poster

Klan upírů

 • USA

  Vampire Clan

 • Slovensko

  Klan upírov

Horor

USA, 2002, 87 min

Režie:

John Webb

Scénář:

Aaron Pope

Producenti:

Elie Cohn, Keith Walley

Scénografie:

Bryce Holtshousen

Kostýmy:

Niklas J. Palm
(další profese)
 • ledzepfan
  *

  Jestli tohle Ferrell ve vězení viděl ,tak se musel pěkně nasrat a zároven propadat studem--já bych tak teda reágoval kdybych viděl film"podle skutečných událostí"který by ze mne dělal naprostého debila---Všichni mladí lidé(a upíři:-) )ve filmu vypadají jako postavy z bewerly hills90210-a z démonicky vypadajícího Ferrella s dlouhými vlasy se stal velmi nepřesvědčivý ,neposedný jeliman který se snaží pohádkama o upírech oblbnout pár holek---Mohla z toho být zajímavá studie pokládající otázky: kam až je člověk schopen zajít pro vytvoření vlastního světa?--pro svou víru?--kam až sahá fantasie?-- a kde je hranice mezi realitou fantasii a šílenstvím?------místo toho tu máme podprůměrně zahranou,né moc dobře natočenou frašku o partě mladých, kteří blbli,blbli až z toho zblbli----------Podivné Ferrellovo dětství nebo princip vampirismu jak v něj Roderick věřil::nic z toho tu není-a to je chyba---fakt,že i dnes po tolika letech ve vězení R.J.F.věří, že je upír(a kdo ví možná jim opravdu je)..naznačuje že jeho pohnutky a fantasie mají kořeny hlouběji než jen v pubertálním hecu.------vlastně ani nevím proč jsem tomu dal bytˇ jen jednu hvězdičku.(1.3.2008)

 • Ten Druhy
  *

  Ďalší teenagerský rádoby vampire horror, ktorý si nárokuje na autenticitu kúzelnou formulkou hneď v úvodných titulkách: "nakrútené podľa skutočnej udalosti", ktorá mu však skoro vôbec neprospeje, pretože o skutočnosti len klame telom. Možno je sčasti uveriteľné, že partia mládežníkov si z dlhej chvíle a fetu začne namýšľať, že sú vampíri, ale trápnym dialógom, jednotlivým scénam a vlastne ani celému príbehu už ani štipka irónie nepomôže. Vodca klanu sediaci pri výsluchu s nohami na stole a fajčiaci jednu cigaretu za druhou, ktoré mu vyšetrovatelia ochotne pripalujú je len jedným z výrazov bezmocnosti tohto podpriemerného filmu.(14.4.2010)

 • Hunter2222
  *

  Film podľa skutočných udalostí. Jediné, čo tam mohlo byť skutočné je tá hrozná nuda, pretrvávajúca skoro počas celého filmu. Nudný príbeh, herecké výkony ani nekomentujem a celkové spracovanie nanajvýš trápne...(28.6.2010)

 • hellstruck
  *

  Na ten film jsem se dlouhou dobu těšila kvůli Fullerovi a bohužel z toho nakonec vyšla (ne)pěkná slátanina o lidech uvězněných ve vlastní představivosti,tedy rádoby upírech.Hrůza děs.(24.3.2011)

 • xjane
  **

  Podle skutečných událostí??? No nevim...pár náctiletých si hraje na upíry a přitom zavraždí rodiče jednoho z nich. To je v podstatě celé, hodně podivný příběh i postavy. 35%(1.3.2008)