Odvážná hyena

• Hongkong Xiao quan guai zhao (více)

Lung se naučil kung-fu od svého dědečka. Má od něj však přísný zákaz předvádět své dovednosti cizím lidem. Lung neuposlechne a pustí se do rvačky se třemi podvodníky. Když je bez problémů porazí, nabídnou mu práci v nepříliš úspěšné škole kung-fu. Svým působením ve škole a předváděním specifického bojového stylu upoutá pozornost dědečkova dávného nepřítele. Ten již léta touží po jeho smrti a nyní se mu podaří dosáhnout cíle. Zoufalý Lung se rozhodne pomstít dědečkovu smrt. Zatím však není natolik dobrý, aby dokázal porazit silného nepřítele. Až po tvrdém tréninku bude připraven na nejtěžší souboj svého života. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Jackie Chan, jeho ksichtíky, skopičiny během zápasů a přehlídka bojového umění kung-fu. Takový je tento snímek, který je dějem tak jednoduchý, že už snad ani jednodušší být nemohl. Aby ne. Jde tu především o prezentaci zmíněného kung-fu a podle toho to také vypadá. Neustálé rvačky, které jsou však vždy okořeněny typickým čínským humorem. Je však na co se dívat a zvláště u posledního finálového střetnutí si fanoušek užije. Zápasy mají ten správný šmrnc a energii, takže divácký zážitek s tohoto hlediska určitě zanechá. Jedná se o klasiku, kterou na svou dobu považuji za zdařilou. ()

predators

Jakože většina kung-fu filmů je o pomstě svého učitele, tak v tomto případě jde o úplně něco jiného. Nééé, kecám, Fearless Hyena je stejná jako předešlých 50 kung-fu filmů:-) V tomto případě se ale jedná spíše o takové předvedení toho, jaký je Jackie blázen. A to doslova. Nebo je snad normální, převlíct se za ženskou a jít do souboje s dvoumetrovou gorilou? ... no jen se podívejte sami:-) 70% ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí do jeho lepšieho priemeru. Má zaujímavý príbeh o výbornom bojovníkovi, ale zároveń aj lenivom a nezodpovednom, ktorý aj napriek zákazu svojho starého otca predvádzať svoje bojové umenie sa zamestná ako inštruktor bojových umení v jednej škole a tak kvôli jeho neuposlúchnutiu príde jeho starý otec o život. Akcie tu je dosť, ale to je v rámci týchto filmov samozrejmosťou. Choreografia je opäť výborná, súboje sú dlhé a pripadajú mi aj dôveryhodnejšie ako vo väčšine podobných filmoch ako napríklad Mladý majster. Najviac sa mi páčia súboje v škole bojových umení, kde Jackie Chan v snahe zosmiešniť vyzývateľov sa prezlečie za ženu alebo predstiera blázna, aby ich porážka bola ešte trpkejšia. Na rozdiel od väčšiny podobných filmov sa mi tu viac páči prvá polovica, ktorá je plná súbojov, ale aj vtipných a inak zaujímavých situácií. V druhej polovici už príprava na pomstu nie je až tak zaujímavá a aj finálny súboj patrí skôr k tým slabším, ale aspoń je tu výborný súboj s trojicou bojovníkov. Ako tu už bolo spomínané, Odvážna hyena patrí medzi tie lepšie filmy z jej podobných a mńa zaujala ešte viac ako slávnejšie filmy Mladý majster alebo aj Majstrov syn. Objektívna kvalita filmu- 72%, film sa páči mne na 75%. ()

mysiak

Balanc trápnosti a dobrej komédie, ktorý sa ale nevydaril...bohužial tento film ešte nie je taký dobrý ako tie potom napr. Mladý Majster...vrcholom trápnosti bola hudba z Ružového Pantera..ale inak celkom dobré bitky, Jackie ešte za mlada...jeho humor fakt ešte nebol okukaný ale dal sa tento film... ()

Lacike

Po navrate od Yuen Woo Pinga k neschopnemu producentovi Lo Weiovi si Jackie konecne vydobyl moznost natocit si film podla seba a tak okrem hlavnej ulohy si tento film napisal, reziroval a vymyslel choreografiu bitiek. Po dejovej stranke je to klasicky oldschool PKP (prikorie, trening, pomsta) kung-fu film. Ale Jackie si ho prispôsobil na svoj styl a celu prvu hodinu len tak nezaväzne blbne. Ci uz v bitkach, ktore su viac zamerane na humor ako nejake pôsobive chvaty, tak aj v rôznych dejovych epizodkach. Az po hodine dôjde k tragedii za ktoru môze nepriamo Jackieho postava a tak nasleduje standardne pôsobivy trening a nasledna finalna pomsta, ktoru tvori 15 minut nonstop bitiek. A tie stoja za to. Prva polovica filmu mi pripadala slabsia, kedze sa tam nic dôlezite nedialo, ale v druhej film naberie grady a finale je plne pôsobivych chvatov. Hlavne Jackieho bitka s troma poskokmi hlavneho zaporaka je neskutocne dynamicka a obsahuje mnozstvo chvatov bez strihu. Duel s hlavnym zaporakom zase znova vo väcsej miere vyuziva komedialne prvky, kedze Jackie s nim bojuje vdaka emocionalnej technike kung-fu v ktorom strieda styly ktorych pohyby vyuzivaju rôzne emocne stavy. Je to neskutocne vtipne ale zaroven aj pôsobive. Jackie znova sebou hadze na zem na x spôsobov a zaporaka doslova umori. V tej dobe mal neskutocnu fyzičku. Takze hlavne vdaka skvelej druhej polovici davam aj stvrtu hviezdicku. Tymto filmom Jackie dokazal, ze si za svoj uspech môze sam. Je to proste multitalent. 7/10. ()

• Neobvyklé bojové scény - Shing Lung (Jackie Chan) bojuje prestrojený za škuľavého a mentálne retardovaného muža, prípadne preoblečený za ženu, pričom používa takzvané "emocionálne kung fu". (Peter-1307)
  • Jde o Jackieho režijní debut. (CrypzzXD)
  • Okrem toho, že je to prvý film, v ktorom je Jackie Chan režisérom, zároveň je to jeho prvý projekt, kde už má sám posledné slovo pri choerografii bojových scén. (Peter-1307)