Reklama

Reklama

Dášeňka

(seriál)
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný
Československo, 1979, 1 h 3 min (Minutáž: 7–10 min)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Kdo by neznal tuto malou psí slečnu v sedmi roztomilých příbězích, provázející malé i velké diváky všech generací. Příběhy kombinují život skutečného štěněte Dášenky s animovanými psími pohádkami, které jsou vyprávěny, aby se Dášence dobře spalo. (Karlos80)

Recenze (38)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jak někdo může spojovat tak roztomilé štěnátko s bývalou první dámou. Jedině štěstí je, že pejskové neumí podávat trestní oznámění jako Havlovi . Věřím že Havlova Dášenka, musí tuhle psí dášenku nenávidět, má totiž všechno co Havlova Dášenka nemá - tedy roztomilost, vynálezavost, popularitu, moudrost a půvab. ()

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Z dětství si tento večerníček nepamatuji, ale jako dospělou mě oslovil. Čím? Příjemným hlasem pana Růžka, vhodnou kombinací záběrů "živé Dášeňky" a animovaných pohádek o pejscích a i drobnými detaily - např. pejskem lízajícím nanuk v úplném závěru posledního dílu. P. S. Obsah jedné pohádky se podobá Čapkově Psí pohádce, zpracované také animovaným filmem, takže lze i srovnávat... Zajímavé komentáře: triatlet, Karlos80, Stegr, FilmFan24 ()

Reklama

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Kdo by neměl doma knížku Karla Čapka o Dášence. Asi moc takových nebude, takže nejdříve si pěkně knihu přečtěte a potom se podívejte jak to zfilmoval pan Pojar a doprovázel svým čtením herec Martin Růžek. Můžete to udělat i obráceně, tedy nejdříve se na to koukněte a pak si tu pěknou a krátkou, leč výstižnou knížku, která nesmí chybět u žádného kynologa, přečtěte. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Další z večerníčků, který spolu s Amálkou, Makovou panenkou, maxipsem Fíkem atd... hravě smetl u dětí co se opakovaného dívání týče všechny poslední animáky pixar nepixar... Snad je to tím, že máme také pejsána doma, ale spíše ne. Psi k lidem prostě patří od nepaměti a tak asi i pohádky o nich. Budeme-li se lépe chovat ke psům, budeme se lépe chovat k sobě navzájem - nezapomínejte ! :-) * * * * ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ano ano, tak to je ona nejdřív malé roztomilé a půvabné štěňátko tak jak ji Karel Čapek viděl a ztvárnil ve své knížce někdy z třicátých let. Později se toto škvrně dočkalo dokonce i toho že si sama zahrála ve filmu a to sice v 7. dílném večerníčkovém seriálu z části živého ale také napůl animovaného, a to zásluhou režiséra B. Pojara. Jak já jsem jako malý osudy tohoto malého foxteriéra se zakrnělým ocáskem žral, to si ani neumíte představit? Škoda že už ji dnes moc nedávají. Tuším že je to snad už pět let co jsem jí naposledy zaregistroval v televizním programu..? Hodnotím poměrně vysoko nejen z nostalgie, ale i za krásný hlas průvodcem tohoto seriálu pana Růžka který mě a zajisté i vás před x léty vždy tak krásně večer provázel. Bez něj by to prostě nebylo ono a já bych musel něco slevit ze svého konečném učtu. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama