poster

Beat Girl

Drama

Velká Británie, 1960, 89 min

Kamera:

Walter Lassally

Hudba:

John Barry
(další profese)
 • D.Moore
  ****

  Britská výpověď o generaci beatníků. Film se může chlubit hlavně charizmatickými muži (Christopher Lee, Oliver Reed), velice hezkými dívkami (Gillian Hills) a ženami (Noëlle Adam) a senzační hudbou začínajícího velikána Johna Barryho, jehož kariéra právě startovala (a startovala skvěle, soundtrack z Beat Girl doporučuji). Příběh, pravda, není žádný skvost, ale ta atmosféra, která na člověka dýchá...(31.3.2012)

 • bravo1
  ***

  Jak se zmínil D.Moore, příběh není dechberoucím, některé herecké výkony také ne, ovšem místy atmosféra šedesátek na člověka velmi dýchne, Gillian Hills a její "strip like a Frenchie" je skvostným zážitkem. Vynikající hudba Johna Barryho.(14.6.2015)

 • dopitak
  ****

  Solidní oddychovka s velice půvabnými herečkami a nečekaně velkou porcí erotiky (píše se rok 1959, kdo by tu čekal striptýz až do konce?!). Gillian Hills v roli šestnáctilété Jennifer rozhodně na svých patnáct nevypadala, člověk by jí tipnul o dost víc. Velmi slušně srozumitelná angličtina, ovšem až na nepříjemný francouzský přízvuk do rodiny přivdané Nichole).(6.3.2009)

 • - Jde o první britský snímek, který vydal i svůj filmový soundtrack. (Epistemolog)

 • - Když Nichole (Noëlle Adam) musela v jedné scéně uděřit Jennifer (Gillian Hills) do hlavy, Jennifer neustále předstírala inkasovaný úder předčasně, takže při posledním pokusu Nichole chytla sokyni hlavu a s opravdovou tvrdostí jí v záběru udeřila do tváře. (Epistemolog)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace