No Way Up

Osoby z velmi odlišných prostředí se ocitnou pohromadě, když se letadlo, kterým cestují, zřítí do Tichého oceánu. Když se letadlo zastaví nebezpečně blízko okraje rokle a přeživší cestující a posádka jsou uvězněni ve vzduchové kapse, nastane noční můra, boj o přežití, kdy dochází zásoby vzduchu a nebezpečí se plíží ze všech stran. (tribican)

tween3r

Moc nechápu to nízké hodnocení.. tenhle projekt mě zaujal už z traileru, a po zhlédnutí můžu říct, že jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Pokud někdo zapínal snímek s tím, že uvidí drsnou R-kovou hororovou akci se žraloky, tak je dement a měl by si pustit ty stokrát dokola omývané Čelisti, potažmo Mělčiny s Blake Lively v hlavní roli. Děj "No Way Up" je sice dost předvídatelný, ale rozhodně ne "suchý" (haha), a stopáž je tak akorát. Líbila se mi sekvence s havárií letadla a následný ponor do hlubin, kde nikdo ani nepípl a celkově to působilo dost realisticky. Co už nepůsobí realisticky, je sekvence s potápěči a vrtulníkem. Nevěřím, že by na místo okamžitě nepovolali lodě, případně víc potápěčů. S tím souvisí i žraloci, kteří útočí jen tehdy, jak se jim to hodí. Co se týče postav, tak bych naopak uvítal mezi nimi ještě víc dialogů, aby se pořádně prokreslily a jejich smrt měla o trochu větší dopad na oko diváka. ()

Aceboris

Začiatok bol úplne podľa môjho gusta, výborná kamera, hudba ktorá mi pripomenula Čeľuste. Potom scéna padajúceho lietadla ako Nezvratný Osud. Potešila ma prítomnosť Colma Meaneya, okamžite  som si spomenul  na jeden zo svojich najobľúbenejších seriálov Star trek . Neskôr to dejovo aj spracovaním , ale hlavne priestorom v ktorom sa odohrávala väčšina filmu viac-menej upadalo. No aj napriek okliešteným možnostiam to vyzeralo stále slušne. Potom prišli prvé chybičky krásy. Záchranný Team, ktorý mal okamžite privolať lode, alebo nejakú blízku hliadku. Potápači, ktorý objavili vrak lietadla,ale na miesto toho aby jeden išiel oznámiť nález, tak obaja sa vydali smerom k lietadlu. Následne hláška ako " žraloci nemajú radi bubliny, učili sme sa to v škole" ma dostala a už ste začínali tušiť, akým smerom záchrana bude prebiehať. No a samozrejme počas celého deja až na malú chvíľku mali stále svetlo a energiu, asi prezentácia americkej kvality. Aj keď sa jedná o animal horor, až na pár scén tu chýbalo to hlavné na čo som sa tešil. Na margo komentárov ktoré tento film porovnávajú z tvorbou Asylum , alebo Syfy, mám prelúskanú väčšinu ich filmov , ale porovnavat tento film z ich tvorbou je úplne mimo. Tento film je míle kvalitatívne vzdialený od ich produkcie. Za mňa slušný film s dobrým spracovanim, dobrým nápadom a relatívne sympatickými hercami. 6/10 ()

Dalajlada odpad!

Takhle mizernou blbost jsem už nějakou dobu neviděl. Na tomto filmu není možné prakticky nic. Mizerní nesympatičtí herci tomu ani trochu nepomohli. ()