Odvážná hyena

Akční

Hong Kong / Jižní Korea, 1979, 92 min

Jung-Shu Chen

Frankie Chan

Klasicky jednoduchý příběh + nadprůměrně zvládnutá akce + typicky Chanovské veselé momentky. Všechno by bylo fajn, pokud by dějová linie SPOLUPRACOVALA - pokud by nestála tak trochu mimo záběr a netvářila se, že si vystačí sama se sebou, všechen ten rozruch kolem je pod její úroveň a vlastně se jí ani netýká ... tudíž není nutné projevovat přílišnou horlivost a zbytečně se vyčerpávat. Jednotlivé akční scény s ní nejsou dostatečně provázané a v podstatě se nemají oč opřít, což je jednoznačně škoda, protože Jackie Chan má naprosto jasno v tom, jak se chce prezentovat.(14.12.2013)

Tak tomuto Chanovu dílku musím dat čtyři místo obvyklých třech. 90% bitek, 10% jednoduchého humoru. Škoda, že ten poměr Chan v pozdějších filmech obrátil. Ale hlavně je krása sledovat ten vývoj stylu. V úvodní bitce vidíme padouchův styl, a v závěru Jackie díky tomu jeho šílenemu stylu na způsob P. Sellerse, najde na každý chmat protiútok. Tak má vypadat kung-tu film.(23.2.2013)

U těchto filmů záleží jen na vašem vkusu- pokud máte rádi žánr ztřeštěných kung-fu filmů, jehož typickými představiteli jsou Drunken Master a Snake in the Eagle's Shadow, pak se vám Fearless Hyena líbit bude, protože patří k tomu nejlepšímu. Ale jinak je to ztráta času. Mimochodem jde o Jackieho režijní debut.(25.8.2003)

Super film , fakt bomba Je to rychlé, pohotové a někdy i docela vtipné a má to šmrnc a švih..:-) Má to ty správneé ingredience, které Lo Wei plně využil Chan překvapí svou pružností a bojovým umem a Shi-Kwan Yen svým padoušským vzhledem nekompromisního zabijáka. Jak je vždy ve zvyku Hui-Lou Chen si zahraje vysmátého, ale moudrého a chytrého žebráka. Jedna z nejlepších Chanvek!(15.4.2014)

Tak tohle je pánové a dámy první kung-fu film který jsem kdy viděl, bylo mi kolem 12 let a dost mě to bavilo dokonce i dvojka(ale ta se mi po letech už tolik nelíbí), ale tohle je prostě paráda, super kung-fu a naprosto dokonalé humorné scénky(bolí mě boty), a Chan byl fakt mistr. Tohle je prostě bezchybná choerograficky dokonalá taškařice, na kterou vždy rád kouknu.(27.9.2011)

• - Jde o Jackieho režijní debut. (CrypzzXD)

• - James Tien, ktorý hrá úlohu dedka je v skutočnosti od svojho vnuka (Jackie Chan) starší len o 12 rokov. (rogger)

• - Okrem toho, že je to prvý film, v ktorom je Jackie Chan režisérom, zároveň je to jeho prvý projekt, kde už má sám posledné slovo pri choerografii bojových scén. (Peter-1307)