky - čili je mimochodem naprosto zřejmé, že tenhle počin nevznikl nějakou nedotažeností či nedostatečností, ale naopak: dotažením a statečností jít až za hranu, jak to v jednu chvíli v příběhu naznačí Harry. Je to o stupeň vyzrálejší filmařina, jenom nebude viditelná ani pro každého filmového fajnšmekra. A jsem moc zvědavá, kam se Andrew Haigh posune dál. *** (B12, 16. červen 2024.) *~ ()

faceboy 

všechny recenze uživatele

"I was just struggling through life... But you passed !" Ze začátku se zdálo krkolomné (začátek vztahu) ale sexy ! Pohledných věcí je tu více. Režie je vyloženě pastva pro oči a na opravdu malém prostoru v podstatě dvou míst hrozně moc muziky. Atmosféra je výjimečná a velmi komfortní. K sežraní je i primární duo Scott a Mescal. Ten je tu nečekaně charismatem zcela přetékající byť má menší roli. Trošku mi přijde úsměvná podobnost s jistou jeho postavou jinde. Avšak kdo mě naprosto překvapil byl Andrew S. Neviděl jsem ho téměř nikde a moc mě nebral, ale tady prodal naprosto procítění výkon plný nuancí. Snadno se s ním dá ztotožnit hlavně v dnešní osamělé době. Tudíž on je velké překvápko a i přes okázalejšího Mescala je to One Man show. Power of love   a obecně poměrně trefný a emočně nabitý OST tak nějak zpětně teaseruje jisté věci, které se zde stanou. Nechci vůbec spoilerovat, protože to u tohoto filmu bude mít dost velký negativní efekt... Ve zkratce tedy můj jediný problém tkví v tom, že na začátku máte jistou představu o tom, jaký příběh sledujete i když je zvláštně vystavěn, ale později se to co 20 minut stává něčím trochu jiným  a tak mě to co chvíli vytrhlo z dění. Primární chyba je tedy neukotvenost a nedostatečné nastínění poměrně zásadní změny statusu Quo. Ono když se dočtete, že to lehce mění původní mangu a v čem, tak vlastně vidíte, jak tvůrce přidal spoustu svých myšlenek co už tak původně dost originálního příběhu, který ale spolu nedrží koherentně a tak původní linka v bytě + velmi originální řešení rodičovských problémů nezapadá nejlépe do motivů nových. Konec pak tedy zpětně vysvětlí spoustu bizarních momentů předtím a pozvedne tak nějak celý film o dost výše a dokážu si představit kultovní status za pár let hlavně u nehetero skupin, ale na tak silný příběh holt bylo potřeba trošku zručněji nastínit jisté věci. Velmi zmatených 8 z 10 a znovushlédnutí a následnému přehodnocení se nebráním. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Emocionální duchařská romance o přijetí sebe sama hlavní osamělé postavy Adama bydlícího v prázdném věžáku, kterého skvěle ztvárnil Andrew Scott. Po čase zjišťuje, že v domě sám nebydlí. To když jej z každodenní rutiny vyruší mladý soused v podání Paula Mescala a dostane se mu do života. Adam, který hledá odpovědi na spousty otázek v domě svých mrtvých rodičů, které živě hrají Claire Foy a Jamie Bell. Odpovědi a rozhřešení přicházejí, ale osud zdá se neodvratný. Katarze krásných pocitů, pomíjivého okamžiku štěstí a vznikající lásky mezi dvěma odlišnými muži, kteří jsou vlastně cizinci v dnešním světě. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (15)

  • Andrew Haigh opísal svoju adaptáciu románu ako „dlhý a niekedy bolestivý proces“. Povedal: „Chcel som sa hrabať vo svojej vlastnej minulosti, tak ako to robí Adam vo filme. Zaujímalo ma skúmanie zložitostí rodinnej lásky a lásky romantickej, ale aj jedinečný zážitok konkrétnej generácie gayov vyrastajúcich v 80. rokoch. Chcel som sa vyhnúť tradičnému príbehu o duchovi z románu a nájsť niečo viac psychologického, takmer metafyzického." (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo v Londýne. Ako miesto natáčania pre dom, v ktorom Adam (Andrew Scott) nájde svojich rodičov, slúžil Haighov dom z detstva. Sekvencie nočného klubu boli natočené v Royal Vauxhall Tavern, čo je zábavný podnik pre gayov v južnom Londýne. (Arsenal83)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama