Hlasy mrtvých

Mladá dívka Iris zdědí po svém otci starobylý dům s jedním hrozivým tajemstvím. Ve sklepě se ukrývá záhrobní čarodějnice, bytost, která se na požádání promění v kohokoliv, kdo už zemřel. Díky dávnému prokletí je démon je pevně svázán s majitelem domu, jehož příkazy poslouchá. Mladá dívka se tak stane tím, kdo stojí mezi světem mrtvých a naším světem. Její otec, předchozí pán čarodějnice, takovou moc využíval a poskytoval poslední útěchu pozůstalým. Pokud měl někdo odvahu postavit se smrti tváří v tvář, mohl se za peníze naposledy rozloučit s tím, koho ztratil. Spojení s mrtvými může ale trvat pouze dvě minuty. Pak se démon osvobodí a přinese k nám svůj děsivý svět mrtvých, hrůzu a teror. Iris má v záhadném domě na návštěvě kamarádku, když je překvapí první zákazník. Neodolá svému pokušení a rozhodne se svou moc vyzkoušet. Zákazník se však neovládne a dvě minuty, které nás všechny dělí od pekla, překročí. Čarodějnice je najednou volná, mimo kontrolu svého pána. Chce se dostat ven ze své sklepní hrobky a chce zabíjet. Hovořit s mrtvými má svou cenu a přišel čas ji začít opravdu splácet. (Bontonfilm)

lokso2

Veľmi sa mi páčilo, že to nemá žiadne úvodné omáčky a ide sa rovno na "vec." Má to pár nejasností a nelogickosti, no v celku to postupne dávkuje a drží napätie po celú primeranú minutáž. Slušný kúsok. ()

Hornet.CZ

51% / Průměrný horor o dědictví a velkém břímě. Nebylo to špatné, nápad byl fajn, některé scény také, avšak za mě zde to dost zabíjí stupidita, díky které více dát nemohu. Nedoporučuji. ()

Petrichor8

Ocakavania boli velke, k naplneniu vsak nedoslo. Velmi zaujimavy namet, ktory bol vsak utopeny a film nenaplni ocakavania divakov, ktori dufali v nieco podobne ako Talk to Me. Ani zdaleka. Fakt, ze tento film som pozerala vecer sama po tme a nezdvihlo ma z postele ani raz mi staci na to aby som mu dala nanajvys 5/10, v tomto pripade 2* ()

carebear

Lepšie 3 čiže 4 , pretože fakt sa jedná o nadpriemerný horror za dosť dlhú dobu a zaslúži si prilepšiť. Nápad výborný aj keď nie tak celkom originálny ( Talk to me) ,prevedenie slušné , stopáž tak akurát,na kino pomery spokojnosť nadmieru. Pokračovaniu by som sa. vôbec nebránil, mohlo by to byť fest zaujímavé. ()

Artogon

Nápad pekný, prevedenie pekné, celkovo dosť dobrý horror, aj keď niektoré nápady mi šliapali po mozgových závitoch (Máme tu prastarú kliatbu schopnú čohokoľvek. Čo urobíme? Na schodík jej napíšeme, že fuj, nesmieš ďalej.) Ale atmosférou to bol fajn horor, a o to vlastne u hororov ide predovšetkým. Ale nemôžem sa zbaviť trpkej pachuti z konca. Baghead 2 je vďaka nemu povinnosť, ale myslím si, že vlastne aj celkom zbytočnosť. Škoda, že tvorcovia zakončenie príbehu neuchopili lepšie. Tie moje tri hviezdičky sú ale za mňa aj tak skôr 3 a pol hviezdy. ()

RedHeadka

U filmu jsem vydržela až do konce bez přeskakování, což se mi u moderního hororu moc nestává. Nápad na tento příběh je vážně originální a šlo z něho vytěžit mnohem více než co film nabídnul. Na úplném konci mě ještě napadlo že by bylo super udělat druhý díl, kde hlavní hrdinka/záporačka, bude pohlcovat svět, to by byla velmi zajímavá apokalyptická podívaná, myslím ale že se nedočkám. Určitě už se na film znovu nepodívám. Škoda dobrého nápadu, ale pro milovníky hororu stojí za zhlédnutí jelikož dobrých hororu teď moc nevychází. ()

Dakota1978

Byly to tak 3,5*, ale za dobrý vizuál a za nepřekombinovanou pointu, neokoukané herce a fajn scénář dávám 4. Sympatická podívaná, jen hlavní hrdinku bych obsadil charismatičtější herečkou a dal větší prostor ztvárnění a prezentaci čarodějnice, jinak doporučuji. Britský rukopis byl ku prospěchu snímku... ()