Pán draků

Long xiao ye

Dragon Lord

Akční / Komedie / Sportovní

Hong Kong, 1982, 86 min

Taký iný Chanov film. Ako samozrejme nečakajte žiadnu zápletku nad ktorej originálnosťou budete otvárať ústa. ale veľká zmena sa odohráva práve po príbehovej stránke. Máme tu hrdinu, ktorý je vyslovene komediálne ladení. Neustále so svojim kamarátov Býkom vyvádzajú samé huncútstva a vďaka nim sa dostanú do rôznych problémov. A takto sa raz dostanú až k pašovateľom. A po záchrane človeka, ktorého chcú zlosynovia zabiť, sa musí Drak rozhodnúť či sa pustí do boja alebo nie. Čo sa týka choreografie je priam dokonalá. A priam surová, ale sústreduje sa prevážne na iné ako bojové aktivity a práve preto môže finálny súboj pôsobiť oproti iným Jackieho filmom alebo iným scénam z filmu ako slabý. Ja si to nemyslím. Už len samotný fakt, že Jackie tento film aj režíroval a napísal aj scenár, plus si v ňom strihol hlavnú úlohu a pustil sa do experimentovania s komickou a akčnou stránkou, robia s tohoto filmu jeden z tých, ktorý jackieho fanúšikovia skrátka musia mať doma. V tomto smere film spĺňa svoj účel a predstavuje nám východnú kinematografiu tak ako ju máme radi. Aspoň ja určite. film nemá ani jednu jedinú nudnú pasáž a tak si aj napriek slabému finále vyslúžil odo mňa plný počet hviezdičiek.(26.2.2009)

• TERRORDROME

Úvodná športová scéna je skvelá, vizuálne a choreograficky namakaná a aj vtipná. Potom až do konca filmu už len sledujeme trapasenie Jackieho a jeho nablblého kamaráta s ktorým chytá bažanty, balí dievčatá a strieľa z dela v dome svojho otca. Je tu ešte jedna športová sekvencia, ale tá ma už nebavila, to bolo len také nohejbalové pinkanie o ničom. Nakoniec dôjde samozrejme aj na nevyhnutný súboj so zlým majstrom a ten je slušný, len keby sa niečo dialo aj celý čas pred tým. Taká splácanina ktorú čas ohlodal až na kosť a ani vtedy to nebolo bohviečo.(2.8.2010)

Jackie Chan dokazuje že není jenom dobrý kung-fu a komik, ale že je i dobrý režisér, tuhle Kung-fu hříčku jsem si dokonale užil nenudil jsem se. A navíc scéna s fotbalem či co to hrály neměla chybu, líbilo se mi jak příběh byl posunut do pozadí a spíš se jednalo o zábavu. Jen je pravda že mohly vynechat trochu tý romantičnosti. Ale jinak říkám že Chan je geniální rejža.(4.7.2010)

jejky, já to nehodnotila? Vážně? to jsem ale.....Tak tohle je první kung fu film, co jsem kdy viděla. Bylo mi tak 10. A viděla jsem o dřív, než 36.komnatu. Vůbec jsem si ho nepamatovala, ale teď jsem si ho po letech pustila. Jackie bezva i když Snake Under Eagle's Shadow nebo Drunken Master jsou z jeho rané tvorby lepší. Mám po pravdě radši i Fearless Hyena. Ale choreografie opět neměly chybu, sneslo by se jich víc. Potěšila mě přítomnost tří skvělých hvězd, Fung Funga, jeho syna Fung Hak Ona a Tonga Yim Chaana. No a samozřejmě Tien Feng, jako přísný tatíček byl skvělý. Jo, muziku dělal osvědčený Frankie Chan....Takže nostalgických 4.5/10 od HK maniaka.(14.3.2009)

Buď JC zbožňujete (ako ja) a film sa Vám páči alebo ho nemusíte a v tom prípade na Pána Drakov budete kydať. K samotnému filmu, v podstate je o ničom, Jackie s kamárátom tropí rôzne hovadiny, balí dievčatá, exceluje v rôzných divných športoch a na konci v dychberúcom súboji 10 m minút dostáva "na butku" údery, ktoré by zložili aj slona, aby nakoniec triumfálne zvíťazil. To proste dokáže len on. V tomto prípade (začiatok jeho hviezdnej kariéry) aj režíroval takže je na čo pozerať.(14.2.2009)

• - Film získal v roku 1983 na Hong Kong Film Awards nomináciu na Najlepšiu choreografiu bojovej scény - Jackie Chan, Fung Hak-On, Yuen Kuni. (Peter-1307)

• - Závěrečný boj Draka (Jackie Chan) s Bossem (Ing-Sik Whang) trval na plátně solidních 12 minut. Ve skutečnosti však natáčení této scény trvalo 4 měsíce. (DaveSmith)

• - Úvodní bojová scéna na dřevěné pyramidě drží s více než 2900 záběry, které byly nasnímány pro vytvoření jediné akční scény, světový rekord. (Rominator)