Pán draků

Long xiao ye

Dragon Lord

Akční / Komedie / Sportovní

Hongkong, 1982, 86 min

Ak budem trochu tolerantný, môžem povedať, že Dragon Lord je bezchybná Chanovská kung-fu komédia. Pravda, nieje to také dobré ako napr. Jackieho režisérska prvotina Young Master (hlavne kôli nevyrovnanému pomeru humor-kung fu, v neprospech kung fu). Ale sú tu dva úžasne športové zápasy, ktoré vám svojou choreografiou a nápaditosťou vyrazia dych a výborný záporák Wang In Sik (Young Master, Hapkido, When Taekwondo Strikes), ktorý je podobne ako Jang Lee Hwang známy svojmi famóznymi vysokými kopačkami. A koniec koncov, Jackie sa takťiež predviedol v tom najlepšom svetle, takže nieje nad čím uvažovať. Nejaký pribeh je nám predsa aj tak ukradnutý. (7.5/10)(3.3.2009)

Taký iný Chanov film. Ako samozrejme nečakajte žiadnu zápletku nad ktorej originálnosťou budete otvárať ústa. ale veľká zmena sa odohráva práve po príbehovej stránke. Máme tu hrdinu, ktorý je vyslovene komediálne ladení. Neustále so svojim kamarátov Býkom vyvádzajú samé huncútstva a vďaka nim sa dostanú do rôznych problémov. A takto sa raz dostanú až k pašovateľom. A po záchrane človeka, ktorého chcú zlosynovia zabiť, sa musí Drak rozhodnúť či sa pustí do boja alebo nie. Čo sa týka choreografie je priam dokonalá. A priam surová, ale sústreduje sa prevážne na iné ako bojové aktivity a práve preto môže finálny súboj pôsobiť oproti iným Jackieho filmom alebo iným scénam z filmu ako slabý. Ja si to nemyslím. Už len samotný fakt, že Jackie tento film aj režíroval a napísal aj scenár, plus si v ňom strihol hlavnú úlohu a pustil sa do experimentovania s komickou a akčnou stránkou, robia s tohoto filmu jeden z tých, ktorý jackieho fanúšikovia skrátka musia mať doma. V tomto smere film spĺňa svoj účel a predstavuje nám východnú kinematografiu tak ako ju máme radi. Aspoň ja určite. film nemá ani jednu jedinú nudnú pasáž a tak si aj napriek slabému finále vyslúžil odo mňa plný počet hviezdičiek.(26.2.2009)

86 minut a z toho zajímavejch je jen patnáct. A to totiž finální fajt s úhlavním záporákem. Fajt, kterej má dobrou choreografii dokonce i na dnešek a netrpí nešvarem hejbajícího se kameramana. Celkem koukatelnej je i fajt s badmintonovým míčkem, ve výsledku ale ty tři hvězdičky zachraňuje jen ten závěrečnej souboj. A to je trochu škoda, páč po celej film marně čekáš na Jackieho humor a on přichází jen podivně infantilní... humor? [DVD](15.10.2011)

Vcelku povedený film s několika dobrými bojovými scénami ve stylu Mladého mistra, tím mám na mysli, že Jackieho postava neumí příliš bojovat, takže jde spíš o rvačky se skvělou akrobacií než o bojové umění. Zajímavé jsou i sporty, kterých se Jackie účastní, jako je lezení na pyramidu nebo hra podobná fotbalu. Samozřejmě jde o komedii, takže ve filmu se najde i pár dobrých vtipů, hlavně když se Jackie spojí se svým kamarádem Marsem.(25.8.2003)

• Flipnic

Stará pitomá, nudná komedie s Jackie Chanem. Nic konkrétního se v ní neděje, jen trapný dětinský vtípek střídá druhý. Úplně jsem u toho usínal a nadával, jaká to je zas " trapná kung fu komedie", než mě naprosto probral závěrečný "fight" s hlavním padouchem. A ten je špičkově choreograficky zvládnut, je to perfektní kung fu nářez! Ale než se ho dočkáte, uvidíte tolik trapnosti a blbosti, že to možná i vypnete ... Pro příznivce žánru ... ani snad pro ně ne ,.. Přetočte si to na závěrečný souboj, to všechno před tím je jedna obrovská nuda a blbina...(16.1.2009)

• - V oboch filmoch The Young Master aj Dragon Lord je záverečný súboj Jackie Chan vs. majster kórejského bojového umenia Hapkido Ing-Sik Whang. (Puol)

• - Závěrečný boj Draka (Jackie Chan) s Bossem (Ing-Sik Whang) trval na plátně solidních 12 minut. Ve skutečnosti však natáčení této scény trvalo 4 měsíce. (DaveSmith)

• - Film bol zamýšľaný ako sequel k predchádzajúcemu hitu Jackieho Chana The Young Master (1980), o čom svedčí aj jeden z názvov "Young Master in Love". (Puol)