Abbott and Costello Meet Frankenstein

• USA Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Dva poštovní úředníčci v podání Abbotta a Costella převezmou jednoho dne dvě bedny, obsahující Draculu a Frankensteinovo monstrum, jež jsou určeny jistému McDogellovi do jeho domu hrůzy. Bedny se snaží zadržet také Lon Chayne jako Lawrence Talbot - Vlčí muž. Costello věří, že Dracula a monstrum jsou skuteční a brzy se o tom také přesvědčí, když oba ,,exponáty" ožijí. Abbott u toho není a tak mu nevěří. V té době přijíždí Talbot a spolu s Costellem přesvědčí Abotta, aby jim pomohl v pátrání po zmizelých. (ČSFD)

joker2

Wow a prosté wow. Tak vtipné, že to už ani nejde víc. Kde jinde uvidíte všechna svá oblíbená monstra (Frankensteinovo monstrum, Drákulu a Vlkodlaka) a ještě se zasmějete? Mistři mé oblíbené scénky Kdo je na první metě ("Who´s on first"; vy kteří milujete Rainmana, zjistili jste si už, kolik různých verzí této scénky je na Youtube?). Parodie Kdo je nový lídr Číny (Hu is a new leader in China) na toto prostě nemá. Abbott rulez a Costello mu jen nahazuje (je to tak vždycky v komediálních dvojicích, že jeden je vždy nahazovač?). Krásně naivní a retro masky (o tricích se snad ani nedá mluvit), ale dlouhotrvající sranda srovnatelná snad jen s filmy bratří Marxových. Víc takových pokladů světové pokladnice filmu pro naši veřejnost. "Hele a co kdyby se objevila třetí holka, třeba jménem Marie ... vždyť víš, že se říká, že neštěstí chodí ve třech ... to bys pak kamaráda nepotřeboval? ... No máš pravdu. Asi jo. Tak si choď s Marií." :-) Což mě přivádí k myšlence, že v těch 40. letech měli v Americe pěkné holky... ()

rivah

Komedie s Abbottem, Costellem a (takřka) všemi hollywoodskými monstry je velmi povedené, skvěle zábavná.(max.70%) ()

Pitryx

No jestli tohle měl být humor… On to vlastně nebyl ani horor, ale něco mezi čert ví čím. Přece jen však musím přiznat pár dobrých scén a poměrně napínavý závěr. Nedá to sice dohromady více než třicet bodů ze sta, ale myslím, že i to je na osmé pokračování stále stejných hlavních postav až moc. A navíc mi ti dva, Abot a Costello vůbec nepřirostli k srdci. Nejsou mi ani sympatičtí.  30 %  ()