Shy - Season 1

(série)
Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(12)

Jeoffrey

"Bočči no Hero Madoka Magica", nebo také Shy je příběhem stydlivé hrdinky, která bojuje s temnotou v lidských srdcích. Ta hrdinčina stydlivost sice není úplně špatně zpracovaná, ale také není nijak extra zábavná, zajímavá či sympatická, prostě mi jako divákovi nepomáhá k tomu, abych chtěl Teru/Shy nějak výrazněji fandit, i když je docela příjemné sledovat, jak s tou svojí stydlivostí bojuje a jak se postupně vyvíjí. Co se té hrdinské stránky týče, je zajímavě uchopená a v mnohých aspektech mi tahle show přijde spíš jako taková podivná kombinace mezi klasickými komiksovými hrdiny, mahó shódžo a možná i trochu super sentaiem. Bohužel to ale není mix nijak extra úchvatný, poutavý – zkrátka něco kvůli čemu bych si seriál užíval, je to spíš jen takové – zvláštní. No a co se boje s temnotou v srdcích týká, je to docela hezky zpracované, jsou kolem toho občas i nějaké ty emoce (Pepešin arc v druhé půlce pro mě fungoval) a i po vizuální stránce si tu někdo dal záležet, i když je jasné odkud bral dotyčný inspiraci. Příběh mě chytil až v druhé polovině, ten start tu byl opravdu poměrně vlažný, ale druhá část už mě docela bavila a na již oznámenou druhou sérii jsem tak vlastně i zvědavý. Co se charakterů týká, jsou pro mě v tuto zajímavější spíš záporáci než hrdinové, protože na mě působí mnohem unikátněji (podobný zážitek jsem měl třeba při sledování D.Gray-mana), ale je pravda, že i mezi hrdiny jsem si dokázal nějaké oblíbence najít i když jedna je alkoholička a druhá tak trochu cundere… Za mě je zkrátka Shy fajn podívaná, která si cením na silné 3*, nebo spíš na 6,3/10. ()