Nejlepší Vánoce na světě

• USA Best. Christmas. Ever!

Osud jim nadělil společné Vánoce, ale Charlotte se nějak nezdá, že by Jackiin život mohl být až tak idylický, jak na první pohled vypadá. A rozhodne se to všem dokázat! (Netflix)

Miroslav.Zac

Naivně jsem si myslel, že když ve filmu hraje Jason Biggs, bude se jednat o něco lepší vánoční komedii, než jakou před Vánoci vysílá kdejaká bezejmenná televizní stanice. Bohužel, tenhle film je králem podobných laciných vánočních "komedií", po jejichž shlédnutí si řeknete: už nikdy víc. Mimochodem, Jasone, táhne ti na padesát, zkus hrát pro změnu trochu jinak, než jak jsi hrál před dvaceti lety. ()

Djoker

Tak Netflix už dělá i charitu. Do evidentně benefičního filmu vedení obsadilo kdysi oblíbeného komika Biggse a hodně kdysi sexuální symbol Graham. Na nic dalšího bohužel nezbyly peníze a výsledek podle toho vypadá. Ideální dárek pro všechny, kteří zlobili a nestačili zrušit předplatné. Paskvil bez hlavy a paty. ()

Aljak

Vianočných filmov je až-až, takže konkurencia je pomerne vysoká. Zaráža ma však aké prvoplánové filmy sa na tému "Vianoce" točia, akoby si tvorcovia od toho sľubovali, že keď sú Vianoce, tak im prejde prakticky všetko. Základ tohto filmu sám o sebe bol celkom fajn, ale postupne sa to dostalo do slepej uličky, kde sa to udržalo prakticky až do konca. Priaznivým posolstvom je snáď napokon len to, že niekedy sa neoplatí len tak závidieť, lebo netušíme, či ten človek je skutočne taký ako sa prezentuje. Slabšie 2*, najmä za herecké obsadenie. ()

Lacike

Tak už aj Jasona Biggsa ulovili do Hallmarkovských vianočných filmov? Ach jaj. Aj keď Hallmark by bola vlastne ešte výhra. Netflix nevie poriadne vyprodukovať ani takýto pokleslý jednoduchý žáner. Základom majú byť sympatické postavy, aby nevadil jednoduchý príbeh a divák si užíval všetko to presladené pozlátko. Ale v tomto filme som mal chuť zabiť členov obidvoch rodín. Jak tej dokonale bezchybnej, tak tej dokonale otravnej, ktorá im všetko závidí. Jednu hviezdu dávam len za Jasona, ktorý si to celé v pozadí odzýval a napriek tomu ako jediný bol celkom sympatický. 2/10. ()

Hellierer

Odstartoval jsem takovou tradici, že o Vánocích se vždycky budu trochu mučit hallmarkovským peklíčkem na Netflixu. A i když účast Jasona Biggse a Heather Graham mě vlastně trochu navnadila, pořád to byl očistec. Sice o trochu lepší než minuloroční Falling for Christmas, ale stále bolestivé. Kýčovité, ošklivé a vlezlé poctivé 3 z 10. ()

• Film bol pre Netflix veľkým úspechom. Debutoval na prvom mieste v tejto streamovacej službe a na druhom mieste globálne s 22,3 miliónmi hodín prehrávania a s celkovým počtom 16,3 milióna zobrazení. Predbehol ho len film Zabijak (2023). (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v meste Payson (Utah, USA). (Arsenal83)