Epizody(13)

Bývalý člen klanu ninjů odešel a nyní žije klidný život se svou ženou a synem. (HBO Max)

LeitoSE

Viac-menej je to skôr dlhšie promo na novozaložené animačné štúdio. Po technickej stránke na vysokej úrovni, so zaujímavým nápadom, no obsahovo bohužiaľ prázdnejšie. Pomohlo by skrátenie o tretinu a lepšie vykreslenie postáv. Veľké pozítivum avšak vidím v tom, že anime bolo koprodukované s američanmi a vychádzalo tým pádom súbežne v Japonsku aj USA, čo vytvára japonskej tvorbe jednoduchšie cestu na celosvetový trh do budúcna. 13/13 - 60% ()

Jeoffrey

Ninja Kamui je seriál, jehož největším tahákem už od začátku bylo jméno Song-hu Park na režisérské židli. To je ten pán, co režíroval první sérii JJK a který opravdu umí bojové scény natočit tak, abyste si je užili. A i zde odvádí on a jeho tým většinou solidní práci (dokonce i v momentech, kdy zapojí CGI), bojové scény mi ten seriál táhly, mají sílu, razanci, šťávu, zkrátka pokud se bojuje, tak se na to docela dobře dívá. Zaujal mě i hlavní hrdina, nejen tím, že je skvěle namluvený Kendžiró Cudou (toliko k odpovědi na případnou otázku v jakém jazyce jsem se na seriál díval), ale měl i zajímavou backstory, pochopitelnou a napínavou „John Vickovskou“ motivaci, byl zkrátka dostatečně cool, aby mě bavilo ho sledovat. Problém jsem měl asi hlavně s příběhem, začátek se mi líbil, jak jsem už zmínil, byla to nejdřív sice jen další revenge story, ale dobře a zajímavě podávaná, bavilo mě i to nindža podhoubí a byl jsem zvědavý, co se s tím bude dít. Pak se do toho ale začaly cpát mechanické obleky a AUZA, takže největší záporák byl opět korporát a mladší verze Steva Jobse a ten rázný a přímočarý příběh jako by se začal tak nějak nudně zamotávat a řešit věci, co mě až tak nezajímaly. Tvůrci prý museli změnit počet dílů z 12 na 13, aby odvyprávěli celý svůj plánovaný příběh, ale za sebe bych byl radši, kdyby měl seriál třeba jen těch 12, nebo klidně i jen 8 dílů, pokud by mi odvyprávěl ráznou a přímočarou revenge story s tempem a kvalitou, jakou mělo prvních pár dílů, bez všech těch kudrlinek kolem, které mě prostě nenadchly a emocionálně se mnou nerezonovaly ani z poloviny tak, jak asi tvůrci zamýšleli… Ve výsledku je z toho hezká a nadprůměrná akční podívaná, ale díky přílišnému natahování, okecávání všeho kolem a ždímání některých témat tak nějak dokola, seriál maximálně na jedno zhlédnutí – víc mi Ninja Kamui bohužel nedal. 5,5/10 ()